reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Na to wygląda, że dostałam swoj pierwszy okres po zaprzestaniu karmienia. Macie jakieś propozycje jak wyłapać owulacje? Od którego dnia cyklu testy zacząć robić? Wiadomo moze byc cykl bezowulacyjny z tym się liczę. Ale jestem podekscytowana! Nigdy się tak nie cieszyłam na ciotkę!
Ja robię jak tylko mi się przypomni ale cuda wychodzą, nigdy jeszcze nie zauważyłam PIKu a u mnie zawsze była kreska coraz ciemniejsza, mega ciemna i jaśniała (poza 3 cyklami - w tym ciążowy, gdy nie pojaśniała do pozytywnego testu lub @) a teraz nie ma jej zupełnie w ogóle, czasami cień i nagle ciemna ale nigdy jeszcze tak samo jak kontrolna.
 
reklama
@Katy29 - u mnie na bardzo wczesnym etapie lekarz sugerował chłopca (ale był to niedoświadczony młody lekarz) ale chłopiec okazał być się dziewczynką. Na początku ciąży wyrostek jest taki sam u chłopców i dziewczynek, dlatego wczesnym usg nie ma co się sugerować bo chyba do 13 tyg ten nub może się podnieść (lub nie). Osoba z tego forum, ale innego tematu tak miała. W 11 tyg ewidentnie była dziewczynka, a w 13 tyg na prenatalnych z dziewczynki zrobił się chłopiec (i tak zastało). Musisz uzbroić się w cierpliwość do kolejnego USG, i jak możesz to daj nam znać :)
Dokładnie tak, jeśli nub sterczy to nie opadnie ale jeśli jeat płaski to do 14tc może jeszcze się podnieść dlatego z różu na tym etapie trzeba się cieszyć bardzo ostrożnie ;)
 
aaa ok chodzi o znaki zodiaku zenskie i meskie. No mnie wychodzi BYK przy drugim synu. A przy pierwszym nie kontrolowalam wiec nie wiem.
 
Dobry dzień :)
Dziewczyny w związku z tym że w zasadzie każda z Was (ze względu na tematykę grupy) wie dokładnie kiedy miała owulację wstawiam dla sprawdzenia kalendarz wg którego możecie sprawdzić czy płeć Waszych dzieci zgadza się z tym co pokazuje tabela . Pamiętajcie że do zapłodnienia dochodzi później więc gdy jest na granicy w tabeli- uwzględnijcie to :)


Dajcie znać czy się zgadza :)
To jest coś jak "Jonas"? Jeśli tak to u mnie przy trzecim i ta teoria legła bo jest Syn :D Ale ogólnie wśród rodziny i znajomych "Jonas" bardzo rzadko się mylił :)
 
@Dwa+Trzy ja miałam niski przyrost bety więc tą teorie też obalam [emoji23] pozostaje nam się cieszyć ze zdrowych dzieci ;)

@Heda to u Ciebie taki "babiniec" w rodzinie :) jeszcze masz bliźniaczki, super. Przypadek ? czy coś miało wpływ na to? U mnie w rodzinie też jest dużo kobiet i dziewczynek, teraz dla odmiany chciałabym syna, ale chcieć to sobie mogę [emoji23]

Dziadek od strony mamy miał same córy... Chyba takie geny[emoji12] aczkolwiek mnie bardzo cieszy ta sytuacja i gdybym zdecydowała sie na kolejne dziecko chciałbym dziewczynkę...
A bliźniaczki jednojajowe całkowity przypadek... No moze troche wiek miałam 36 jak je urodziłam.
 
Z tym Jonasem jest jak z tym kalendarzem chińskim, połowie się sprawdzi, a połowie nie. Ja osobiście nigdy nie wierzyłam w tego typu wróżby. Ciekawe gdzie znajdę w tych wróżbach bliźnięta - chłopiec i dziewczynka. Ogólnie jesteśmy tym co jemy i pijemy.
 
Dobry dzień :)
Dziewczyny w związku z tym że w zasadzie każda z Was (ze względu na tematykę grupy) wie dokładnie kiedy miała owulację wstawiam dla sprawdzenia kalendarz wg którego możecie sprawdzić czy płeć Waszych dzieci zgadza się z tym co pokazuje tabela . Pamiętajcie że do zapłodnienia dochodzi później więc gdy jest na granicy w tabeli- uwzględnijcie to :)


Dajcie znać czy się zgadza :)
Ja tu nic nie odczytam... Za dużo rozproszonych liczb[emoji85]
 
Dziadek od strony mamy miał same córy... Chyba takie geny[emoji12] aczkolwiek mnie bardzo cieszy ta sytuacja i gdybym zdecydowała sie na kolejne dziecko chciałbym dziewczynkę...
A bliźniaczki jednojajowe całkowity przypadek... No moze troche wiek miałam 36 jak je urodziłam.

Też myślę, że geny mają na to jakiś wpływ. U mnie jest podobna sytuacja (jeśli cofnę się wstecz, ciotki, babcie itp). Tylko ja teraz chciałabym chłopca, zawsze chciałam mieć brata - mam siostrę. Potem siostra była w ciąży, chciałam żeby miała syna - ma córkę. Potem ja byłam w ciąży - chciałam syna - mam córkę. Ale z racji czasu dobrze, że ją mam i nie zamieniłabym jej na chłopca.
 
reklama
Z tym Jonasem jest jak z tym kalendarzem chińskim, połowie się sprawdzi, a połowie nie. Ja osobiście nigdy nie wierzyłam w tego typu wróżby. Ciekawe gdzie znajdę w tych wróżbach bliźnięta - chłopiec i dziewczynka. Ogólnie jesteśmy tym co jemy i pijemy.
no wlasnie bliznieta jakos podwazaja wiele teorii, chocby czasu od owulacji...
 
Do góry