reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dawaj kochana :) covid jeszcze trochę z nami pewnie będzie... :/ im dłużej czekamy tym trudniej zajść...

Męża ciężko będzie przekonać. Plus taki, że łyka witaminy i sam o nie prosi i mamy ciągle dietę zasadową. Może nowy rok okaże być się korzystniejszy. Póki co miesiączkę mam dostać w wigilię !
 
reklama
nie bardzo wiem jak to odczytywac. rozumiem, ze mam znalezc date owolacji i jej godzine. Na jakiej podstawie mam wiedziec o jaka plec chodzi???
Widzę że już ogarnęłaś :)
To jest coś jak "Jonas"? Jeśli tak to u mnie przy trzecim i ta teoria legła bo jest Syn :D Ale ogólnie wśród rodziny i znajomych "Jonas" bardzo rzadko się mylił :)
Nie wiem co to Jonas :) Dostałam to ostatnio od takie babeczki. 3 dzieci wg tego zaplanowała- 3x płeć taka jak miała być :D
no dobra to ktora z Was sie stara w najblizszym czasie???
Ja :) Ale sama nie wiem czy nie iść na żywioł bo wymarzonego synka mamy a córkę mogę mieć, ale nie mam ciśnienia ;)
 
Dobry dzień :)
Dziewczyny w związku z tym że w zasadzie każda z Was (ze względu na tematykę grupy) wie dokładnie kiedy miała owulację wstawiam dla sprawdzenia kalendarz wg którego możecie sprawdzić czy płeć Waszych dzieci zgadza się z tym co pokazuje tabela . Pamiętajcie że do zapłodnienia dochodzi później więc gdy jest na granicy w tabeli- uwzględnijcie to :)


Dajcie znać czy się zgadza :)
Cos kojarze ze jest takie cos ale z uwzględnieniem daty i godziny urodzin kobiety (byl taki plik exe który eksportowal plik w notatniku), i tez z tej strony astro.uni.... A ten link nie uwzględnia tej daty urodzin dla konkretnej osoby tylko jest jakby ogólny
 
@Katy29 - u mnie na bardzo wczesnym etapie lekarz sugerował chłopca (ale był to niedoświadczony młody lekarz) ale chłopiec okazał być się dziewczynką. Na początku ciąży wyrostek jest taki sam u chłopców i dziewczynek, dlatego wczesnym usg nie ma co się sugerować bo chyba do 13 tyg ten nub może się podnieść (lub nie). Osoba z tego forum, ale innego tematu tak miała. W 11 tyg ewidentnie była dziewczynka, a w 13 tyg na prenatalnych z dziewczynki zrobił się chłopiec (i tak zastało). Musisz uzbroić się w cierpliwość do kolejnego USG, i jak możesz to daj nam znać :)
Dziękuję kochana. Ja byłam w 12 tyg i 5 dniu lekarz specjalista z certyfikatem. Powiedział że wyrostek jest rownolegle czyli dziewczynka. Nadzieja umiera ostatnia ale psychicznie jiz muszę myśleć że jednak synka mieć nie będę :(najgorzej bo w 12tyf i 0 dni moja lekarka na zwykłym usg zobaczyła siusiaka i mój świat nabrał kolorów a za tydzień mi to wszystko całą tą eksytacje odebrano.
Tym bardziej gdyby moja gin nie mówiła że na 95 procent, toż prawie pewne, to bym nie brała sobie do głowy. Okaże się za jakiś czas ale uważam że lekarz od prenatalnych miał rację chyba że jakimś cudem wyrostek się podniesie.
 
Dokładnie tak, jeśli nub sterczy to nie opadnie ale jeśli jeat płaski to do 14tc może jeszcze się podnieść dlatego z różu na tym etapie trzeba się cieszyć bardzo ostrożnie ;)
O matko dajecie nadzieję!!! Tym bardziej że ta ciąża jest totalnie inna. Np zero mdłości co przy corkach mnie męczyło ale wiem że to nie jest wyznacznik.
 
O matko dajecie nadzieję!!! Tym bardziej że ta ciąża jest totalnie inna. Np zero mdłości co przy corkach mnie męczyło ale wiem że to nie jest wyznacznik.
Moja koleżanka po dwóch synkach, dwoch różnych lekarzy mowilo do 16 tc ze bedzie trzeci syn, w 17tc stwierdzili ze jednak corka. Tyle pomylek lekarzy co ja slyszalam :-)
 
Ja leżałam z dziewczyną na sali, która do dnia porodu miała mieć córkę urodziła syna. Moja siostra do 6 miesiąca miała mieć syna okazało się, że córka🙂
 
Ale czy to możliwe że lekarz na prenatalnych z naprawdę dobrym sprzętem i dobrym okiem mógł się pomylić? Mnie się zdaje że jeśli to będzie chłopczyk to się po prostu wyrostek podniesie do góry jeszcze. Pocieszam się że to był niepełny 13 tydzień.
 
reklama
Ale czy to możliwe że lekarz na prenatalnych z naprawdę dobrym sprzętem i dobrym okiem mógł się pomylić? Mnie się zdaje że jeśli to będzie chłopczyk to się po prostu wyrostek podniesie do góry jeszcze. Pocieszam się że to był niepełny 13 tydzień.
Wszystko jest możliwe ale nigdy nie zrozumiem braku profesjonalizmu u lekarzy oglaszajacych w 12tc , że uwidocznili siusiora czy wargi. Na bank do takiego bym nie wróciła bo płeć to najmniej ważny szczegół ale jeśli stawiają takie śmiałe diagnozy to strach pomyśleć czego jeszcze nie rozumieją i przez ich "trafne" spostrzeżenia zostanie nierozpoznane w odpowiednim momencie 🤷‍♀️
 
Do góry