reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Kiedy masz kolejną wizyte ? I który to będzie tydzien?
11 grudnia u swojej gin ale ona ma slabe usg i nawet jak powie ze mysli ze dziewczynka to nie uwierze bo wiem ze ona sie może pomylic na takim sprzecie. Kolejne USG u dobrego specjalisty i na super sprzecie mam 2 stycznia w 21 tygodniu i wtedy to co on powie to juz bedzie pewne. Nawet jak sie dziecko zle ulozy to on prosi zeby sie przejsc, porusza i dopiero jak bedzie dobra pozycja zeby zobaczyc to powie. Dal 90% na chłopca w 13+0 . Staram sie odrzucic ta mysl ale mam wiele momentów że musze sie z tym pogodzic. Chłopcy chcą baaaardzo siostre. Oni nie wiedza że już raczej nie będzie jej. Tłumacze im że ważne żeby był zdrowy dzidziuś i to nie sklep więc nie możemy wybrać sobie. Kochać będe z pewnością, teraz już kocham i to się nie zmieni ale jednak żal w sercu zostanie bo to była ostatnia szansa na córkę. Nie urodzę 4 tylko po to żeby spróbować. Tą trójkę muszę wychować i wykształcić. Po drugim było mi łatwiej bo wiedziałam że i tak zawsze myśleliśmy o 3 dzieci wiec nadal widziałam szansę. Trzymam się myśli że nie każda kobieta może mieć dzieci a ja mam 3. Szkoda tylko że chociaż jedno z tej trójki to nie wymarzona od lat dziewczynka....
 
W moim otoczeniu slyszalam o kilku pomylkach wiec nadzieja zawsze jest :-) :) miałam kolezanke co lekarz co wizyte zmieniał zdanie :-) także i takie akcje się zdarzają. Ale w sumie wszystko zalezy od współpracy dziecka i jakosci sprzętu. A z tym moze byc różnie. Tutaj tez na forum jedna dziewczyna miala siostrę co do samego porodu nie byla pewna co wkoncu urodzi :-)
Jakby nub nie odstawal i pokazywal by dziewczynke to moze sie jeszcze podniesc
W moim otoczeniu slyszalam o kilku pomylkach wiec nadzieja zawsze jest :-) :) miałam kolezanke co lekarz co wizyte zmieniał zdanie :-) także i takie akcje się zdarzają. Ale w sumie wszystko zalezy od współpracy dziecka i jakosci sprzętu. A z tym moze byc różnie. Tutaj tez na forum jedna dziewczyna miala siostrę co do samego porodu nie byla pewna co wkoncu urodzi :-)
Nie pobierają mi się zdjęcia na tym zagranicznym forum ingender a chcialam popatrzeć czy czasem nub wygląda jak chłopięcy a jednak to dziewczynka 🤔
Wiadomo, że siusiak może się podwinąć lub pępowina wsunąć , ale czy nub może być w górę u dziewczynki ? Niby do 30° tak. Szkoda że nie mam tego zdjęcia z usg z przekroju 2d 🤦 robię sobie nadzieje mimo że mam 3d po którym się nie ocenia
 
Tam są różne przypadki, w druga stronę tez. To np okazała się dziewczynka mimo ze nub sterczy
Jejku, rzeczywiście 😍😍 dałaś mi nadzieję 😍😍😍 rzeczywiście sterczy ! To nie tracę nadziei jeszcze 😊😊 szkoda, że mi błąd wyskakuje i nie mogę pooglądać 😤
To zdjęcie które wysłałaś to chyba z innej strony. Możesz przesłać link ?
 
Dziewczyny,
trafiłam na profil na instagramie dr Michała Lipy. I on udowadnia, że nub może wyglądać różnie w zależności od zdjęcia. Te zdjęcia są tego samego dziecka, podczas tego samego badania. Na jednym wygląda na to że to dziewczynka a na drugim że to chłopiec. Więc naprawdę różnie może być .
 

Załączniki

  • Screenshot_20191201-205001.png
    Screenshot_20191201-205001.png
    526,5 KB · Wyświetleń: 70
  • Screenshot_20191201-204944.png
    Screenshot_20191201-204944.png
    362 KB · Wyświetleń: 71
reklama
No i duzo takich przypadków na ingender. U mnie to samo w tej ciazy, dziwny ten nub ani typowo chłopczykowy bo nie typowo sterczący ani nie typowo dziewczynkowy. Ale dziecko szalalo, odbijalo się nogami od podloza, nub pojawial sie na sekunde, czasem nawet na krocej bo nie potrafilam tak szybko na filmiku pauzy wlaczyc i znikal.
Chyba najlepiej wstrzymać sie do 15 tc, wtedy wszytsko bardziej widoczne i mozna potty ujęcie zrobić.
Nie chce aby wyszlo ze robie Ci nadzieje, ale jak dla mnie czasem ten wyrostek ciezko ocenic, a u Ciebie po tym zdjęciu to bym nie powiedziała ze to chlopiec.

Kurde mnie cos migdal zaczal bolec, a ja mialam 2x anginy przeciez przed ciaza. Dobrze ze juz 13 tc, choc wiem ze duzo antybiotyków można w ciąży i ten zinnat co mnie w lipcu wyleczyl cyhba tez mozna bo to kategoria B. Zobaczymy jutro. Bo anginy nie da się pomylic ze zwykłym zapaleniem gardla bo bol nie do opisania.

Ja w tamtym roku miałam 4 anginy ropne w tym dwie w odstępie miesiąca a jedną w maju więc wiem co to znaczy i jak tylko poczuje że coś mnie boli migdałek to panikuje. Ale narazie w ciąży nie miałam. Angina to dieta cud bo zawsze chudne 4-5 kg 😂 szkoda że za chwile waga wraca jak przed chorobą 😐
 
Do góry