reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Ja dziś po raz kolejny wyczytałam, że płeć dziecka zleży od diety i od poziomu glukozy we krwi. Niski poziom sprzyja poczęciu dziewczynki, a wysoki poczęciu chłopca (kobiety które spodziewają się chłopca, częściej zapadają na cukrzycę ciążową ). Wiadomo, że nie wszystkie kobiety, ale wśród moich koleżanek, teoria się sprawdziła.
 
Ja dziś po raz kolejny wyczytałam, że płeć dziecka zleży od diety i od poziomu glukozy we krwi. Niski poziom sprzyja poczęciu dziewczynki, a wysoki poczęciu chłopca (kobiety które spodziewają się chłopca, częściej zapadają na cukrzycę ciążową ). Wiadomo, że nie wszystkie kobiety, ale wśród moich koleżanek, teoria się sprawdziła.
oj to chyba loteria, bo wśród moich znajomych 4 miało cukrzyce ciążowe i 3 były w ciąży z dziewczynkami. Ja w ciąży z synem cukry miałam mniejsze (na czczo 78), a z córką wyższe (choć w granicy, na czczo miałam 90, a granica do 92). A moja koleżanka jedna z wymienionych potem urodziła synka i cukrzycy już nie miała.
 
Czytałam artykuł (na stronie zagranicznej) dotyczący badania, które zostało przeprowadzone na embrionach zwierzęcych. Tak w skrócie dla ciekawostki napiszę.
Nasienie zostało umieszczone w dwóch środowiskach, część w środowisku bez glukozy, a część w środowisku z dodatkiem glukozy. Różnica w proporcji XX do XY zaczęła się pojawiać po kilku godzinach. Ostatecznie w środowisku z glukozą ponad 75% zarodków było płci męskiej.

Ja przed ciążą z córką miałam bardzo niski poziom glukozy. Może to przypadek, a może to kolejny czynnik. Czyli jeden z wielu.
 
Czytałam artykuł (na stronie zagranicznej) dotyczący badania, które zostało przeprowadzone na embrionach zwierzęcych. Tak w skrócie dla ciekawostki napiszę.
Nasienie zostało umieszczone w dwóch środowiskach, część w środowisku bez glukozy, a część w środowisku z dodatkiem glukozy. Różnica w proporcji XX do XY zaczęła się pojawiać po kilku godzinach. Ostatecznie w środowisku z glukozą ponad 75% zarodków było płci męskiej.

Ja przed ciążą z córką miałam bardzo niski poziom glukozy. Może to przypadek, a może to kolejny czynnik. Czyli jeden z wielu.
Ja zawsze. MAm cukry wysokie w ciazy
I mam 2 do 1 dla chlopcow
 
Megi czyli przed poczęciem niski cukier? A jak go obniżyć ? A ja czytałam że dieta dziewczynki są powinna być słodka hnmm

Diabetologiem nie jestem i też nie będę pisała co trzeba robić, żeby potem ktoś mnie nie osądził, że sieje jakąś propagandę i ludzi truję. Wklejam informację w formie ciekawostki. Słodycze z tego co wiem powodują chwilowy skok cukru, organizm zaraz wydziela insulinę by je z metabolizować, wówczas poziom cukru opada. A w planowaniu chodzi o ciągłość, a nie chwilowe skoki.
 
A dieta powinna być słodka, pewnie dlatego, że słodkie zakwasza organizm. Ogólnie trzeba się nagimnastykować, żeby wszytko zrozumieć i ułożyć plan pod siebie.
 
reklama
Do góry