reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
zmierzyłam sobie progesteron, chyb dobry nie?
w 21 dniu cyklu
Progesteron17,3ng/ml

- faza folikularna poniżej 0,1 - 0,3 ng/ml
- faza lutealna 1,2 - 15,9 ng/ml
- po menopauzie 0,1 - 0,2 ng/ml
 
Mi z OM wychodzi 29.08 a z usg nawet 04.09!!!! [emoji33] ja oszaleje czekając tyle na to dziecko!
Doskonale rozumiem, mi od 3 tygodni czas spowolnij a od dwóch już tak, że szok :/
Dodatkowo się pochwalę czymś, otóż zmieniłam córci garderobę, do tej pory miała neutralne ubranka, białe w większości ale niedawno okazało się że koleżanka spodziewa się syna a ma dwie córki i wymienilysmy się ciuszkami, oddałam jej te z męskimi atrybutami autkami i większość neutralnych itp a zostałam zaspypana różowymi i w kwiatki :)
Mąż się śmiał z tego co widzi, że atak różowego w domu a ja bardziej poczułam że moje Marzenie o rodzinie z parką się spełnia:)
Choć uwierzę w to jak ją zobaczę, za każdym usg pytam czy dalej jest napewno dziewczynką.... choć mam przecież badanie genetyczne czarno na białym :p

Czasem tylko zastanawiam się co by było jakby była chłopcem i boję się jak bym to przyjęła i jest mi za siebie wstyd :(
 
Ostatnia edycja:
Kochana mam tak samo. Miało nie byc różu, delikatnie jak juz, przybrudzony, szarości i biel. Na postanowieniu sie skończyło [emoji23] mam masę różu i dobrze mi z tym.

I tez sie bardzo boje by jednak to szczescie nie uciekło mi na porodówce bo nie wiem czy bym to psychicznie zniosła.
 
@martoosia04 moja córka też miała długie nogi, nawet mam zdjęcia z USG. Te nogi po urodzeniu wcale nie były krótsze, w tej chwili jest o głowę wyższa od rówieśników, więc chyba koszykarka nam rośnie :) Problem mam ze spodniami, bo kupuje jej dla 4/5 latków (116), które na długość są dobre, a np w pasie już nie bo jest szczupła.
A ile ma wzrostu ? :-) i ile ma latek?
 
A ile ma wzrostu ? :-) i ile ma latek?

1 sierpnia skończy równe 3 i 7 miesiący, bo jest z 1 stycznia. Mąż ją ostatnio mierzył i miała 108 cm i waga 14kg. Wraz ze wzrostem rosną jej włosy, w tej chwili ma prawie do pasa, a byłyśmy u fryzjera w grudniu i wyszła z włosami do ramion. A tak poza tym to, chce ją zapisać na gimnastykę artystyczną bo wydaje mi się, że jest gipka, robi ciągle szpagat i jest bardzo silna w ramionach i w dłoniach, ciągle gdzieś się podciąga, ale może przez to, że chodzi do szkółki pływackiej, a tam lekko nie jest. Ogólnie w jej przypadku postawiliśmy na sport, może w jakiej dziedzinie się wybije.
 
@martoosia04 no to faktycznie długa szyjka, ale nawet przy długiej szyjce rożnie może być. Ja miałam 2 mies do porodu, a szyjkę miałam na 0,5 cm, a miesiąc przed porodem chodziłam z rozwarciem. Noo ale małej się nie spieszyło, a do samego końca ciąży byłam aktywana. Efekt ? Poród 42 + 2. Na dodatek lekarz nie dawał mi szans na dotrwanie do terminu porodu, twierdził, że będzie wcześniak, z racji tego, że wszytko było nisko i prawie otwarte.
 
@martoosia04 no to faktycznie długa szyjka, ale nawet przy długiej szyjce rożnie może być. Ja miałam 2 mies do porodu, a szyjkę miałam na 0,5 cm, a miesiąc przed porodem chodziłam z rozwarciem. Noo ale małej się nie spieszyło, a do samego końca ciąży byłam aktywana. Efekt ? Poród 42 + 2. Na dodatek lekarz nie dawał mi szans na dotrwanie do terminu porodu, twierdził, że będzie wcześniak, z racji tego, że wszytko było nisko i prawie otwarte.

Ja starszaka przenosiłam do 42+0
Młodszego idealnie w terminie z OM rodziłam 40+0
Ciekawe jak z Tośką bedzie [emoji848]
Czuje że jak teraz człowiek chucha i dmucha na te ciąże tak zaś bedzie problem z jej wyjściem i przenosze jak Tobika [emoji848][emoji848][emoji848]
 
reklama
Czekanie jest najgorsze. Dlatego cieszę się, że moja kolejna ciąża skończy się cesarką na termin. Na dodatek jeśli ją będę miała w 38 max. 39 tyg ciąży to, zawsze jest to prawie miesiąc krócej od pierwszej ciąży.

@rena-chan nie przejmuj się gadaniem ludzi, oni zawsze będą gadać. Ja dzień przed porodem poszłam kupić sobie buty, żebym była sexy mamą ;) Panie które mi je sprzedawały zabijały mnie wzrokiem, jakby kobiecie w ciąży lub po porodzie już nic się nie należało.
 
Do góry