reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja starszaka przenosiłam do 42+0
Młodszego idealnie w terminie z OM rodziłam 40+0
Ciekawe jak z Tośką bedzie [emoji848]
Czuje że jak teraz człowiek chucha i dmucha na te ciąże tak zaś bedzie problem z jej wyjściem i przenosze jak Tobika [emoji848][emoji848][emoji848]

Może Tosia wyjdzie w 38 tyg ? ;) bo z 42 tyg, zeszło na 40 tyd, to może teraz będzie 2 tyg jeszcze mniej ;)
 
reklama
Może Tosia wyjdzie w 38 tyg ? ;) bo z 42 tyg, zeszło na 40 tyd, to może teraz będzie 2 tyg jeszcze mniej ;)

Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała ;) nie obrazę sie za wczesniejszy poród. Jutro pewnie i tak usłyszę ze szyjka wciaz długa [emoji849][emoji849][emoji849] No nie powiem, ale powooooli mogłaby sie skracać juz [emoji23]
 
O matko nie straszcie bo tracę nadzieję na szybkie rozwiązanie. Zatrudnilam męża ale na razie nic to nie daje, chodziłam po schodach to mnie teraz łydki tylko bolą, na piłce siadam i kręcę biodrami i nic, jem ananasy jest jeszcze olejek rycynowy ale różnie o tym piszą więc boję się ryzykować... dom już wysprzatany a okna pomyte :/
 
O matko nie straszcie bo tracę nadzieję na szybkie rozwiązanie. Zatrudnilam męża ale na razie nic to nie daje, chodziłam po schodach to mnie teraz łydki tylko bolą, na piłce siadam i kręcę biodrami i nic, jem ananasy jest jeszcze olejek rycynowy ale różnie o tym piszą więc boję się ryzykować... dom już wysprzatany a okna pomyte :/

Wiele w temacie nie pomogę, ale pod koniec grudnia stanowczo powiedziałam, że jeśli do tej pory nie urodziłam to, nie rodzę już w tym roku ! Mąż chodził bardziej zdenerwowany niż ja, bo od początku ciąży nie podobał mu się grudniowy termin. Całą moją ciąże przeżywał, że końcówka roku to, krzywda dla dziecka bo będzie rok w plecy. Wtedy dostałam radę od lekarza ze szpitala jak byłam na ktg. „Proszę nie dotykać i nie masować brzucha, w końcówce ciąży każdy dotyk brzucha pobudza macice do porodu”. Dziwnie to, dla mnie wtedy brzmiało. Ale dostosowałam się do zaleceń. Intensywnie zaczęłam dotykać po wybiciu godziny zero w sylwestra, a 20 godz pózniej urodziła się córka ;)
 
1 sierpnia skończy równe 3 i 7 miesiący, bo jest z 1 stycznia. Mąż ją ostatnio mierzył i miała 108 cm i waga 14kg. Wraz ze wzrostem rosną jej włosy, w tej chwili ma prawie do pasa, a byłyśmy u fryzjera w grudniu i wyszła z włosami do ramion. A tak poza tym to, chce ją zapisać na gimnastykę artystyczną bo wydaje mi się, że jest gipka, robi ciągle szpagat i jest bardzo silna w ramionach i w dłoniach, ciągle gdzieś się podciąga, ale może przez to, że chodzi do szkółki pływackiej, a tam lekko nie jest. Ogólnie w jej przypadku postawiliśmy na sport, może w jakiej dziedzinie się wybije.
No to rzeczywiście bardzo wysoka i chyba szczuplutka. Zapisz koniecznie na ta gimnastykę, jak ma predyspozycje to niech wykorzysta je :-) A co to za szkolka plywacka? Syn byl zapisany jako 2 latek na kurs ale niestety basen nie spełnił wymogow z podgrzewaną wodą i nie rozpoczal sie ten kurs. A potrm jak poszedl do przedszkola to wieczny problem wysiekowych zapalen ucha (juz naszczescie z tego wyrasta wiec mielismy zakaz basenu) to niestety rzadko na basen chodzilismy a szkoda :( Moj syn ma 4 lata i 2 miesiące i też jest wysoki bo ma 114 cm ale waga 19 kg. I w sumie spodnie też mu spadają jeśli nie mają tych guziczkow do zwezania albo oszukana ściąganie w dresach :p Ja go trenuje na siatkarza (to moja pasja od dziecka, chcialabym aby mial choć te 190 cm :p). A moja córka z kolei ma 2 lata i 4 miesiące i wazy 13.5 kg i ma 94 cm. Ona i wagowo i wzrostowo chyba 70 centyl. Ale grubiutka nie jest i nie chce byc gorsza od brata i uczy się jeździć bez kółek bocznych na rowerku i nieźle jej to wychodzi, tylko trzeba biegac za nią z asekuracja. Kiedys uczyliśmy sie jezdzic na rowerze jako 6-7 latki a teraz ta dzisiejsza młodziez w wieku 2-4 lata już śmiga :p
 
O matko nie straszcie bo tracę nadzieję na szybkie rozwiązanie. Zatrudnilam męża ale na razie nic to nie daje, chodziłam po schodach to mnie teraz łydki tylko bolą, na piłce siadam i kręcę biodrami i nic, jem ananasy jest jeszcze olejek rycynowy ale różnie o tym piszą więc boję się ryzykować... dom już wysprzatany a okna pomyte :/
A seks z mężem? Sperma ma coś tam co rozluźnia i może zrobić się rozwarcie :-)
 
Właśnie moja przyjaciółka dowiedziała się że jest w ciąży, jej pierwsza ciąża i nieplanowana. Jeden strzał 4 dni przed owulacją ( zobaczymy czym zaowocowało, ona zawsze marzyła mieć syna ) na dodatek są 2 pęcherzyki i jest w podwójnym szoku ! a ja razem z nią. Dopiero co mówiłam o bliźniakach.
Jejku,muszę uważać o czym z Tobą pisze :) Gratulacje dla przyjaciółki.
 
@martoosia04 moja córka też miała długie nogi, nawet mam zdjęcia z USG. Te nogi po urodzeniu wcale nie były krótsze, w tej chwili jest o głowę wyższa od rówieśników, więc chyba koszykarka nam rośnie :) Problem mam ze spodniami, bo kupuje jej dla 4/5 latków (116), które na długość są dobre, a np w pasie już nie bo jest szczupła.
A u mnie 8.5latek ma 142cm,a 6 latek 126. Różnica w wadze między nimi 2.5kg :) Starszy podal się na moja rodzinę, jest wysoki i szczupły,a młodszy na męża,jest wysoki i ciezki,ale w ogole nie widac tek wagi. Za to noge ma 33 :D
 
reklama
No to rzeczywiście bardzo wysoka i chyba szczuplutka. Zapisz koniecznie na ta gimnastykę, jak ma predyspozycje to niech wykorzysta je :-) A co to za szkolka plywacka? Syn byl zapisany jako 2 latek na kurs ale niestety basen nie spełnił wymogow z podgrzewaną wodą i nie rozpoczal sie ten kurs. A potrm jak poszedl do przedszkola to wieczny problem wysiekowych zapalen ucha (juz naszczescie z tego wyrasta wiec mielismy zakaz basenu) to niestety rzadko na basen chodzilismy a szkoda :( Moj syn ma 4 lata i 2 miesiące i też jest wysoki bo ma 114 cm ale waga 19 kg. I w sumie spodnie też mu spadają jeśli nie mają tych guziczkow do zwezania albo oszukana ściąganie w dresach :p Ja go trenuje na siatkarza (to moja pasja od dziecka, chcialabym aby mial choć te 190 cm :p). A moja córka z kolei ma 2 lata i 4 miesiące i wazy 13.5 kg i ma 94 cm. Ona i wagowo i wzrostowo chyba 70 centyl. Ale grubiutka nie jest i nie chce byc gorsza od brata i uczy się jeździć bez kółek bocznych na rowerku i nieźle jej to wychodzi, tylko trzeba biegac za nią z asekuracja. Kiedys uczyliśmy sie jezdzic na rowerze jako 6-7 latki a teraz ta dzisiejsza młodziez w wieku 2-4 lata już śmiga :p

Noo teraz dzieci szybko wszytko ogarniają, ja w wieku mojej córki byłam „w epoce kamienia łupanego” [emoji23] Wiesz co, prawda jest taka, że córka zaczęła sama pływać w wieku 1,5 roku, ale chyba dlatego, że staraliśmy się jej jak najwiecej pokazać od momentu urodzenia. W tej chwili jest zapisana do klubu, ale jeśli tylko przestanie jej się to podobać, to do niczego zmuszać jej nie będziemy. Jeśli chodzi o jakieś przeziębienia itp, z tym problemu nie mamy, jest zahartowana. Oprócz tego chodzi jeszcze na taniec towarzyski, ale to akurat organizuje przedszkole, ostatnio mówi, że balet jej się podoba ( ale ja baletu nie znoszę ) a ja osobiście pół życia spędziłam w dresie w szkółce sportowej, a mąż z kolei jest trenerem tenisa ziemnego. Więc wstępne plany mamy na przyszłość. Jeśli nie wyjdzie to, przynajmniej zostanie charakter ;)
To córkę masz też odważną :) moja jak miała 2,5 roku to jeszcze na biegówce śmigała. Teraz właśnie uczy się jeździć na 2 kółkach. Ja nie mogę się doczekać jak na rolki będziemy razem chodzić i razem zaczniemy jeździć na nartach [emoji7] A co do spodni, to ja lubię kupować w h&m bo tam często spodnie mają tą gumkę na guziczki wewnątrz.
Trochę się boje jak wszytko ograne jak faktycznie na świecie pojawi się drugie dziecko, na pewno nie chciałabym zaniedbać córki. No ale dopóki nie urodze to, się nie dowiem.
 
Do góry