reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam Wszystkich, pozwólcie, że do Was dołączę. Mam 3-letnią córkę i w przyszłości "planuje" syna.
Podczas starań o dziecko, nie byłam zagłębiona w temat planowania płci, choć czasami coś na ten temat słyszałam. Patrząc wstecz i analizując starania wszystko nieświadomie zrobiłam aby mieć córkę. Zawsze mi się wydawało, że będę mamą syna, a tu... dziewczynka - szok ! "czy ja będę umiała się nią zająć, czy dam jej wystarczająco dużo miłości ? ", ale widocznie, wszystkiego można się nauczyć. Dziś nie zamieniłabym jej na nikogo innego. Czy starania zacznę za rok, czy za dwa, na dzień dzisiejszy nie wiem, ponieważ w tej chwili mam inne priorytety, ale podczas docelowych starań panuję zrobić wszystko zupełnie odwrotnie. Dodam, że ze strony męża, dziewczynka, to cud, ponieważ w rodzinie są sami chłopcy.

A tymczasem wysyłam różowe fluidy :)
zapraszam na ukryta grupe na fb o planowaniu plci. robimy sway tam na dana plec, dieta suple, zawyzanie ph spermy i sluzu. dzielenie inkubatorem spermy.
 
reklama
A myslalas o obrocie zew... Mysle nad tym moim vbac i nie wiem czy sie udaMinely na szczescie i jem bo mowie sobie ze nie dla siebie a dla robaczka ktory i tak mnie zzera od srodka bo nie dosc ze nie mam jeszcze wagi startowej to jeszcze synus przybrał 350g w ciągu miesiaca a ja az 200g czyli 150 na minus..Podobno wirus...jesli tak to dziekuje Bogu ze synek sie nie zarazil :) no a w pierwszej ciąży podejrzewali wlasnie te wymioty jak prawie 3 msc mnie męczyly..
Najważniejsze,że już dobrze :) oby się już nie pojawiło!
 
Ja w tym miesiącu muszę odpuścić:/ Byłam na badaniach i wyszła mi spora anemia. Nie mam pojęcia skąd się wzięła. Zrobiłam morfologie tak bez powodu,bo miałam skierowanie na TSH,więc sobie zrobiłam inne wyniki. Byłam od razu u mojego gina, a tam piekny pęcherzyk na usg 16mm ehhh i nie będzie wykorzystany :(
 
@Megi_Meg do mnie też teoria o czasie współżycia najbardziej przemawia, dlatego się martwię że podziałaliśmy za szybko haha, ale u mnie owu lubi być rano... No zobaczymy [emoji4][emoji4][emoji4]

@Jumka witaj [emoji4]

Mój lekarz płeć potwierdzał mi w 17tc i w obu przypadkach miał rację. Szkoda że straciłam do niego zaufanie po ostatniej ciąży i muszę znaleźć nowego speca heh
teoria wspolzycia jest dawno obalona, dlatego laski maja synow 3 dni przed owu a corki z owulacji, kontrola ph to najwazniejsza rzecz, zmiana ph spermy i sluzu plodnego. dobre sway na plec i powinno sie udac. zapraszam na grupe tajna na fb, amerykanskie grupy sa o sway i jest i polska tajna. zele suple zmiana ph czy inkubator i dzielenie spermy w domu. zebys sie nie zawiodla, kiedys tez myslalam ze shetels dziala a mam syna 3 dni przed owu,
bol owu to tez nie zaden wyznacznik, wg amerykanskich wytycznych testy sie robi co 4h po to zeby zlapac pik lh i dopiero owu jest 24h po pik. kiedy wreszcie laski sie naucza. moze dozyje takiego dnia.
 
Najlepiej chyba jest się skupić na czasie i częstotliwości, a diety i suplementy traktować z przymrużeniem oka. Mój mąż w tamtym czasie, czyli w czasie "robienia" dziecka w miarę dobrze się odżywiał, dużo sportu uprawiał, bo to w połowie sportowiec, ma dość silny i mało uległy charakter, w jego rodzinie są sami chłopcy, dlatego był szok, że u nas będzie dziewczynka. Co do jazdy na rowerze, słyszałam że jest niekorzystna na Y, ale jak widać u jednych wpływa korzystne u innych nie. Co do dziewczynek z wpadek, wszyscy moi znajomi którzy wpadli mają córki. 2 dalsze moje koleżanki miały invitro, dokładnie w sam szczyt owulacji - jedna i druga ma syna. Więc teoria, że synowie są z owulacji bardzo do mnie przemawia, tylko jak wiadomo, trzeba dobrze poznać swoje ciało :)
bzdura. mam swoje ph wysokie 7.0 i syna 3 dni przed owu. walcze z ph od roku. suple biore. mase testow zrobilam. miesiac bez supli ph w owu 7.0 a na suplach 4.0, jestem adminem tajnej grupy na fb o plci, wlasnie podstawa to ph spermy i sluzu plodnego i kombinacja tego po stosunku. czas shetelsa to tylko dodatek
 
A myslalas o obrocie zew... Mysle nad tym moim vbac i nie wiem czy sie udaMinely na szczescie i jem bo mowie sobie ze nie dla siebie a dla robaczka ktory i tak mnie zzera od srodka bo nie dosc ze nie mam jeszcze wagi startowej to jeszcze synus przybrał 350g w ciągu miesiaca a ja az 200g czyli 150 na minus..Podobno wirus...jesli tak to dziekuje Bogu ze synek sie nie zarazil :) no a w pierwszej ciąży podejrzewali wlasnie te wymioty jak prawie 3 msc mnie męczyly..
Jeszcze nad tym nie myślałam. Mam dopiero 32 tc więc niby czas jest bo taki obrót jeśli się wykonuje to po 37tc kiedy jest już donoszona. To dlatego, że istnieje ryzyko odklejenia się łożyska lub po prostu wcześniejszego rozpoczęcia akcji porodowej. Ja się ogólnie trochę boje takiego zabiegu itak mam schize na temat mojego cięcia. Ale też nie wiem czy u mnie się wykonuje takie obroty musiałabym popytać lekarza. Zobaczę co dziś powie mi bo mam wieczorem wizytę.
A Ty jak się czujesz?
 
Jak do tego całego planowania ma się STRES?
Czy on może wszystko "popsuc"
?
Ja stwierdziłam że im więcej" robie" w tym kierunku planowania więcej o Tym myślę Tym stres w chwili &&& większy więc chyba odpuszczam
 
reklama
Jak do tego całego planowania ma się STRES?
Czy on może wszystko "popsuc"
?
Ja stwierdziłam że im więcej" robie" w tym kierunku planowania więcej o Tym myślę Tym stres w chwili &&& większy więc chyba odpuszczam

Niestety stres nie sprzyja jakiemukolwiek poczęciu. U nas to trwało pół roku i w koncu kiedy nam sie udało to był miesiąc w którym powiedziałam - ja jestem gotowa. Dziecko przyjdzie kiedy będzie gotowe.
 
Do góry