reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja niestety bardzo sceptycznie podchdzę do tych wszystkich diet i pomiarów. Jedyne co mnie przekonuje to przytulania przed owy.
Ale oczywiście chciałabym spróbować ;
 
reklama
Witam. Dziś rozmawiałam z koleżanką która niedawno bo pod koniec listopada urodziła córkę. Ale ona to miała historie bo miał być synek wszystko miała na chłopca ubrania wózek pokoik a tu dziewczynka. I teraz to wszystko musi wymieniać! Ale jestem w szoku bo jak z siusiaka zrobiła się dziewuszka?! Dla mnie to jest niepojęte! Dlatego ja z mężem postanowiliśmy nie pytać o płeć aż do porodu żeby nie było tego szoku po porodzie jakoś u mnie w mieście dużo tych pomyłek!
 
Cześć dziewczyny narazie się nie udzielam , jakoś chyba żeby nie myślec , pochłonięta przed świątecznymi zakupami itp.

Stwierdziłam że wam napiszę co tam : gadałam dziś z lekarzem okresu dalej brak nic się nie "dzieje" już nie testowałam, na betę też nie idę , w środę lekarz to się wyjaśni , także jeszcze kilka dni i będę wiedzieć na czym stoję :)

Pozdrowionka dla was ! :))

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopiero usiadłam, dziś miałam zabiegany dzień.

Krasnal, uwierz że da się żyć z dziewczynką. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo nie chcesz córki skoro nie masz żadnej, bo my tutaj staramy się o płeć przeciwną, przygotowane z sercem pełnym miłości do niepowodzenia naszych planów....
Mam córkę, chciałam synka. Pamiętam jak w szpitalu leżała w tym wózeczku na kółkach i spała, patrzyłam na nią i przepraszałam ją w myślach za to, że pragnęłam aby była chłopcem i wtedy poleciała jej łezka. Wiem, wiem, powiecie, zatkany kanalik. Pewnie tak. Ale było to akurat w tym momencie! Kocham ją i nie zamienie jej na żadnego chłopca choćby ktoś stał z gotowym w drzwiach dzisiaj! To moje dziecko, zrodzone z miłości do cudownego człowieka. Jak mogłabym jej nie kochać? Tylko dlatego że ma coś innego w pieluszce? Nie jest gorsza od żadnego chłopca! Ja też jestem kobietą, mam cudowne siostry i mamę najbardziej zaradną kobietę na świecie. Niejeden facet nie poradziłby sobie w wielu sytuacjach z jakimi ona musiała się zmierzyć. Płeć nie jest wyznacznikiem ani mądrości, ani zaradności, ani niczego. To kim będą nasze dzieci w życiu zależy od nas, i od wielu innych czynnikow ale na pewno nie od płci....
Życzę Ci abyś miała synów oczywiście, bo nie chcę aby ewentualna córka cierpiała....

Lele, ja pokładam nadzieje tylko w Bogu. Ale co do pytań do Pisma Św. (oczywiście też tak robię w chwilach trudnych ale chyba wtedy czepiam się każdego sposobu) nie jestem przekonana. Dlatego, że w Piśmie Św. ciężko o słowo "córka" bo praktycznie 99% treści jest o mężczyznach, więc trafić w słowo "córka" jest mało prawdopodobne:) także głowa do góry, ja tam wierzę w Twoją córcię:) a powiedz w jakim wieku masz synków? Pamiętam że Emilek jest mały a reszta?

Gosica, kciuki za jutro:)

Belle, witamy! Dziewczyny będą instruować na córkę, bo ja to w mniejszości- będę próbować na brata dla mojej córki:)

Katirl, dobry pomysł. Ja też mam taki w zamiarze, że jak zajdę w ciążę to nie będę chciała znać płci do porodu. A Ty na kiedy masz termin? W tym miesiącu chcę zrobić sobie dobry monitoring cyklu praktycznie codzienny, aby zobaczyć jak ma to się z testami owu.

Miciurka, ja cos czuję że u Ciebie jednak pozytyw skoro nie ma @. Także czekamy do środy z niecierpliwością:)
 
Kitqa dzieki za rade. Widzę, że troche luzu brakuje, ale spoko. Spadam jak można chciać tu córki, a chęć posiadania syna to coś złego.

Życzę owocnych starań[emoji170][emoji813]️


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kati myśle ze to właśnie super pomysł. Bo uwierz ze jak zobaczysz nawet siusiaka to będziesz myslala czy to napewno bo takie historie. Na tez miały być same chłopaki czyli jajkowo na Wielkanoc a już mega przewaga dziewczynek.
A widziałaś jej usg? Naprawdę pare lekarzy i dobry sprzęt i z siurka dziewczynka wyszła?
No Miciurka czekamy w takim razie na środę



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Miciur-ka czekamy na środę z zaciśniętymi kciukami [emoji1307][emoji1307]

@kinga_z1 jakoś podniosła mnie na duchu! Zresztą interpretacja do danej sytuacji zależy w dużej mierze chyba od wiedzy i wrażliwości osoby.
Synów mam 20, 12, 5, 3 i 3 miesiące [emoji7]
Wczoraj patrzyłam na Emilka i on z takimi roześmianymi oczkami, i jest najpiękniejszy na świecie. Moje maluchy takie wygadanie są, chodzą razem do przedszkola i ostatnio szykowali sie do wyjścia. I policzyli, ze Emilek nie ma pary [emoji23]

@Krasnal77 problemem nie jest pragnienie chłopca. Tutaj odchodziły dramaty jak dziewczyny nie trafiły z płcią. Żal sie robi dziecka które jest odrzucane przez matkę tylko ze względu na płeć. Stad reakcja dość ostra.
Z pokora podchodzimy do starań, wymieniamy sie poglądami ale musimy pamiętać ze naszymi działaniami możemy bić nie zyskać. Dlatego po pierwsze trzeba chcieć dziecka samego w sobie, a płeć jako dodatek traktować. Żeby dramatu nie było. Trzymam kciuki [emoji1307]

Za jutrzejsze kreseczki [emoji1307][emoji1307][emoji1307]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Imama było coś tam między nóżkami serio ale ja to się nie znam ta moja koleżanka też była przekonana na 100% a wyszło jak wyszło ale załamana nie jest tylko zszokowana no i kłopot ma z rzeczami które musi wymienić. A tak w ogóle to urodziła miesiąc przed terminem. Mówisz że na kwietniowym tyle dziewczynek to dobrze się zapowiada.
 
Dopiero usiadłam, dziś miałam zabiegany dzień.

Krasnal, uwierz że da się żyć z dziewczynką. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo nie chcesz córki skoro nie masz żadnej, bo my tutaj staramy się o płeć przeciwną, przygotowane z sercem pełnym miłości do niepowodzenia naszych planów....
Mam córkę, chciałam synka. Pamiętam jak w szpitalu leżała w tym wózeczku na kółkach i spała, patrzyłam na nią i przepraszałam ją w myślach za to, że pragnęłam aby była chłopcem i wtedy poleciała jej łezka. Wiem, wiem, powiecie, zatkany kanalik. Pewnie tak. Ale było to akurat w tym momencie! Kocham ją i nie zamienie jej na żadnego chłopca choćby ktoś stał z gotowym w drzwiach dzisiaj! To moje dziecko, zrodzone z miłości do cudownego człowieka. Jak mogłabym jej nie kochać? Tylko dlatego że ma coś innego w pieluszce? Nie jest gorsza od żadnego chłopca! Ja też jestem kobietą, mam cudowne siostry i mamę najbardziej zaradną kobietę na świecie. Niejeden facet nie poradziłby sobie w wielu sytuacjach z jakimi ona musiała się zmierzyć. Płeć nie jest wyznacznikiem ani mądrości, ani zaradności, ani niczego. To kim będą nasze dzieci w życiu zależy od nas, i od wielu innych czynnikow ale na pewno nie od płci....
Życzę Ci abyś miała synów oczywiście, bo nie chcę aby ewentualna córka cierpiała....

Lele, ja pokładam nadzieje tylko w Bogu. Ale co do pytań do Pisma Św. (oczywiście też tak robię w chwilach trudnych ale chyba wtedy czepiam się każdego sposobu) nie jestem przekonana. Dlatego, że w Piśmie Św. ciężko o słowo "córka" bo praktycznie 99% treści jest o mężczyznach, więc trafić w słowo "córka" jest mało prawdopodobne:) także głowa do góry, ja tam wierzę w Twoją córcię:) a powiedz w jakim wieku masz synków? Pamiętam że Emilek jest mały a reszta?

Gosica, kciuki za jutro:)

Belle, witamy! Dziewczyny będą instruować na córkę, bo ja to w mniejszości- będę próbować na brata dla mojej córki:)

Katirl, dobry pomysł. Ja też mam taki w zamiarze, że jak zajdę w ciążę to nie będę chciała znać płci do porodu. A Ty na kiedy masz termin? W tym miesiącu chcę zrobić sobie dobry monitoring cyklu praktycznie codzienny, aby zobaczyć jak ma to się z testami owu.

Miciurka, ja cos czuję że u Ciebie jednak pozytyw skoro nie ma @. Także czekamy do środy z niecierpliwością:)

Ja termin mam na same święta wielkanocne więc trochę się obawiam bo wolała bym w zwykły dzień rodzić!
 
reklama
Krasnal77 miałam kiedyś koleżankę która też bardzo nie chciała mieć córki dziwiła mi się że ja tak bardzo bym chciała tą córcie Zawsze mi powtarzała że chłopcy są fajniejsi ano każdy jest inny jeden chce córki i nie daj boże synów bo też i tak bywa
A co do tej mojej koleżanki to doczekała się siostrzenicy i chyba zmieniła zdanie na temat dziewczynek bo jak widzę z jaka miłością patrzy na tą swoją malutką siostrzenicę to aż miło no i jak ją rozpieszcza bo sama ma już dorosłego syna
Myślę że gdybyś urodziła córcie to też byś zmieniła zdanie co do dziewczynek ale życzę Ci zdrowego synka skoro o nim marzysz a nawet kilku ja mam trzech i są super Mam nadzieję że uda Ci się zaplanować bo wydaje mi się że jest łatwiej o chłopca


Miciurka fajnie no i żeby wszystko się dobrze skończyło

Gosica czekam na twoje dwie piękne kreseczki

Leleeth nie ma innej opcji to wszystko co robisz napewno zaowocuje piękną córeczką a ja będę Ci jej gratulować musisz w to wierzyć

Belle81 witaj mam nadzieję że i Tobie uda się i zostaniesz mamą ślicznej dziewczynki
Musiałabyś trochę poczytać to forum do tyłu i spróbować obrać jakąś strategię bo różnie do tego podchodzimy bo jak już wiesz nie ma 100% recepty
Jak ja się starałam to zaczynałam od badań bo nie wiedziałam co i jak
 
Ostatnia edycja:
Do góry