reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Wiecie, mi też się wydaje, że jednak płeć to kwestia tak wielu czynników, że trudno je razem zebrać, a tym którym się akurat uda po dietach itd.może się tylko wydawać, że pozornie to ich zasługa. Mam sąsiadkę, dość okrągłą...wątpię, by zmieniała dietę przez ostatnie lata, tryb życia ma mało ruchliwy. Ma córkę i synka i wątpię, by kiedykolwiek interesowała się np.naszym forum;) zwyczajnie ludzie tak mają. Dalej uważam, że jeśli już, to łatwiej ustrzelić-dopomóc w urodzeniu chłopca.
Dziewczyny, a co z grubą krwi albo czynnikiem RH?
Ma któraś z Was np. RH -, a mąż RH + i córka, czy syn?
 
reklama
Witam,

Imama jeśli masz taką mozliwość to idz szybciej do lekarza. Uwazam, że w ciąży lepiej dmuchać na zimne.

Dziewczyny, ale fajnie się Was czyta o tych metodach i sposobach z zaplanowaniem płci. Ja zaakceptowałam fakt, że mogę juz nigdy nie mieć córeczki ale jak patrze na mojego syna i mysle ze za chwile bede miala drugiego takiego to już serce się cieszy :)
A od nas rodziców zalezy jakie bedziemy mialy relację w przyszłości z naszymi dziećmi. Ja z tesciami dogaduję się równie dobrze jak z moimi rodzicami. A maż z mama i tata też ma bardzo dobry kontakt.

Nie wiem czy powinnam tu to pisać bo wiem ze wiele z Was doświadczyło tak przykrej sytuacji jak poronienie. Ale ciezko mi się z tym pogodzić i ciągle o tym myślę. Tydzien temu sie dowiedziałam ze we wrześniu znajoma w 7 miesiacu ciąży poronila.... poszla na wizytę kontrolną bo wydawało jej się, że dziecko przestało się ruszać. Lekarz potraktował ja strasznie kazał jej przyjść następnego dnia na wywołanie porodu bo nie było tętna i stwierdzono, że dziecko zmarło. Sama mam zaraz 6 miesiąc, kopniaki czuje codziennie i się wtedy uspokajam ale ta sytuacja uświadomiła mi, że cała ciąża to stresujący okres. Znajomej to była 2 ciaża bo ma już syna ale o tą drugą ciąże starała się około 2 lat....
 
A ta moja koleżanka co miała mieć chłopca a jednak będzie dziewczynka to jej 5 dziecko i ma 2 chłopców i 2 dziewczynki i ona woli chłopców no a teraz 5 dziewczynka...
 
Kitqa No właśnie czytam i czytam i No jak bardzo boli to powinno się reagować. A mnie to tak właśnie jakby dziecko tam uciskalo albo własnej na jakiś nerw itd zreszta w tej ciąży miałam owu z lewego jajnika i wszystko jak boli mnie to właśnie z lewej str.
Takie zmiany to się nie dziwie ze coś tam boli ma prawo dlatego obserwuje i obserwuje [emoji6]
Tez wydaje mi się ze to loteria. Owszem wierze w jakieś tam czynniki ale tez wiem ze mamy pewnie to co nam jest pisane.
Gorligor znajoma ma rh- i ma peirweszegi syna a teraz z innym facetem córkę. Ale u niej brałam pewna ze będzie córka bo jej męża brat ma dwie córy. Jakoś sprawdza mi się często ze jak przewaga płci w danej rodzinie to łatwiej o córkę czy chłopca. No ale naukowo niby to my mamy wpływ na płeć tzn kobiety a to trochę dla mnie nie zrozumiałe.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Imama dobrze robisz. Bądź czujna.
Katirl ale ty masz tam koleżanki! Ciągle jakieś zmiany płci po usg, niesamowite i bardzo dziwne.
Właśnie któraś z was tu pisała, że lekarze sprawdzają serce, głowę, nerki i wiele innych aspektow dziecka w łonie, a źle interpretują płeć? To mam pytanie czy prawidłowo oceniają pozostałe narządy?!? Paranoja
Moim zdaniem większą pewność mam gdy widzę narząd płciowy na usg 3d, tak było z córką i teraz też mam takie tylko z 20tc na którym widać wyrostek...(tak powiedziała gin, mnie też tak się wydaje) a zaś nie mam żadnego zdj na którym byłby widoczny narząd żeński... Ale ja mam kosmos hehe ale przynajmniej przy porodzie nic mnie nie zaskoczy [emoji170][emoji178] jestem przygotowana na każdą ewentualność hehe [emoji7][emoji3]


Napisane na WAS-LX1A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Imama ja też już sama nie wiem. W sumie mamy tylko xx my kobietki, to logiczniejsze by było, że to od faceta jednak zależy płeć. No, ale może faktycznie chodzi o jakieś jony i przyciąganie? W dawnych czasach nie znano super technologii, ba nawet mikroskopu, a pamiętacie jak tam na dworach, czy u króli powtarzało się, że to kobieta dała np. królowi syna. Także, chyba w krajach bliskiego i dalekiego Wschodu rolę płci przypisuje się kobiecie. Już nie raz bywało, że współczesna nauka potwierdzała to, co ludzie powtarzali od wieków...także ja mam mętlik i nic nie rozumiem. Moja babcia miała córkę (córka ma 2 córki) i syna (syn ma 2 synów), druga babcia miała 2 synów (tych dwóch synów ma po 2 córki), moja siostra ma córkę, a ja 3 synów. Jaka tu prawidłowość? może bardziej, że co drugie pokolenie te płcie naprzemienne są? nie mam pojęcia
 
Kitqa no na prawdę masz ciekawie ;) ja bym chyba nie potrafiła czekać do porodu z ta informacją. Przyjaciele spodziewaja sie dziecka i jak na razie twierdza ze nie chca w ogole znać plci. To dopiero 9 tydzien wiec moze im się zmieni ;)
 
ciekawi mnie ten czynnik RH plus, RH minus. np. kobieta RH minus, facet RH plus i wychodzi córka albo RH plus i RH plus i jak to się rozkłada w populacji?
 
Hej!
Podczytuje was od jakiegoś czasu, sama staram się o córeczkę, mam 6 letniego synka.
Postanowiłam że się udzielę ponieważ miałam podobne dolegliwości do Imamy. Owulacje po której zaszła w ciążę miałam z lewego jajnika i jakiś w połowie ciąży zaczęły się dolegliwości podobne do tych co opisujesz. Były intensywniejsze wraz ze wzrostem dziecka. Okazało się że zrobiła mi się torbiel czynności owa z ciałka złotego ba jajniku która w 28 tyg miała 12 cm! W każdej chwili mogła pięknac a wtedy zagrożenie życia żyłam jak na bombięe. Urodziłam cc w 38 tyg wszystko ok zoperowali mi ją w trakcie cc. Imama ja bym na twoim miejscu poszła do gina z naciskiem żeby obejrzał jajnik.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kitqa ja właśnie pisałam o tym ze lekarze nie potrafią poprawnie płci stwierdzić a badają inne rzeczy. Ale mam przykład Na mojej znajomej. Trafiła do szpitala i cień ordynator zauważył ze dziecko nie ma przełyku ze żołądek nie pracuje! Po porodzie jeszcze się okazało ze krew w sercu jest pompowana odwrotnie i trzecia komora mózgu powiększona (ale tu były przypuszczenia w czasie ciąży). Także dużo zależy od kwalifikacji lekarza. Uważam ze lekarza dobrego poznamy dopiero jak coś złego się dzieje. A tak to dupa.
Ordynator z naszego miasteczka, mój sąsiad zreszta. Super zachwalany a nie zobaczył na usg ze dziewczynka nie ma raczek!!!! Naprawdę afera była. To było jakieś 10 lat temu. Zdolna mała, maluje buzia kartki na różne okazje i zbierają pieniążki.
Także ja to tam lekarza nie wierze. Jak coś mnie nie pokoi to do innego odrazu taka prawda.
Kitqa u Ciebie to może być niespodzianka. Bo nie masz zdj typowych narządów męskich i żeńskich. Ale ja tam wierze w twojego synusia [emoji170]
Gorligor niby chodzi o to jaki plemniczek XX czy XY się u nas utrzyma i wytrwa ta drogę do jajeczka. Teoria jonów obalona. Ktoś by zarobić mega kasę gdyby to było łatwe to by robili selekcje płci napewno. A tak to in vitro i to skomplikowane jest do rozróżnienia.
Musi być równowaga płci na świecie tak to jest. Dlatego nie mogę to być jeden czy nawet trzy czynniki. To złożony proces
Aleksandra myśle ze super właśnie nie znać płci tylko niespodzianka. Brat męża tak przy drugiej ciąży zrobili. Drugi synek jest


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry