reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży

Aha.

to na pewno nie służy do sprawdzania czy się ma okres... dziewczyno, weź się za edukację seksualną, materiałów wiarygodnych cała masa. I nie bierz się za to, jeśli tak bardzo boisz się ciąży. Obowiązku seksu nie ma.

Mam wrażenie, że to troll...
Nieztety nie jest to troll. Zaniedbałam sprawę związaną z edukacja i sama mam tego efekty :( Przepraszam za tak idiotyczne pytania, po prostu jestem przerażona :(
 
reklama
Dziękuję za pomoc. Zdecydowanie zaprzestanę takiemu samobadaniu aby nie narobić sobie biedy. Jednak jestem trochę zmartwiona, jeszcze tylko Cię zapytam nawet na przyszłość, beta po 21. dniach jest wiarygodna? Nie ma potrzeby powtarzania badania przy wyniku negatywnym?
Beta nie pojawia się z kosmosu, wydzielana jest od zagnieżdżenia zarodka. Do tego jest potrzebna sperma w jajowodach, a nie dostanie się tam bez wytrysku wewnątrz dróg rodnych kobiety (pomijamy sztuczną inseminację). U Ciebie nie było TOTALNIE szans na to, żeby ten zarodek powstał, więc beta jest jak najbardziej wiarygodna.

Poczytaj na spokojnie o seksie i zapłodnieniu to pozbędziesz się paranoicznych obaw i nabędziesz konkretną wiedzę. Przyda Ci się, bo inaczej po każdym dotknięciu penisa będziesz niepotrzebnie fazować.
 
Beta nie pojawia się z kosmosu, wydzielana jest od zagnieżdżenia zarodka. Do tego jest potrzebna sperma w jajowodach, a nie dostanie się tam bez wytrysku wewnątrz dróg rodnych kobiety (pomijamy sztuczną inseminację). U Ciebie nie było TOTALNIE szans na to, żeby ten zarodek powstał, więc beta jest jak najbardziej wiarygodna.

Poczytaj na spokojnie o seksie i zapłodnieniu to pozbędziesz się paranoicznych obaw i nabędziesz konkretną wiedzę. Przyda Ci się, bo inaczej po każdym dotknięciu penisa będziesz niepotrzebnie fazować.
Dziękuję za tak wyczerpująca odpowiedź. Uspokoiłam się. Zdecydowanie poczytam o tym wszystkim aby być spokojniejsza w przyszłości.
 
Dziękuję za pomoc. Zdecydowanie zaprzestanę takiemu samobadaniu aby nie narobić sobie biedy. Jednak jestem trochę zmartwiona, jeszcze tylko Cię zapytam nawet na przyszłość, beta po 21. dniach jest wiarygodna? Nie ma potrzeby powtarzania badania przy wyniku negatywnym?
Przecież już odpisałam na to pytanie 🤡
 
Przeczytałam na jakimś forum że w ten sposób można rozpoznać czy jest się w ciąży albo w jakim momencie cyklu się jest.
Tak się sprawdza szyjkę macicy - po jej ułożeniu i teksturze można sprawdzić, w którym MNIEJ WIĘCEJ momencie cyklu się jest. Ale to trzeba wiedzieć jak i sprawdzać regularnie, żeby wyczuć różnice.
 
reklama
Ludzie piszą takie durnoty niekiedy na Internecie, że jaaa jako młoda osoba, wcale się Nie dziwię dziewczynie która zadaje te pytania..Bo sama byłam w stanie wierzyć czasem w jakieś bzdury… to jest taki drażliwy temat że z mamie się o tym nie powie, szuka się więc informacji w internecie czy to jest w ogóle możliwe… kobietki wspierajmy się :)
 
Do góry