reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Od jakiegos czasu martwie sie ze jestem w ciazy. Sytuacja wyglada nastepujaco:
Stosujemy z nazeczonym wylacznie stosunek przerywany. Zwykle miewalam nieregularne miesiaczki, natomiast teraz okres zatrzymal mi sie na 4 miesiace. 4 miesiace temu mialam bardzo dziwne krwawienie - 3 dni bardzo niewielka ilosc krwi, doslownie "pokapalo", przez 2 kolejne dni troche obficiej - nigdy takiej miesiaczki nie mialam.
Mam lekka nadwage, i przytylam w ciagu pol roku kilka kilogramow(pomyslalam, ze to moze miec jakis wplyw na zanik miesiaczki). Okolo 1,5 miesiaca temu bylam u Pani ginekolog w przychodni osiedlowej, ktora jednak szczerze powiedziala, ze nie ma odpowiednich warunkow do przeprowadzenia badan (nawet USG), i badanie polegalo wylacznie na wprowadzeniu palcow do pochwy i "poszperania" w niej. Stwierdzila, ze jak "na jej oko" wszystko jest ok - co mnie nie uspokoilo ani troche, tym bardziej ze nie napomknelam nic, ze podejrzewam u siebie ciaze. Ponadto mialam kiedys stwierdzona nadzerke, ale w niegroznym stadium - lekarz stwierdzil, ze wystarczy wyleczyc ja farmakologicznie - nie ma potrzeby wymrazania ani innych zabiegow usuwania jej.
Zanim postanowilam opisac tutaj swoje zmartwienie, rozejrzalam sie w internecie w poszukiwaniu objawow ciazy, mozliwosci zajscia w ciaze majac nadzerke itp. Oczywiscie jestem swiadoma tego, ze powinnam zrobic test; ale narazie postanowilam zaczekac, ze wzgledu na to, ze juz 2 razy zdarzylo mi sie kiedys kupic test, a po przyjsciu z nim do domu dostac miesiaczki niepoprzedzonej zadnymi objawami, ktore zwykle mi dolegaja (bol nerek i podbrzusza). Wczoraj rano poczulam bol nerek, ale czytalam, ze objawy ciazy w poczatkowych tygodniach moga byc podobne do objawow miesiaczki. Dodam, ze zrobily mi sie niewielkie rozstepy na piersiach, ktore tez troche urosly, oraz na tak zwanych "boczkach" brzucha, natomiast wiem, ze moge rowniez powiazac to z lekkim przybraniem na wadze.
Mysle ze to juz wszystko, co chcialam opisac; a moje pytanie, zanim zakupie test ciazawy (planuje zrobic to w przyszlym tygodniu, jesli nie dostane miesiaczki) brzmi: Jak duze jest ryzyko, ze jednak jestem w ciazy? Jak myslicie?
Bardzo bede wdzieczna za jakiekolwiek opinie, i z gory dziekuje mocno!
 
reklama
Test zrób, nie wiem, czemu się boisz :) Zawsze lepiej wiedzieć, jakby co. A jak przyjdzie @ zanim zrobisz test, no trudno. A nie masz nic w domu, skoro pisałaś, że wcześniejsze wywoływały @? I wydaje mi się, że jak coś, to sporo jesteś już w ciąży.
 
Według mnie powinnaś zrobić test albo badanie krwi w kierunku rozpoznania ciąży. Po pierwsze dlatego żebyś wiedziała co i jak, a po drugie, że jeśli już 4 miesiące nie masz @ i ewentualnie byłabyś w ciąży to należałoby zacząć bywać u ginekologa i brać jakieś witaminy, kwas foliowy itd...takie duże opóźnienie to sygnał, że należy się koniecznie dowiedzieć co się dzieje i to jak najszybciej. Pozdrawiam!
 
w ciazy mozesz byc a mozesz nie byc, zrob test w domu, albo bete w przychodni, jak radza dziewczyny. Mozesz tez poprosic o sprawdzenie hormonow zenskich, tarczyce bo moze faktycznie masz z tym problem. Jak bedzie negatywnie to nastepnym razem zapisz sie do lekarza, ktory posiada usg, dzieki temu bedziesz mogla sprawdzic, czy masz zarodek czy moze torbiel sie zrobila stamino. Pozdrawiam:tak:
 
"Ryzyko" jest bardzo duże, bo jednak to stosunek przerywany czyli zabezpieczenie żadne...
Dla świętego spokoju kup test i go zrób,bo wiesz takie zaburzenie nie wywołuje tylko ciąża, a co jeśli np masz torbiel, cystę albo inne paskudztwo? Wiesz teraz ginekolog bez usg w gabinecie to kiepski ginekolog,więc po zrobieniu testu i wykluczeniu bądź potwierdzeniu ewentualnej ciąży idź do ginekologa która ma usg,żeby zobaczył co się dzieje!!
 
witam,od roku biore tabletki ant.w zeszlym miesiacu majac okres wspolzylam w ostatnich dniach miesiaczki,w tym miesiacu nornalnie dostalam okres ale od 5dni boli mnie dol brzucha jakbym miala okres dostac,dzisiaj mialam mdlosci,glowa mnie boli,wczoraj robilam test ale wyszedl negatywnie
 
reklama
A może te objawy od tabletek? Czasami organizm odrzuca je po jakimś czasie. Jeżeli regularnie zażywasz tabletki to raczej ciąża to nie jest :)
 
Do góry