reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

No ja miałam dni płodne na początku tego miesiąca.Termin miesiączki mam za 2 dni.Dziś nie wytrzymałam i zrobiłam sobie test.Druga kreseczka(świadcząca o ciąży)jest bardzo blado-różowa,jak myślicie udało się?Mam zawroty głowy,czasem mdłości i strasznie dużo sikam,ale tak wcześnie można mieć takie objawy?To by była moja 2 ciąża,w 1 robiłam test w 6 tygodniu(tydzień po spodziewanej miesiączce)i też miałam zawroty głowy i często siusiałam(ale z tym siusianiem to tak od3,4 tygodnia).Co o tym myślicie?
 
reklama
kolor kreski nieważny, ważne, że jest - jej intensywność zależy od ilości betahcg, ale widać, że test ewidentnie go wykrył!
 
Witam Drogie Panie!

Mam wątpliwości, które nie dają mi spokoju, pomyślałam, że Wy jako doświadczone ciążowiczki możecie mi pomóc.
Od pewnego czasu nie zabezpieczamy się z mężem - oddaliśmy się z ręce losu :) W tym miesiącu trzykrotnie kochaliśmy się w dniach, które według moich obliczeń były najbardziej płodne. Dziś powinnam dostać okres, brzuch boli mnie tak jakby się zbliżał i piersi są obrzmiałe i bolesne. Przedwczoraj byłam u ginekologa ale nie powiedziałam mu, że była możliwość, żebym zaszła w ciążę, zakładając, że gdybym była w ciąży, on sam by to stwierdził podczas badań, choć być może było za wcześnie. Podczas USG lekarz stwierdził ciałko żółte w jajniku i kazał skontrolować się za miesiąc, w celu potwierdzenia jego zniknięcia. Moje pytanie jest następujące - czy ciałko żółte, które stwierdził lekarz mogło być objawem bardzo wczesnej ciąży ( 4 tydzień od menstruacji, 2 od ewentualnego zapłodnienia)? Czytałam o tzw ciałku żółtym ciążowym, stąd moje pytanie. Bardzo bym chciała, żeby moje podejrzenia okazały się prawdą. Powiedzcie proszę - macie jakieś doświadczenia z USG we wczesnej ciąży?
 
Nie mam pojecia o cialku zoltym ciazowym ;-) ale najpopularniejszym sposobem ustalenia czy jest sie w ciazy jest test ciazowy ogolnie dostepny w sprzedazy. Powodzenia :-)
 
No test bylby chyba najbardziej wiarygodny ;-) Aczkolwiek, tez mialam podobne 'objawy'; bolal brzuch w dniach okresu, ktory mial niby nadejsc a nie nadszedl! :-) no i piersi obrzmiale i bardzo bolesne... tez byly objawem ciazy! Mam nadzieje, ze Ci sie spelni! :-)
 
Dla całkowitej pewności zrób sobie test ciążowy z krwi tzw.Beta hcg,po takim teście nie będzie żadnych wątpliwości.
Calkowicie sie zgadzam.

co do lekarza nawet jak ciaza jest wczesna to moze to potwierdzic przez powiekszona macice... u mnie tak bylo... Powiedzial ze najprawdopodobniej jestem w ciazy bo macica jest powiekszona.. ale trzeba mu o tym powiedziec... i wyslal mnie na usg za 2tyg i sie okazalo ze 6tydz:D byl :D ahhh kiedy to bylo :D i juz niedlugo rodze:D
 
reklama
Hej dziewczyny ja wlasnie mam taki problem, bo ciagle jestem zmeczona, mam zachcianki i ciagłe hustawki nastrojow, natomiast piersi mnie nie bola, czy moge byc w ciazy????????
 
Do góry