reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest szansa? Bo ja oszaleje

A nie można czegoś zrobić z tymi dwoma mamcicami? Ostatnio tez się spotkałam z takim przypadkiem i dziewczyna ma iść na padania z podanien kontrastu żeby sprawdzić jakiś kanalik ( nie chce mieszać) bo być może uda się je połączyć, jeżeli nie to będzie musiała mieć jedna wycięta. Trzymam kciuki aby z Twoja ciąża wszystko było dobrze. Na pewno te dwie mamcice nie ułatwiają sprawy. My też się staraliśmy prawie rok i ciążę straciliśmy. Kochana będzie wszystko dobrze, zobaczysz ❤
Mi odmówili jakiejkolwiek operacji w szpitalu w Poznaniu, stwierdzili, że dopiero jak nie będzie się udawać z ciążą to coś z tym zrobią (w sensie nie donoszę, poronie kilka razy itd). W tym szpitalu byłam jak miałam 18 lat i Ginekolog, u którego byłam wczoraj dziwił się, że nie zadziałali nic w tym kierunku. powiedział, że jeśli teraz się nie uda to od razu mnie wyśle do Łodzi na badania i tam podejmą decyzję czy zostają te macice/jedna usuwają/czy łączą je w jedną. Ponoć po takiej operacji nie można zachodzić w ciążę przez co najmniej 3 lata 😟
 
reklama
Mi odmówili jakiejkolwiek operacji w szpitalu w Poznaniu, stwierdzili, że dopiero jak nie będzie się udawać z ciążą to coś z tym zrobią (w sensie nie donoszę, poronie kilka razy itd). W tym szpitalu byłam jak miałam 18 lat i Ginekolog, u którego byłam wczoraj dziwił się, że nie zadziałali nic w tym kierunku. powiedział, że jeśli teraz się nie uda to od razu mnie wyśle do Łodzi na badania i tam podejmą decyzję czy zostają te macice/jedna usuwają/czy łączą je w jedną. Ponoć po takiej operacji nie można zachodzić w ciążę przez co najmniej 3 lata 😟
Ostatnio czytałam historię kobiety, która mając dwie macice donosiła i urodziła, więc trzeba być dobrej myśli póki co.
 
Tak właśnie założyłam, że nie miałaś owulacji w książkowym 14 dc😉 i tym bardziej nic się nie stresuj, beta jest naprawdę ładna, moje kilka biochemów kończyło się przy becie rzędu 20-40, więc na spokojnie idź dzisiaj sprawdzić czy coś idzie w górę czy jednak w dół, będziesz spokojniejsza na weekend. I koniecznie daj znać, jaki dziś wynik🤞🤞🤞🍀
Dziewczyny, pomocy :( w środę beta była 1327 a dzisiaj 46473 co to oznacza, przecież to za dużo.... Według kalkulatora HCG jest okej, że przyrost w normie no ale o tyle aż by wzroslo w ciągu 2 dni?
 
Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia o co chodzi, nie spotkałam się z takim przyrostem. Duże przyrosty mogą oznaczać ciążę mnogą, ale czy aż takie? Może ktoś się wypowie bardziej obeznany...
 
Dziewczyny, pomocy :( w środę beta była 1327 a dzisiaj 46473 co to oznacza, przecież to za dużo.... Według kalkulatora HCG jest okej, że przyrost w normie no ale o tyle aż by wzroslo w ciągu 2 dni?
A to samo laboratorium i jednostka? No i może przecinek gdzieś?
 
Tak

Tak. Na tym pierwszym nie mam jednostki tylko zapis >>1327 a na tym drugim 46473,0mlU/ml.
Bardzo dziwne, ze na pierwszym nie ma oznaczenia, zaqsze powinna byc podana jednostka. Jedyne co mi przychodzi do glowy, ten nagly wzrost bety, to ciaża zaśniadowa (tzw. Zaśniad groniasty) - w niej bhcg rosnie bardzo szybko, sa mdlosci. Oby nie, ale chyba trzebaby powtoezyc badanie, albo udac sie do gina wcześniej
 
reklama
Dziewczyny, pomocy :( w środę beta była 1327 a dzisiaj 46473 co to oznacza, przecież to za dużo.... Według kalkulatora HCG jest okej, że przyrost w normie no ale o tyle aż by wzroslo w ciągu 2 dni?
Coś tu jest nie tak 🤔 Czy to przypadkiem nie jest HCG całkowite? HCG składa się z alfa i beta hcg. Przeważnie w ciąży robie się beta HCG. Można też HCG całkowite ale wtedy nie należy ich że sobą porównywać.
 
Do góry