reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Guziczek to gratulacje :tak:

ja nic ciekawego się u ginekologa ostatnio nie dowiedziałam chyba od połówkowego usg się dużo nie mogło zmienić ale najważniejsze że dzidziuś ma się dobrze :tak: tylko płeć nadal nie znana :-D
 
reklama
Guziczek .....gratulacje, zawsze to jakiś rozdział w zyciu zamkniety i trzeba otwierac nowy ..... powodzenia :tak::-D:tak:

Gosia.... zdjęcia wrzuce w tygodniu, a Kacperek - pierwszy raz widział maleństwo dosłownie zaraz po porodzie, bo jechał z nami skoro świt do szpitala i czekał z M jak sie akcja rozwinie, a że poszło szybko i nie zdążyli jeszcze jechac do przedszkola wiec widzieli obaj dzieciątko zaraz po porodzie :tak: a jeżeli chodzi o jego reakcje to jest OK, lubi byc przy małym, pogłaszcze go, zapyta czy może dać buziaka, ale na szczęście przynajmniej na razie sam nic nie robi o wszystko sie pyta :tak:
 
Gratuluję dziewczyny Waszych osiągnięć. Miło z rana poczytać takie wieści.
Zazdroszczę tak dojrzałego synka, który jest tak delikatny dla brata. Sama troszkę się obawiam powrotu do domu z maleństwem. Czy półtoraroczne dziecko jest w stanie zrozumieć co to jest noworodek?
 
Hej dziewczyny co tak milczycie??
Ola sama jestem ciekawa jak zareaguje twoja mała córeczka na maleństwo. Chyba nie do końca będzie wiedzieć co jest grane tak mi się wydaje ale niech się wypowiedzą doświadczone mamuśki.
Ja dziś mam wizytę i zobaczymy co dr mi ciekawego powie i czy w końcu padnie jakaś konkretna decyzja w sprawie rodzaju porodu bo już się wykańczam tymi domysłami.... Poza tym mam bardzo mało badań robionych podczas całej ciąży miałam tylko 2 razy morfologię i mocz to wszystko:crazy: tak chyba raczej nie powinno być...
 
Ja w pierwszej ciąży miałam badania co miesiąc plus większość prenatalnych badań, skończyło to sie tylko większym stresem i nie do końca jestem przekonana czy było to konieczne. Choć amniopunkcja wyjaśniła w 100%, że mała jest zdrowa.
W tej ciąży nikt mi nie zalecał takich badań choć zmieniałam lekarza 3 razy.
Teraz jestem u super pani doktor na NFZ, wydaje mi sie bardzo kompetentna i dokładna i każe mi robić badania tylko co 2 miesiące, bo mam niską hemoglobinę.
Jeśli lekarzowi wydaje się wszystko w porządku to nie chce on narażać pacjentki na dodatkowe stresy i koszty.
 
Jarzebinka Kacperek to dobry chłopak widać że lubi dzieci :tak:


Ola mi się wydaje że na mniejsze dzieci to trzeba uważać by nieświadomej krzywdy nie zrobiły zabawką czy czymś a później u większych pojawia się i zazdrość zwłaszcza jak dziecko jest oczkiem w głowie rodziców;-) :sorry:

Guziczek ja mam badania co miesiąc tzn morfologię , mocz +cukier .... chodzę prywatnie wiec za wszystko płacę ale to kwestia 22zł wiec jeszcze nie jest źle;-) a badań miałam sporo na początku :tak: ale nawet z tego co wiem na nfz przysługuj co miesiąc darmowe badania morfologia i mocz tylko właśnie lekarze nie dają skierowań

nie uważam że mniej badań to mniej nerwów bo przynajmniej dużo można leczyć już w ciąży po tych badaniach z początku ciąży miałam teraz tylko obciążenie glukozą i potem muszę zrobić odczyn coombsa.... ale to muszę i potem chce na koniec zrobić badanie na paciorkowca nie pamiętam fachowej nazwy ;-)a tak to chyba mam koniec z badaniami :tak:
 
Ostatnia edycja:
Gosiu ja miałam tylko dwa razy robioną morfologie i nic poza tym nic a nic i wolała bym mieć więcej badań i wiedzieć że wszystko ok a nie takie domysły w dodatku ost usg miałam w 28 tyg:crazy:!!!!!!Dziś idę prywatnie do super doktora taką ma opinie wśród pacjentek więc coś musi w tym być:tak: Zła jestem wiecie i szkoda że nie odważyłam się zmienić lekarza prowadzącego bo oszczędziła bym sobie tyle nerwów.... To jest moja jedyna ciąża więcej z mężem nie planujemy, zaraz po okresie połogu idę do nowego gna i porozmawiam z nim o spiralach.....Oj ale źle mi dziewczyny na serio jakaś taka wyczerpana jestem po wczorajszej wizycie jeszcze znajomą spotkałam ona też chodzi do tego mojego dekla i opowiedziała mi że kiedyś poszła na wizytę i gin się pyta jak tam się czuje ona na to że psychicznie nie najlepiej a on na to że on się nie pyta o głowę tylko o krocze!!!!!!!!!!!!!:no::no::no: Masakra
 
witam ....:tak::-D:tak:

ja wracam do tematu połoznych, bo gdzieś wcześniej o tym pisałyśmy, właśnie załatwiłam sobie położną, ale dowiedziałam sie ciekawej rzeczy, otóż pod opieka położnej powinam być od 26 tc, więc dziewczyny dzwońcie i dowiedzcie sie w swoich rejonach co i jak, podaje Wam dwa ogólne telefony do ich głównej siedziby, gdzie uzyskacie wstępne informacje i gdzie zadzwonic w swoim rejonie:
061/ 875 62 35 to gdzieś na Orła Białego
061/ 876 75 94 a ten na Kórnicką

dzwonić między 8.00 - 10.00 bo potem połozne wychodza w "trasę" wiec juz się zorientujcie bo potem będziecie miały wizyte tydzien po porodzie, jak ja a nie zaraz po powrocie do domku jak powinno być ( u mnie babka będzie dopiero w czwartek) jakby to było moje pierwsze dziecko czyli zero doświadczenia i wogóle to chyba bym sie załamała ................... :tak:

a co do badań, to róznie to bywa, po porodzie leżała ze mna babka, która urodziła swoje 5 dziecko i miała ok. 40 lat, więc zrobiła te badania genetyczne wskazane dla kobiet w jej wieku na Polnej, i wyniki miąła tragiczne - dziecko chore, itp. juz jej załatwiali adres do Berlina na usuniecie itp, ale się nie zgodziła, a urodziła zdrowa córę ............ :tak:

a u nas na razie OK, w dzień jedzonko co 3 godzinki, w nocy praktycznie też, mały kryzys jest nad ranem ale nie trwa długo czyli narazie mam czas na wypoczynek :tak::-D:tak: i juz prawie moge normalnie usiąść, choć jeszcze korzystam z kółka ( to rewelacyjny wynalazek) :tak:od środy chciałam małego werandować, a mi sie pogoda spieprz.........:no: myślałam, że będzie piękna słoneczna jesien i w niedziele wyjde na króciutki spacerek, ale chyba jednak jeszcze nie :szok: czekam na słoneczko :tak:
 
Co do ilości badań, to ja w tej ciąży nie miałam zbyt wiele, ale mocno czekałam na USG w 24 tygodniu, bo tuż przed ciążą brałam leki i bałam się, że może to wpłynąć na dziecko, a do tego mam bardzo toksyczną pracę (chemikalia). Na szczęście na Polnej robią bardzo dokładne badania, które wykazały, że wszystko powinno być ok. Na wszelki wypadek powtórzyli badania w 27 tygodniu, które tylko potwierdziły wcześniejsze dobre wiadomości. Więcej staram się nie martwić, choć i tak wiele osób uważa, że jestem przewrażliwiona na punkcie badań w ciąży, zwłaszcza typowo prenatalnych.
 
reklama
Witam!

Jesteśmy agencją castingową z Poznania i poszukujemy raczkujących, pogodnych bobasów do reklamy realizowanej w przyszłym tygodniu w Poznaniu. Casting odbywa się w Poznaniu 30.09.09 i 01.10.09. między godz. 9-17, ul. Chełmońskiego 17/3.

Rodziców, którzy chcieliby pojawić się ze swoją pociechą na castingu proszę o kontakt na adres biuropoznan@studioabm.com.pl, lub na numer +48 513 072 603. Istnieje oczywiście możliwość nawiązania stałej współpracy.

Kinga Sielicka
Studio ABM Poznań
 
Do góry