reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Cze,

BIEDRONKA - dzieki :).Z moim oszczedzaniem bywa roznie,wiesz jak to jest.W weekendy ostatnio maz jest,to nie robie nic poza obiadem i zabawa z dzicmi,Hania.On robi reszte.Ale staram sie na prawde jak najmniej przemeczac.Niestety mam swiadomosc,ze cholerstwo jeszce siedzi,bo jak kaszlne albo ziewam,zmecze paskude, to mnie boli.
Zuzie chce poslac do przedszkola obok domu,doslownie 5 minut drogi.Teraz w marcu beda drzwi otwarte,i w kazda srode mieciace mozna przyprowadzic dziecko na 2 godziny.wiec skozystam.Jutro pojde sie jeszcze raz dowiedziec,czy moze zwolnilo sie jakies miejsce,jesli nie,to zapisze ja na wrzesien,a od teraz bedzie chodzic na zajecia z tzw,.Akademii Malucha <rytmika,palstyka itp> organizowane w osiedlowym DOmu Kultury.

Kurcze ale pozno juz,Mialam sie dzis wczesniej polozyc.Uciekam,pappapaa.
 
reklama
no to dbaj o siebie ile wlezie:)
a ja dziś pobrałam papier z przedszkola tam musi być pieczątka z zakladu pracy????bo tam jest napisane nazwa zakładu pracy,ale chyba musi być pieczątka no nie???
 
Witam :-)

Katasia - a czemu pytasz o jakiś inny plac zabaw niż Aktiv :confused: Też Ci się średnio podoba :confused: My bylismy wczoraj właśnie w Aktiv na Warszawskiej i jako że miałam porównanie z takim placem zabaw sprzed 2 tygodni ale z Elbląga, byłam nieco zawiedziona Aktivem... Dosyć mały i ciasno w nim...
Też chętnie się dowiem jakie są jeszcze inne place zabaw :-)
 
Witam po dłuuuuuuuugiej nieobecności! Jeżeli chodzi o kontakt z rowieśnikami to też polecam przedszkole bądź w moim przypadku jest to żłobek-mój mały potrzebowal 2 tygodni aby się przyzwyczaić,teraz już sam biegnie i nie czeka aż pani po niego wyjdzie-sam biegnie na salę i to z uśmiechem na twarzy-cena żłobka na ul Klonowica to 148 opłata stała i ok. 80 zł za wyżywienie,ale fakt na początku trzeba nastawić się na dość częste choroby(przynajmniej w naszym przypadku tak było,szczególnie że zaczął chodzić do żłoba od stycznia,więc jest to nieciekawy okres i wzmożona zachorowalność dzieciaków)ale w tej chwili chyba już wychodzimy na prostą bo i pogoda robi się ciekawsza, ale odpukać:-) . Zauważyłam, że nie tylko ja mam problemy z nocnym spaniem-dziesiejszej nocy np. mały obudzil się ok 2 chciał herbatkę i dostał,ale oprócz tego jeszcze zachciało mu się oglądać telewizor i rozgadał się jakby to już rano,a pobudka o 6.00 bo praca i żlobek,a rano oczywiście problem z pobudką, :confused: więc koszmar
Witam kkatasie1 z ulicy Bukowskiej?! to mieszkamy prawie po sąsiedzku, ja na Marcelińskiej, więc może do zobaczenia na jakimś spacerze?;-)
 
heloł lasencje :tak:
wróciłam :tak: troszkę mnie nie było bo: po 1/ sprzęt w pracy nawalił a w domu to nie bardzo jest czas pisać, po 2/ w pracy tyle pracy, że nie miałam czasu nawet zjeść porządnie śniadania tylko w biegu, po 3/ rozchorowałam się w weekend - grypa żołądkowa - paskudztwo, nie polecam. już jest lepiej, ale wzięłam 2 dni wolnego, żeby dojść do siebie. na szczęście Piter się nie zaraził a tego się bałam bo w piątek szczepiłam go p/pneumokokom i różnie mogło być

Biedronko czemu Ci się tak zapychają te cyce? za dużo mleka masz?

Katka
niestety nie znam żadnych kardiologó dziecięcych państwowych. a w szpitalu nie ma jakiejś poradni?

życzę dobrej nocy :tak:
 
leyna współczuję grypy żołądkowej,jak my mieliśmy kiedyś to ewa razem z nami,na szczęście u niej była tylko biegunka...
a cycek mi sie zapycha dla zasady znaczy dlatego,że w nocy niezależnie od tego z którego cyca karmię karmie na prawym boku i jak doi wtedy lewego to gniotę prawego i jeden kanał zawsze się skubany przytyka...unfortunetely:(
a teraz mam pytanko hilfe hilfe może TY wiesz jarzębinka?wiem,ze jest coś takiego,że mogę płacić tylko połowę za przedszkole,jeśli dochody nie przekraczają jakiejśtam kwoty tylko jakiej?i jak to się liczy?czy to to 504zł?czy przedszkole?gmina?ustala sobie sama?nic nie znalazłam na necie o tym ii nie wiem...poza tym kurde nie wiem,dzisiaj idę zanieśc kartę z zapisem ewy do przedszkola,ale nie wiem jak godziny wpisać,bo chcę,zeby była od śniadania do obiadku,ale pani powiedziała mi(moja sąsiadka pracuje tam jako księgowa) żebym wpisała,że na 8 h,bo inaczej od razu mnie odrzucą?no to,co ja mam tam niby napisać???
 
BIEDRONKA, u mnie w żłobku jest tak: rodzice którzy pobierają rodzinne płacą niższą stawkę tzn te 148 zł, a rodzice bez rodzinnego ok. 200(taka jest ich stała opłata). Te kwoty są niższe jeżeli uczęszcza jednocześnie do żłoba dwoje bądź troje dzieciaków, trzeba wtedy okazać decyzję o przyznaniu rodzinnego z Opieki Społecznej. stawka za wyzywienie jest równa dla każdego. Opłatę stałą płaci się niezależnie od obecności czy nieobecności malucha,stawka za wyżywienie jest ewentualnie w kolejnym miesiącu umiejszana,jeżeli w danym miesiącu maluch chorował i był nieobecny powyżej 3 dni w ciągu(nie liczą pojedynczych dni)też coś słyszałam,że jeżeli wiadomo,że maluch nie będzie dłuższy okres np. wakacje czy urlop rodziców to można go urlopować i te opłaty chyba też są zawieszane(ale tego nie wiem na 100%)a opłata stała ustalana jest przez gminę(jakiś % przeciętnego wynagrodzenia czy coś takiego) i jeszcze jedno czy czasem jak wpiszesz,że na 8 godzin to chyba będą ściągać całą stawkę żywieniową,nawet jak zabieżesz malą wcześniej,jeszcze musiałabyś się zorientować,o której jest ten obiad,bo np. u mojego malucha obiad jest ok. 11.00, a o 11.30 -12.00 już leżakowanie,ale może w przedszkolu wygląda to inaczej, POWODZENIA:-)
LEYNA ja również wspólczuję,bo sami to niedawno przechodziliśmy,ale na szczęście małego to ominęło,ja leżałam,całe 2 dni wycięte z życiorysu,na szczęście mąż przeszedł to łagodniej i mógl zająć się małym ;-)
życzę miłego dnia - i chyba dzisiaj słonecznego?
 
Wando_23
Pytam o inne place zabaw bo Aktiv(ul.Gąsiorowskich) wydaje mi się nie dla mojej córki, tzn nie ma tam za dużo rzeczy do zabawy ma 14 miesiecy.Przychodzą tam dzieci w wieku raczej szkolnym i muszę za nią biegać żeby nikt jej nie zrobił nie chcąco krzywdy, poza tym takie duze dzieci nie bawią sie z takimi maluszkami jak ona a zaznaczam że Sandra bardzo lubi towarzystwo. Będę szukać dalej, poza tym nie długo wiosna i problem sie sam rozwiąże.
Pozdrawiam wszystkich,
 
reklama
Witam z wieczora :-)

Katasia
- moje dzieci w Aktiv całkiem fajnie się bawiły, 14-miesięczna Paulinka również :-) I powiem Ci, że wcale za nią dużo nie biegałam... i zauważyłam pewną zależność - dzieci, mimo że biegają we wszystkich możliwych kierunkach z prędkością torped, zwracają uwagę na maluszki takie jak nasze... Natomiast dorośli wcale a wcale... kilka razy widziałam, że prawie przewróciła Paulinę dorosła osoba :baffled:

Słowiczek
- dzięki za linka, ten plac zabaw wygląda na zdjęciach przynajmniej ciekawiej niz aktiv :-) Muszę się tam wybrać w przyszły weekend :-)
 
Do góry