reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dwulatek powinien spać w ciągu dnia?

Czesc mamusie.

Czytam ten temat i popieram Marike.Kazde dziecko jest inne i kazde inaczej sie rozwija.Zreszta dokladnie widac to na podstawie naszych postow.

Moja corcia w nastepnym tygodniu skonczy dwa latka i jedna drzemka jest obowiazkowa.Czasem spi 2 godzinki, czasami godzinke.Wiem jedno, ze jak Julcia nie przespi chociaz 30 minut w ciagu dnia to pozniej pod wieczor jest marudna i poprostu spiaca.Ale nie ma mowy o wczesniejszym spaniu jak drzemki nie bylo.To taki maly wulkan energii :tak:
A ja wychodze z zalozenia, ze wole jak posiedzi troszke dluzej niz mam ja na sile usypiac.Co zapewne skonczylo by sie jej placzem.Najczesciej usypia tak kolo 21- 21.30 i wstaje 8 - 9.Nie jest zle.I oby tak dlaje ;-)

Pozdarwiam.
 
reklama
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na "babyboom forum";
2 tyg temu moja córeczka skończyła 2 latka, jeszcze 2 m-ce temu nie było najmiejszych problemów ze spaniem - wstawała około 9, na noc szła spać około 21, zasypiala sama, w ciągu dnia pozwalała sobie na dżemki od 1,5 do 3 godz, można by stwierdzić, że należy do śpochów. Jednak ostatnio jej zegar biologiczny szaleje, jak ją położe to pójdzie na dżemkę, ale zasypianie trwa wieki, a później przed 23 nie mam co marzyć o spokoju, jednak jak jej nie kładę to średnio od 17 jest masakra....
Teraz jak tak przeczytałam wasze wypowiedzi, to się trochę uspokoiłam, widać czas zrezygnować z dżemek, a dziecko też musi się do tych zmian przyzwyczaić.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)
 
U nas nastapił kolejny etap w dojrzewaniu mojego synka. Od tygodnia nie śpi już w dzień. Jak próbowałam go kłaść to przewracał się na łóżku, bawił się wstawał więc postanowiłam go nie kłąść. Efekt jest taki, że cały dzień ma dużo energi na zabawę, a wieczorem bez problemu zasypia w swoim pokoiku na własnym łóżku:-) . Teraz jego doba wygląda tak wstaje po nocy o godz 8-9 cały dzień nie śpi a wieczorem ok 20-21 zasypia w położony w łóżku pi kilku minutach a nawet od razu.
Wcześniej był ogromny problem z zasypianiem nocnym - tylko u nas na łóżku i to ok 22-23 po długiej zabawie samochodzikami i przewracaniu się z boku na bok.
Zdecydowanie bardziej odpowiada mi obecna wersja :-D .
 
Mój synuś ma już prawie 3 lata i jeszcze śpi w dzień. Wprawdzie nie tyle co kiedyś, bo teraz to jest max. godzinka, ale gdyby się nie przespał to do wieczora by nie przeżył, padłby o 18. Najlepsze w tym jest to, że ja go nie zmuszam do spania w dzień. On sam koło 12 przychodzi i mówi, że chce spać :tak:
 
jestem mama 20 miesiecznej Jasmin probowalam nie klasc jej w ciagu dnia i bylo ok Jasmin wieczorem zasypiala w mgnieniu oka ale zato ja bylam wykonczona totalnie wiec nadal klade moja kruszynke w ciagu dnia bo ja potrzebuje tej jej dzrzemki by nazbierac sily na kolejne jej kolejne wyczyny
 
Witam,

u nas podobnie Mati ma 2 lata i 3 miesiące i nadal śpi chętnie w dzień. O 12 w południe sam się domaga, zeby mu poczytać ksiażeczki. Śpi godzinkę max 1,5. Wstaje o 8 rano a o 20 prawie zawsze już śpi.
Układ idealny nie dosyc, że mamy z mężem wolne wieczory to spanie do 8 jest dość przyzwoite nawet w weekendy.

Pzdr.
 
Moja córcia niedługo skończy dwa lata ,ale juz są problemy z drzemką ,a kiedyś było prawdziwym śpiochem.

Jej drzemka wciąż sie przesuwa w czsie tzn,kiedyś już o 11 była śpiąca ,potem musiałam przesunąć godzinke ,potem już zasypiała koło 13 ,teraz właściwie na dobrą sprawe powinnam ją kłaść o 15 żeby była na tyle zmęczona żeby zasneła ,jak ją za wcześnie położe to sie cała w łóżeczku jak lezy rozbierze nawet pieluche ściągnie i bawi sie na całego ,a jak czasem zasnie to o 17-18 sie obudzi i o 22 idzie spac ,:baffled: ja tak nie chce ,chcę miec wolne wieczory jak kiedyś.

Odziwo jak nie śpi to wieczorem jest może ciut nie w sosie ale nie jakoś bardzo mocno ,tylko roszkę,.
chyba spróbuje jej nie kłasć ,zobaczymy jek bedzie funkcjonowac ,i jak ja będe funkcjonowac
 
reklama
moja wiki skonczyla dwa latka i robi sobie drzemke w ciagu dnia ok dwoch godzinek ale gdy tata ma wolne a zdarza sie to raz w tygodniu wiki nawet nie mysli o spaniu nadrabia caly tydzien z tata .Ciesze sie ze robi sobie drzemke w dzien mozna troszke odetchnac .pozdrawiam
 
Do góry