reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dwulatek powinien spać w ciągu dnia?

Moja córcia od małego była ruchliwa i spała mało,od 2ich urodzin nie śpi już wogóle,ma taki mały spadek formy między 16tą 17tą i robi się marudna pokłada się ale potem dostaje znów energii i szaleje do 22iej,przed samym snem to zachowuje się jakby wypiła pare kaw:-Dskacze po łóżku jak opętana ale wiem ze potem już uśnie,to taki rytułał,musi pozbyć się resztek energii;-)wstaje ok.7ej rano więc śpi baaardzo mało jak na małe dziecko ale taki już jej urok,wystarcza jej 9,10 godz.snu,zazdroszcze mamom które maja takie fajne śpioszki,ale do wszystkiego idzie przywyknąć,jak mi spała ta godz,dwie miałam czas obiad zrobić spokojnie a teraz robimy obiadki "razem'i też jest fajnie...ale brakuje mi tych drzemek,mogłam poczytać,położyć sie choć chwilke:-(ale cóż było mineło.
 
reklama
Moje dziecko śpi 13 h na dobe,taki spioch z niego,po mamusi.W ciągu dnia spi 2-2,5 h jednym ciągiem.:tak:
 
Maja śpi w dzień ok 2 godz. I bedę chciała to jak najdłużej utrzymać. Potem nie bedzie kłopotu w przedszkolu. starsza córcia spała chętnie w przedszkolu i w pięciolatkach była zawiedziona, ze juz nie ma leżakowania.
 
Moja Noemi ma 2 latka i 4 miesiace ale drzemek w dzien nie mamy prawie od 3/4 roku...zdaza sie ze zasnie ale tylko w aucie... Kilka razy tez zdazylo jej sie ze zasnela w poludnie w trakcie ogladania bajki,ale lezala w cieplym lozeczku i w dodatku padalo-wiec pewnie ta pogoda ja tak zmulila...Myslalam ze kiedy pojdzie do przedszkola to bedzie po nim zmeczona i bedzie chciala spac,ale gdzie tam ,ona ma tyle energi ze starcza jej spokojnie do 19:30:-D O tej godzinie zawsze idziemy sie kapac i juz o 20:00 mam spokoj bo mloda spi :-) Ogolnie podoba mi sie ten porzadek i nie lata mi do poznej nocy...:tak:
 
wydaje mi sie ze nie ma nic alego w spaniu w dzien jezeli dziecko tego potrzebuje nooo i nie odbija sie to na snu w nocy, raczej dzieciaczki rezygnują z drzemki bo przeciez jest tyle do zrobiea w domysle do spsocenia :) moj maly jeszcze spi ale dopiero roczek skończył i to 2 razy jak by mu pozwolić ale okroiliśmy sen do jednej drzemki :)
 
Nasz Zosia- 2 lata 3 miesiace tez jest bardzo zywiolowym dzieckiem. kiedy byla mniejsza udawalo mi sie ja usypiac w ciagu dnia przy cycusiu. Po odstawieniu , jakies 3 miesiace temu tez nie chciala spac po poludniu. Udawalo sie to tylko na spacerze w wozku. Teraz od jakiegos miesiaca w ogole nie spi w ciagu dnia i nawet nie widac po niej zmeczenia. Po obiedzie biore ja jednak na tzw lezakowanie i w tym czasie czytamy ksiazeczki lub bawimy sie na lozku. Mala wstaje okolo 8.00 rano a idzie spac o 21.00. Za to kolega Zosi z tego samego roku i miesiaca robi sobie drzemke juz o 11.00 rano. Co dziecko to historia :-)
 
Ja Madzię raczej zasypiam w ciągu dnia. Zdarza się że nie chce ale za zwyczaj kończy się to znalezieniem jej około 18 np na dywanie pomiędzy zabawkami:baffled: Rano wstajemy koło 7 (syn chodzi do przedszkola) więc drzemkę ma około 12 (widzę że już o tej godzinie senna się robi) i trwa 1,5-2 godzinki. O godzinie 21 zazwyczaj jest w łóżku:tak: Ogólnie to ona ma moje godziny spania: woli później iśc spac a dłużej rano "pognic" :-p;-)
 
Ja zaś jestem załamana, zwłaszcza gdy czytam wypowiedzi o śpioszkach
mój synek odkąd skończył roczek nie śpi wcale w dzień
w nocy śpi 10-11 godzin i to wszystko
wykańcza mnie brak drzemki a widzę że większość dzieci, nawet tych starszych, jeszcze śpi po południu :angry::sad::sad::sad:
 
marysia spi po poludniu 2 h ale musza być spełnione warunki:
  • musi wstac wczesnie
  • musi iśc na pole na co najmniej 2 godziny i musi się wybiegac
  • musze ja połozyć najpoxniej o 15.30
ale i tak wczesniej chodziła spac o 20.00 a teraz nie chce spać do 22.

Ale znowu jak jej nie położe to jęczy caly czas - mamo nie mam siły i placze i kweka.
tak źle i tak niedobrze...
 
reklama
witajcie mamy 2 i 3-latkow!:-)
moj skarbek ma 2 latka i miesiac i niestety jakis miesiac temu odmowil spania w dzien!:-(trudno skoro nie chce to coz zmuszac go nie bede (takze jest zywiolowym dzieckiem!).Wczesniej jednak jak spal to 40minut do godzinki w ciagu dnia!wiec tez nie za wiele:baffled:
wieczorami chodzi spac o 20:00stej a rano wstaje po 7:blink:
chyba sen odziedziczyl po mnie bo ja tez taka troche nie do spania jestem:-D:-D:-D
 
Do góry