reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy cieszy was macierzyństwo?

reklama
Kup sobie szybkowar. Zupa na kilka dni w piec minut.
Ja mam zautomatyzowana kuchnie. Nie mam czasu na pierdoly
albo Thermomix. Wychodzą pyszne i szybkie zupy. Na każdy dzień inna. Dobre w smaku. Przetestowałam chyba ze 100 i żadna mnie nie rozczarowała.
A rosół robię normalnie z całego kurczaka w wielkim garnku i zamrażam w pojemnikach 0,5 litra i mam bazę do innych zup. Nawet jak robię zupy w Thermomixie to zamiast wody dodaje ten rosół jako bazę (ale nie zawsze, na wodzie też wychodzą).
 
A chce Wam się zawsze bawić z dziećmi? Mój 2 latek ma dni, ze nie pozwoli mi nawet zjeść ani się wysikać 😧 wyje wtedy i robi sceny. A mi nie chce się z nim ciągle bawić. Mam ochotę stanąć przy garach lub wysprzątać łazienkę.
Ja już pominę fakt, że nie zawsze są chęci na zabawę z dzieckiem (też mam 2latka), to uważam, że dziecko potrzebuje przestrzeni, chwili czasu tylko dla siebie i zabawę samemu. Czytałam kiedyś tutaj jakiś wątek, gdzie któraś mama twierdziła, że dwulatek może się bawić 15 minut dziennie sam. Mój jest w takim razie wyjątkiem, potrafi się zająć sobą nawet i godzinę. Zresztą, ma pół roczną siostrzyczkę, więc chcąc nie chcąc, nie jestem w stanie poświęcić mu się w 100%. Poza tym codzinenie gotuję obiad, że sprzątaniem różnie, dużo zostawiam mężowi jak wróci z pracy (mogłabym sama ogarnąć ale jest chętny do ogarniania to co mu będę odbierać możliwość 🤪🤣).
Dla mnie ważne jest, aby np zabawki były dostosowane do wieku dziecka, tak aby potrafił zająć się nimi dłużej. U nas na topie są klocki lego, klocki mega blocks ( z ciężarówka, na której buduje różne wieże), puzzle 5-7 elementów, oczywiście milion traktorów i samochodów, malych i dużych, tablica manipulacyjna, Narzekać nie moge. Też ma gorsze dni, wtedy staram się być przy nim dużo czasu...
 
Kup sobie szybkowar. Zupa na kilka dni w piec minut.
Ja mam zautomatyzowana kuchnie. Nie mam czasu na pierdoly
Zupa w 5 minut mnie nie przekonuje. Samo obieranie i krojenie warzyw zajmuje więcej czasu. Zazwyczaj gotuję warzywa w parowarze i robię zupy krem. Przy okazji mam warzywa do drugiego dania i ryż albo kaszę, to zostaje mi tylko upiec/usmażyć mięso, jajka, rybę albo soczewicę.
 
Zupa w 5 minut mnie nie przekonuje. Samo obieranie i krojenie warzyw zajmuje więcej czasu. Zazwyczaj gotuję warzywa w parowarze i robię zupy krem. Przy okazji mam warzywa do drugiego dania i ryż albo kaszę, to zostaje mi tylko upiec/usmażyć mięso, jajka, rybę albo soczewicę.


Dlatego ja kupuje już obrane i pokrojone. Wystarczy wrzucić do gara.
A jak już bardzo chce się bawić to wrzucam warzywa do krajalnicy. Chwila moment i gotowe
 
Dlatego ja kupuje już obrane i pokrojone. Wystarczy wrzucić do gara.
A jak już bardzo chce się bawić to wrzucam warzywa do krajalnicy. Chwila moment i gotowe
Szczerze nie widziałam u mnie w okolicy obranych i pokrojonych warzyw. Są mrożonki, ale to gotuję w zimie i na wiosnę. Teraz używam sezonowych
 
Dlatego ja kupuje już obrane i pokrojone. Wystarczy wrzucić do gara.
A jak już bardzo chce się bawić to wrzucam warzywa do krajalnicy. Chwila moment i gotowe
Nie no, ja rozumiem trudy macierzyństwa w połączeniu z pracą, hobby ale obranie ziemniaków zajmuje 5 minut :) jak dobrze kojarzę to mieszkasz w UK, przepraszam Cię ale nie dotknelabym tych ziemniaków obranych i pokrojonych (zwłaszcza z asdy) nawet palcem. Czym musi być nasączony ziemniak, żeby po obraniu go ze skórki nie zaczął ciemnieć przez kilka dni? A one wyglądają jak dopiero obrane ziemniaczki 🤦🤷
 
reklama
Do góry