reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy cieszy was macierzyństwo?

Oby Was to ominęło. Ale zaczekaj na bunt dwulatka. To jest totalna masakra [emoji23][emoji23][emoji23]
I absolutnie nie straszę, żeby nie było [emoji6]
Zaraz będzie że grozisz komuś mówiąc prawdę jak to może wyglądać[emoji57]
Mam 3latke w domu, z ciekawym charakterkiem (po tatusiu[emoji28][emoji38]) + bunt. Jest "ciekawie"[emoji1787]
 
reklama
Miłość do dziecka i miłość dziecka do matki to najpiękniejszej co się może przydażyć każdej kobiecie. Na forum jestem już jakiś czas. Jednak dziś postanowiłam założyć konto ponieważ bardzo zaciekawił mnie ten wątek. Naprawdę tak mało kobiet cieszy się z bycia mamą? Z bycia żoną, partnerką? Ze swojego życia? Wiele kobiet pragnie mieć zdrowo, wyczekane dziecko i z jakiś przyczyn niestety nie ma. Wy macie więc to ogromny cud i szczęście. I należy to doceniać każdego dnia. Nie ważne czy ktoś pracuje zawodowo, spełnia swoje marzenia czy ogarnia dom, ważne żeby czuć się szczęśliwym i cieszyć się każdego dnia, bo jutra może nie być, może zabraknąć dziecka, partnera... Na prawdę dla większości z was problemem jest wyszykowanie dziecka do przedszkola? Ciesz się, że masz dziecko. Dziecko ma przedszkole, ciepły obiad. Stoisz w korku? Ciesz się, że masz auto bo może dla kogoś to marzenie. To tylko przykład.
Licytujecie się która ma ciężej czy mama jednego nastolatka czy dwójki maluszków, bo to, bo tamto.. Cieszcie się bardziej z życia, bo jutro może być całkiem inaczej. Jak zaczniecie doceniać małe rzeczy to będziecie szczęśliwsze i będziecie mniej narzekać.

Odnośnie pierwszych zdań - serio? Nie dla każdej kobiety macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz pod słońcem.
Co do reszty, uważasz że nie powinnyśmy narzekać i tylko się cieszyć ze wszystkiego co mamy, bo ktoś inny ma gorzej?
 
Odnośnie pierwszych zdań - serio? Nie dla każdej kobiety macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz pod słońcem.
Co do reszty, uważasz że nie powinnyśmy narzekać i tylko się cieszyć ze wszystkiego co mamy, bo ktoś inny ma gorzej?
Skoro nie najpiekniejsza rzecz to po co się decydować na dziecko? Jedno ok - myślała, że będzie lepiej, a kolejne?

Fakt. Nie cieszcie się z niczego. Narzekajcie i narzekajcie, a życie wam przeminie.
 
Miłość do dziecka i miłość dziecka do matki to najpiękniejszej co się może przydażyć każdej kobiecie. Na forum jestem już jakiś czas. Jednak dziś postanowiłam założyć konto ponieważ bardzo zaciekawił mnie ten wątek. Naprawdę tak mało kobiet cieszy się z bycia mamą? Z bycia żoną, partnerką? Ze swojego życia? Wiele kobiet pragnie mieć zdrowo, wyczekane dziecko i z jakiś przyczyn niestety nie ma. Wy macie więc to ogromny cud i szczęście. I należy to doceniać każdego dnia. Nie ważne czy ktoś pracuje zawodowo, spełnia swoje marzenia czy ogarnia dom, ważne żeby czuć się szczęśliwym i cieszyć się każdego dnia, bo jutra może nie być, może zabraknąć dziecka, partnera... Na prawdę dla większości z was problemem jest wyszykowanie dziecka do przedszkola? Ciesz się, że masz dziecko. Dziecko ma przedszkole, ciepły obiad. Stoisz w korku? Ciesz się, że masz auto bo może dla kogoś to marzenie. To tylko przykład.
Licytujecie się która ma ciężej czy mama jednego nastolatka czy dwójki maluszków, bo to, bo tamto.. Cieszcie się bardziej z życia, bo jutro może być całkiem inaczej. Jak zaczniecie doceniać małe rzeczy to będziecie szczęśliwsze i będziecie mniej narzekać.
Życie nie jest takie jednowymiarowe :) Marudzenie, poczucie bezradności, czy przytłoczenia nie musi się wcale kłócić z cieszeniem się i byciem szczęśliwą. Można mieć w sobie różne emocje i to raczej jest naturalne :)
 
Życie nie jest takie jednowymiarowe :) Marudzenie, poczucie bezradności, czy przytłoczenia nie musi się wcale kłócić z cieszeniem się i byciem szczęśliwą. Można mieć w sobie różne emocje i to raczej jest naturalne :)
Owszem i należy czuć to wszystko. Można mieć gorszy dzień, noc, tydzień ale większość komentarzy wskazuję, że kobiety są nieszczęśliwe ciągle. To wskazują komentarze. Prawie żadna nie napisała w wątku "czy cieszy cię macierzyństwo?" O szczęściu, o dobrych chwilach. A może warto się cieszyć. Napisałam post i co? Od razu poleciał hejt, że nie będą się cieszyć bo inni mają gorzej to niech mają..
 
Skoro nie najpiekniejsza rzecz to po co się decydować na dziecko? Jedno ok - myślała, że będzie lepiej, a kolejne?

Fakt. Nie cieszcie się z niczego. Narzekajcie i narzekajcie, a życie wam przeminie.

Wystarczy że kobiete dopadnie depresja poporodowa, facet odejdzie i weź idź takiej kobiecie powiedz ze nie powinna narzekać a cieszyć się ze wszystkiego bo przecież inni mają gorzej.

Jakbyś czytała moje posty wyżej to wiedziałabyś że akurat ja jestem szczęśliwą "kura domową" jak tu co niektórzy określili. A mimo tego czasami narzekam gdy mam gorszy czas, bo mogę bo to że mam na ogół szczęśliwe życie a inni mają gorzej nie oznacza że nie mam swoich problemów.
 
reklama
Wystarczy że kobiete dopadnie depresja poporodowa, facet odejdzie i weź idź takiej kobiecie powiedz ze nie powinna narzekać i cieszyć się ze wszystkiego bo przecież inni mają gorzej.

Jakbyś czytała moje posty wyżej to wiedziałabyś że akurat ja jestem szczęśliwą "kura domową" jak tu co niektórzy określili. A mimo tego czasami narzekam gdy mam gorszy czas, bo mogę bo to że mam na ogół szczęśliwe życie a inni mają gorzej nie oznacza że nie mam swoich problemów.
Żadna z was tu nie napisała o byciu samotną matką wręcz przeciwnie o narzekaniu na partnera. Depresji poporodowej również żadna nie ma bo licytowałyście się, że im starsze dziecko tym trudniej (nie mówię tu o tobie).

Dobrze macie prawo narzekać to narzekajcie ale nie hejtujcie jak ktoś jest szczęśliwy lub spełnia marzenia. Ma pasję, czas na siłownię czy kosmetyczkę.
Szczęśliwa mama to szczęśliwemu dziecko i szczęśliwy mąż. A narzekająca baba to często rozwód. Pozdrawiam.
 
Do góry