reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy cieszy was macierzyństwo?

reklama
Miłość do dziecka i miłość dziecka do matki to najpiękniejszej co się może przydażyć każdej kobiecie. Na forum jestem już jakiś czas. Jednak dziś postanowiłam założyć konto ponieważ bardzo zaciekawił mnie ten wątek. Naprawdę tak mało kobiet cieszy się z bycia mamą? Z bycia żoną, partnerką? Ze swojego życia? Wiele kobiet pragnie mieć zdrowo, wyczekane dziecko i z jakiś przyczyn niestety nie ma. Wy macie więc to ogromny cud i szczęście. I należy to doceniać każdego dnia. Nie ważne czy ktoś pracuje zawodowo, spełnia swoje marzenia czy ogarnia dom, ważne żeby czuć się szczęśliwym i cieszyć się każdego dnia, bo jutra może nie być, może zabraknąć dziecka, partnera... Na prawdę dla większości z was problemem jest wyszykowanie dziecka do przedszkola? Ciesz się, że masz dziecko. Dziecko ma przedszkole, ciepły obiad. Stoisz w korku? Ciesz się, że masz auto bo może dla kogoś to marzenie. To tylko przykład.
Licytujecie się która ma ciężej czy mama jednego nastolatka czy dwójki maluszków, bo to, bo tamto.. Cieszcie się bardziej z życia, bo jutro może być całkiem inaczej. Jak zaczniecie doceniać małe rzeczy to będziecie szczęśliwsze i będziecie mniej narzekać.
 
A wy co próbujecie osiągnąć tym umniejszaniem czy mam ciężko czy nie i grozeniem, że jeszcze zobaczę? [emoji1787]

Każdy ma inną sytuację. Macierzyństwo ma różne barwy. Każdemu bywa ciężko niezależnie od ilości dzieci.
Kobiety mają różne marzenia i pomysły na siebie. Niektóre z nas spełniają się będąc w domu, inne lubią się rozwijać. Co w tym złego?
Jestem matką ale lubię też pracować, rozwijać pasję i zainteresowania. Więc nie wiem po co ciągle uwagi i jakieś śmieszne komentarze w moim kierunku:
Zobaczysz jak będziesz miała więcej
No i co, że masz chore bo masz tylko jedno
Zobaczysz jak wrócisz do pracy
Zobaczysz jak wyślesz do przedszkola
No to zobaczę [emoji3]
Dla mnie macierzyństwo jest piękne ale i trudne. Oprócz bycia matką, jestem też sobą i lubię zadbać też o swój czas wolny.
Wskaż mi proszę w którym momencie ci umniejszyłam lub groziłam.[emoji848] Proszę, czekam.
 
reklama
Miłość do dziecka i miłość dziecka do matki to najpiękniejszej co się może przydażyć każdej kobiecie. Na forum jestem już jakiś czas. Jednak dziś postanowiłam założyć konto ponieważ bardzo zaciekawił mnie ten wątek. Naprawdę tak mało kobiet cieszy się z bycia mamą? Z bycia żoną, partnerką? Ze swojego życia? Wiele kobiet pragnie mieć zdrowo, wyczekane dziecko i z jakiś przyczyn niestety nie ma. Wy macie więc to ogromny cud i szczęście. I należy to doceniać każdego dnia. Nie ważne czy ktoś pracuje zawodowo, spełnia swoje marzenia czy ogarnia dom, ważne żeby czuć się szczęśliwym i cieszyć się każdego dnia, bo jutra może nie być, może zabraknąć dziecka, partnera... Na prawdę dla większości z was problemem jest wyszykowanie dziecka do przedszkola? Ciesz się, że masz dziecko. Dziecko ma przedszkole, ciepły obiad. Stoisz w korku? Ciesz się, że masz auto bo może dla kogoś to marzenie. To tylko przykład.
Licytujecie się która ma ciężej czy mama jednego nastolatka czy dwójki maluszków, bo to, bo tamto.. Cieszcie się bardziej z życia, bo jutro może być całkiem inaczej. Jak zaczniecie doceniać małe rzeczy to będziecie szczęśliwsze i będziecie mniej narzekać.
Ja nielubie takiego gadania. Ciesz sie, bo inni mają gorzej...
 
Do góry