reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ciąża jest prawdopodobna?

@jasani Bo dziewczyna wspomaniała, że pozytywny wynik bety miała już rok temu. Cytat z pierwszego postu:
"Rok temu jednak zdarzyło się coś dziwnego - beta z krwi wychodziła 200, później 400 i później zaczęła spadać... Testy sikane wychodziły negatywne. Na USG nic nie było widać."
 
reklama
@jasani Bo dziewczyna wspomaniała, że pozytywny wynik bety miała już rok temu. Cytat z pierwszego postu:
"Rok temu jednak zdarzyło się coś dziwnego - beta z krwi wychodziła 200, później 400 i później zaczęła spadać... Testy sikane wychodziły negatywne. Na USG nic nie było widać."
Ale to o niczym nie świadczy. Może wtedy również była ciąża.
 
Lekarz sam przy USG po wypadku powiedział, że "z tego jajnika już nic nie będzie"...

Poza tym pozostałe 5 ciąż było z prawego jajnika, lewy nie dawał znać
Ale nie możesz z całą pewnością stwierdzić,że on nie działa. Skoro jest ciąża to najbardziej prawdopodobne,że właśnie z tego lewego.
 
Ale nie możesz z całą pewnością stwierdzić,że on nie działa. Skoro jest ciąża to najbardziej prawdopodobne,że właśnie z tego lewego.
Właśnie gin nie wspomniał nic o ciałku żółtym etc... Możliwe że go nie ma?
Pamiętam że w poprzednich było ciałko żółte w jajowodzie stąd było określane z którego jajnika była owu...
 
Właśnie gin nie wspomniał nic o ciałku żółtym etc... Możliwe że go nie ma?
Pamiętam że w poprzednich było ciałko żółte w jajowodzie stąd było określane z którego jajnika była owu...
Cialko żółte jest na jajniku a nie jajowodzie. To,że nie wspominał to nie oznacza,że go nie było. Skoro jest pęcherzyk w macicy to skąd wątpliwości czy to ciąża?
 
Cialko żółte jest na jajniku a nie jajowodzie. To,że nie wspominał to nie oznacza,że go nie było. Skoro jest pęcherzyk w macicy to skąd wątpliwości czy to ciąża?
Bo puste jajo płodowe też już zaliczyłam :-(
W sumie 5 ciąż - ta jest 6.
I z ciąży na ciążę gorzej....

Pierwsza - poród w 36tc
Drugą - poród w 26tc (dziecko żyło 12h)
Trzecia - puste jajo płodowe
Czwarta - ciąża biochemiczna
Piąta - ciąża pozamaciczna
...

Jutro najprawdopodobniej pójdziemy do bardziej rozmownego gin - który robił mi USG w pierwszej ciąży, na początku w drugiej i wykrył ciążę pozamaciczną w piątej...

Mam do niego większe zaufanie, ten dzisiejszy był bardzo mało rozmowny... (Podczas całego USG nie odezwał się ani słowem! - ok, niektórzy aby się skupić muszą mieć spokój, ale później też nie za dużo, ale sam stwierdził, że trzeba powtórzyć za tydzień lub dwa i jak poprosiłam dał skierowanie)...
 
Uznałam to za zaburzenie hormonalne - organizm się przygotowywał do ciąży, nawet sobie ją w jakiś sposób uroił... Ale tej ciąży nie było (bo w sumie skąd)...

A teraz mam pozytywny test ciążowy - beta 2 dni temu - 700, beta z dziś 1600...
I nie wiem czy to może być ciąża?
Czy jednak coś pozamacicznego, lub inną choroba dająca początkowo poprawne wyniki?

Dodatnia beta która spadała świadczyła o ciąży, wczesnej i wczesnym poronieniu. To tzw ciąża biochemiczna którą widzimy po becie ale przestaje się rozwijać za szybko by zobaczyć cokolwiek na usg. Byłaś w tej ciąży, organizm nie wydziela bety przy ciąży urojonej, nie wydziela jej przygotowując się…

Tak samo teraz, w ciąży jesteś - ale czy jest w macicy, czy się rozwinie - tego beta nie powie
 
Natychmiast do lekarza!!
Beta nie zawsze zwiastuje ciążę, czasem są to dużo poważniejsze choroby, które też należy wykluczyć, m.in. beta hcg jest markerem nowotworowym (z tego co pamiętam głównie nowotwory trofoblastu). Dziwne, że lekarz to olał rok temu.
Skoro już rok temu był podobny przypadek, to powinno dać Ci do myślenia.
Tyle że przy nowotworach beta nie wzrasta sobie ot do poziomu 400 i spada. To ciąża jak nic, po prostu nie utrzymała się.
 
reklama
Do góry