reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

witam:-D,prawko 430e:szok: to naprawde malo,ale moze to zalezy od regionu,moja znajoma robila jesienia i zaplacila 750e:tak:(zdala za pierwszym razem),zgadzam sie z Ewa ze w Polsce nie jest tak latwo zdac ten egzamin:tak:wiem z doswiadczenia moich znajomych,bo ja zdalam i uwaga!za pierwszym razem:tak::tak::tak::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2:(tak,tak zgodnie z prawem),och jaka ja bylam wtedy szczesliwa;-).Ale i tak pomimo tego ze zdaje sie w Polsce po te kilkanascie razy nawet,jest wiecej chyba wypadkow w porownaniu do Italii:szok:.Ja osobiscie jadac uwazam na skrzyzowaniach i radach bo co niektorzy mysla,ze sa sami na ulicy:tak::shocked2::szok:.Lila mysle,ze szybciej i bez stresu zrobisz tu prawko,z jezykiem sobie poradzisz,a wazne zebys umiala prowadzic auto,a tobie Ania zycze szybkiego zebrania gotowki i tez staraj sie o ten papierek,pewnie Ewa sie ze mna zgodzi,ze jest to dobra sprawa,jestesmy dziewczyny niezalezne od...:tak:;-):-).Dobranoc:-).
 
reklama
Witam!!!
Aniu tak zamierzamy zostac we Wloszech;-) i mam meldunek. Zalatwialam te wszystkie sprawy jak jeszcze pracowalam i masz racje jest o wiele latwiej;-).

Dziewczyny wiecie jaka gapa ze mnie jest:-D pomylilam daty wyjazdu a sprawdzalam w kalendarzu chyba ze 100 razy:szok: jade w niedziele a nie w sobote....moj M tez byl przekonany ze to sobota hehe
Milego dnia zycze!!!
 
u mnie dziś słoneczko świeci piekne 8 stopni, tylko ,że wiatr zimny wieje-całkiem niepotrzebny!ja zdawałam w Polsce 3 razy i niestety nie zdałam....
 
dzis sie taak nawydzierałam na Alexa,że teraz mam doła....ten bunt dwulatka mnie wykończy...jak Alex dostanie szału,to masakra dzis tak się darł z pełną buzią,że zaczął się dusić,ale darł sie ciągle tak samo:no::wściekła/y:
 
Witajcie!
Dziewczyny te 430 euro to płaciłam 2 lata temu ale przez ten czas nic się nie zmieniło może 50 euro się cena podniosła bo widziałam na ulotce, 1200 euro :szok: to rzeczywiście dużo a w przeliczeniu na złoty....:no: lepiej nie przeliczać...
u nas dziś bez słoneczka ale znów wiatr i zimno....brrrrrrrrrr......kiedy przyjdzie upragniona wiosna????
A TyAniu daleko masz basen, że chodzisz co jakiś czas z Alexem? To dobra rzecz, u nas nie ma basenu w pobliżu ale za to jest piękne morze. No tak, bunt dwulatka ale to przejdzie z wiekiem nie martw się...
A sprawa z wymianą num. telefonu pozostała bez echa i odzewu???:-)
BYLE DO WIOSNY
POZDRAWIAM
 
Czesc dziewczyny!!! Tak sobie patrze na nasze forum i wypada na to ze zazwyczaj ja pierwsza zagladam;-) ale coz nie ma co sie dziwic moj jedyny obowiazek od rana to ugotowac obiadek i ogarnoc mieszkanko;-)
Dziewczyny mam do was pytanko kideys juz chyba poruszlam ten temat ale nie dostalam konkretnej odpowiedzi:dry:
A wiec ciekawi mnie jak to jest we Wloszech z urlopem macierzynskim??? Czytalam ze przysluguje kobiecie w sumie 5 miesiecy, 2 przed porodem i 3 po a dostaje sie 80 procent wynagrodzenia potem jest wychowawczy przez kolejne 5 miesiecy i tylko 30 procent wynagrodzenia. Chcialam sie was poradzic czy tak faktycznie jest??? I czy kobieta dostaje jeszcze jakies dodatki cos w podobie polskiego becikowego bo slyszalam rozne opinnie???
 
Witam!dziewczyny cos mi sie dzieje z laptopem:crazy::-(,na forum z trudem weszlam,litery zachodza na siebie,ech mam nadzieje ze sie poprawi a przy tym nie padnie:wściekła/y:.Lila ja sie nie orientuje co do twojego pytania,poniewaz ja pracowalam na czarno,tylko dostalismy 1400e jak urodzilam,chyba cos jak becikowe?a teraz 64e na dziecko mamy,wiec my tyle:-p.Sory dziewczyny,ze wiecej nic nie napisze denerwuje mnie,mecze sie tylko:wściekła/y:.U nas dzisiaj sloneczko i tak ma byc przez kilka dni:-),po poludniu moze cos sie zmieni z moim laptopem,poodpisuje,wiec pozdrawiam,milego dnia:tak::-):-D.
 
my mamy 100 metrów do morza i 500 na basen:-),tylko,że teraz się przeprowadzamy (ciągle miejscowość nadmorska)i basen nie wiem gdzie się znajduje,a do morza bedzie jakieś1000metrów.na basen chodzimy co tydzień w środęjest to kurs pływania dla dzieci do 3 lat,Alex już umie nurkować a przy tym to świetna zabawa z innymi dziećmi.
aby dostac macierzyńskie 80% musisz pracować oczywiście conajmniej do miesiąc po zapłodnieniu. wiem bo ja pracowałam do końca kwietnia (27 kwietnia zostal poczęty Alex:tak:) i już macierzynskie mi się nie należało zabrakło mi 20 dni. becikowego nie ma-ja dostałam w Polsce 1000zł,1400 to jest macierzyńskie jednorazowe(ja dostałam 1600 w zależności od regionu),no i teraz mamy 164 euro na Alexa (śmiechu warte!)
mój Alex też mnie przeprasza(zwłaszcza jak mnie czymś walnie),ale co z tego...jak nie podnisę głosu to nic nie słucha
u nas dziś 10 stopni ,piękne słońce ,tylko po cholere ten zimny wiatr:wściekła/y:
 
reklama
Witam wszystkie mamy.Jestem nowa.Tak przez przypadek mi sie wlazlo i chyba raczej zostane.Mieszkam 50 km od Sulmony(AQ), moze ktos jest z tych rejonow.Mam coreczke w wieku prawie 8 miesiecy i jak czytam co wyprawiaja dzieci starsze od niej to jestem przerazona.Juz teraz ma chwile buntu a co bedzie pozniej.Moze ktora z Was ma sloneczko w wieku Victori ?
pozdrawiam
 
Do góry