reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

WItajcie dzieweczki, jak tam samopoczucia dzisiaj, kawki zaliczone o poranku? Ja oczywiscie spac nie moglam przez natlok mysli, niby nic takiego a jednak...

pytaj smialo bo ja mam.mamy mieszkanie wynajete malzenstwu rumunskiemu.na to co bede umiala to ci doradze.
z tego co ja wiem jezeli masz umowe 4+4 to nie mozna zmieniac nic,poza ustawowymi podwyzkami czynszu raz w roku.sa to groszowe sprawy no i oczywiscie placi sie po polowie podatek raz do roku w styczniu.
Agatka tez mamy ten typ umowy 4+4, probowalam poczytac dodatkowo o tej umowie ale nic z tego nie rozumiem, moze mi pomozecie to przetlumaczyc?
Il contratto 4 anni + 4 Questo contratto, detto libero, ha il vantaggio di avere una durata più lunga (4 anni + 4), e presuppone una libera determinazione del prezzo dell'affitto basata sulla trattativa tra inquilino e proprietario dell'appartamento.
Il proprietario, sulla base di questo contratto, non potrà richiedere, se non è espressamente previsto, né l'aumento Istat, né la percentuale di integrazione per eventuali lavori urgenti di manutenzione straordinaria effettuati nel corso della locazione.
Questo tipo di contratto non consente al proprietario di usufruire delle agevolazioni fiscali che la legge prevede per il proprietario che affitta a canone calmierato." - potem jest jeszcze opisany ten :canone calmierato", a tego juz w zab nie rozumiem. Po pracy chce zahaczyc o ten syndykat, ale nie wiem czy nie narobie wlascicielowi jakis problemow.
 
reklama
witam sie i ja...
ptynia,lepiej jak pojdziesz z tym fantem do sindacato,jak piszesz,bo nie chcialabym dawac ci rad ktore moga okazac sie bledne...w papirze wstawionym przez cviebie pisza tylko o podwyzkach,wiec nie jestem pewna czy zmiana kontraktu o ktorym wczesniej pisalas wchodzi w gre...
twoj wlasciciel chce wniesc zmiany aby placic podatek tylko od czynszu a nie od czynszu plus oplat,w przyszlym roku jak bedziesz chciala sie rozliczyc z 730,to i ty bedziesz w takim razie mogla tylko z czynszu jezeli on to rozdzieli..
ty do szynszu masz wliczone spese condominiali, czy wszystkie spese?
-swiatlo
-ogrzewanie
-gaz
-smieci?
nie macie kontraktow z enelem na wlasne nazwisko?

U nas zawitalo lato,goraco....dzis popoludniu mam ostatni raz dentyste,w koncu wroce do domu z moim wyczekiwanym zabkiem...
anja,preventivi na schody i meble przyszly wczoraj,powiedzmy ze nie sa najgorsze,schody mniej wiecej wiedzialam ile kosztuja,ale meble nie mialam pojecia...
kosmitka,melduj sie...
agatka jak samopoczucie?
eve,zagladaj do nas czesciej,baci a patrykowski
luczka ?
zyta ty jak sie dzis czujesz?
a nowe forumowiczki nas opuscily...juz nas nie lovuja...
dziewuszki a dopo ide za robote sie wziac...
 
czesc dziewczyny,
melduje sie i ja, jeszcze jakims cudem w dwupaku, ale noc byla ciezka...
ptynia z ta umowa to ja Ci nie pomoge, ale szkoda, ze sie w nocy nie zgadalysmy, bo ja tez najpierw dlugo nie moglam zasnac, potem w nocy sie obudzilam ze skurczami, ale posiedzialam godzine na necie i przeszlo, wrocilam do lozka i znow sie zaczelo, ale w koncu jakos przeszlo i ululalam sie, i jak na razie od rana cisza... ale jestem trup, nie przypominam sobie, zebym w poprzednich ciazach miala takie atrakcje ;-)
strega u nas tez jak na razie super pogoda :-) ale weekend tez moglby byc ladny...
eve fajnie, ze czekaja Cie wystepy :-) ja wczoraj pytam chlopcow, co robili w przedszkolu, a oni mowia, ze nie moga powiedziec ;-) bo to niespodzianka dla mnie :-)
ivi sliczna ta Twoja coreczka, i juz duza panna :-)
anika zycze udanej wizyty i jak najszybciej wiadomosci o decyzji w sprawie kredytu, pewnie juz nie mozesz sie doczekac, zeby cos robic :-)
 
Kosmitko..trzymaj sie dzielnie..czyzby to juz?....cholercia weekend idzie ... a chlopcy mieli byc w przedszkolach ...zaciskaj nozki do poniedzialku..no albo dzisiaj..a w sumie jutro to nie weekend jeszcze ale pt
 
kosmitka,chlopcy napewno przygotowuja ci jakas laurke na dzien matki..
no to masz atrakcje z tymi skurczami,gdyby byla to twoja pierwsza ciaza ,napewno bieglabys do szpitala...
tobie barakuje praktycznie tydzien do wyznaczonego przez lekarzy terminu...myslalam ze urodzisz szybciej,ale pamietam ze ty od samego poczatku stawialas na 12 maja ,zobaczymy czy sie sprawdzi..
 
Buon giornoooooo:-):-) e viva estate:-):-)
moj niedzwiadek jeszcze chrapie, ja juz po kawce, cappucino i za chwilke bedzie druga kawka, dzisiaj upragniony dzien wolnyyyyyyy.
Pralka juz sie kreci, prasowanie tez juz czeka:eek:, a po poludniu fryzjer w koncu.
Oj kosmitko a moze dzisiaj sie zdecyduje, skoro w nocy byl niespokojny,
Ptynia, najlepiej zrobisz jak pojdziesz sie doradzic, bo affitto mozna odliczyc, ale spese typu rachunki to juz nie, no chyba ze macie wlasna dzialalnosc. Jak on ci zmniejszy affitto na papierze to ty na tym stracisz w przyszlosci, powiedzmy ze zrobi ci 300 affitto i 300 spese, kto placi 300 € na miesiac za rachunki na 40 metrach? Popytaj dobrze.
Anika powodzenia we wszelkich previntivach:tak:
Milego dnia dziewczyny
 
reklama
dobilysmy do 500 strony...evviva.....
eve,dizs dzien wolny,patryk wiec zadowolony,ze ma mamuske caly dzien dla siebie,och ci nasi mammoni...u mnie nie wiem ktory bardziej mammone,maly czy duzy...
 
Do góry