reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Ivi1 no to super, najwazniejsze, ze pije mleczko i swietnie rosnie, a jest pelna powietrza bo pewnie pije troszke "lapczywie":-Dszybko, jakby sie bala, ze sie skonczy:tak:.
 
reklama
ivi super, ze mala zdrowo rosnie, mam nadzieje, ze Ty tez z dnia na dzien sie coraz lepiej czujesz :-)

a z tym lapaniem powietrza, to nie wiem jak jest u Was, bo moze to taka uroda malej jak pisze eve :-)
ale jakby co, nam babka z poradni laktacyjnej w szpitalu mowila, ze moze to byc wynik zlego przystawiania do piersi, jak dziecko jest np. w rozku albo na poduszce to wtedy jest za daleko i za slabo chwyta piers, powinno byc blisko, przodem do mamy, jak to mowila brzuch do brzuszka :-) i druga rzecz to mowila, ze jak sie naklada dziecko na piers to powinno miec szeroko otwarta buzie, zeby chwycic duzo piersi a nie sama koncowke,
ja z Antkiem na poczatku to wlasnie nie zwrocilam uwagi na ta szeroka buzie i niby lapal piers i super jadl, ale w ciagu dwoch dni mi doslownie zmasakrowal brodawki ;-) no i jak ta babka powiedziala o tej szerokiej buzi to zaczelam na to zwracac uwage i bylo o niebo lepiej ;-)

Pozdrawiam serdecznie!
 
z bilansu juz wrocilismy,teraz czekam na Ale i lecimy do dentysty,
eve ,Ale ma dziury w mleczakach(jeszcze nie wypadl mu ani jeden zab),tak jak pisalam wczesniej najprostrza sprawa byloby wyrwac,ale jezeli sie zdecydujemy, to na ich miejsce trzeba bedzie wstawic aparat,bo zanim wyrosna nowe to minie pare lat a przez ten czas szczeka sie zejdzie i nie bedzie wystarczajaco miejsca na nowe..
bilans Giulio ok,wazy 11850,i patrzac na 50 percentyl to ma rozmiaty dziecka 20 miesiecznego,
koncze bo za 10 minut przyjedzie Ale scuola bus,odezwe sie wieczorkiem...ciao...ciao
 
anika hm, az sie zaczelam zastanawiac ile wazy teraz moj Mikolaj, bo cos podejrzewam, ze juz mniej niz Twoj Giulio :-) ale mi to akurat pasuje, bo moge go sobie nosic na raczkach z Antkiem to nie bylo tak lekko ;-)
a jak Ale, przezyl wizyte?
masz racje, ze lepiej mleczaki trzymac dopoki stale nie zaczna wychodzic, pociesze Cie, ze te mleczaki nie bola bardzo przy leczeniu, bo sa slabo unerwione, bardziej to jest nieprzyjemne podobno ;-)
a naszemu Antkowi pierwszego zeba jak leczyli jak mial 3 lata z kawalkiem, to zeby go nie wystraszyc na cale zycie dentysta, to dali mu takiego glupiego jasia, jakas tabletke nasenna, ze byl taki polprzytomny i bylo mu wszystko jedno co mu kobieta robi w buzi, co prawda okazalo sie ze dziurka super mala i wiecej zachodu bylo z tym znieczuleniem, niz z wierceniem, no ale rzeczywiscie wizyty nie pamietal w ogole :-)
a trzy inne zeby pozniej robilismy juz z zaskoczenia na zywca i to na raz, ale jakos dal rade, dzieki temu, ze maja tam ogromy telewizor z bajkami ;-) i kobieta bez przerwy cos mowila, co akurat na naszego Antka super dziala :-)
 
Fajny pomysl z tym telewizorem u dentysty:-), moze choc dzieciom pomaga;-). Drugie zeby rzeczywiscie rosna powoli, Patrykowi pierwszy mleczak wypadl w sierpniu, i dopiero teraz zaczyna mu sie wyrzynac zabek, a ja oczywiscie juz sie zaczynalam martwic:rofl2:. Anika mam nadzieje, ze bylo bezbolesnie. Kosmitko mnie tez "uczyli" by przystawiac do cycuska jak ciebie, najwazniejsze by praktycznie objal buzia brodawke, Patryk nie mial z tym problemu:-) ale z kolei byl powolny i zazwyczaj usupial podczas picia. Ja w kazdym razie karmilam mozna powiedziec na zyczenie;-), ale staralam sie by bylo to w miare regularne.
Dzisiaj rano wzielo mnie na spacer po sklepach, piekna pogoda wiec az sie chce, no i lekko mnie szoknelo, wszytko juz swiateczne, wszedzie mikolajki, bombki, brakuje tylko sniegu:blink:.
 
Anika moj Lorenzo tez z tych duzych dzieci:-D pediatra mowi na niego bambinone:-D ale tez jest wysoki teraz waga ustala w miejscu jak mial rok to warzyl 12,800 i mial 84 cm wzrostu na szczescie waga nie idzie w gore od kiedy zaczal chodzic rosnie tylko w gore ma 87 cm, waga urodzeniowa 3,750 takze zawsze byl duuuzy:-D

Dziewczyny odnosnie tematu zebow to ostatnio pediatra kazala mi dawac fluor w kroplach wy dawalyscie?
 
witajcie dziewczyny.sorki ze sie nieodzywalam wczoraj ale mialam paskudny dzien.po 14 wyszlam z pracy bo myslalam ze nie wystoje do konca dnia.przed 12 zlapal mnie taki bol plecow ze zgielo mnie wpol i sie poryczalam :crazy:.nie wiem jakim cudem dojechalam do domu a mam prawie 50 kilometrow z pracy do domciu.zaraz na wieczor poszlam do mojego sasiada zeby mi zrobil zastrzyk(jest pielegniarzem w szpitalu).zastrzyki mi zaaplikowal az do niedzieli wlacznie.ale coz,dla zdrowia wszystko.dzisiaj przynajmniej moglam pracowac.szczescie ze kontrakt mam tylko do konca miesiaca bo niedalabym rady dluzej wystac.
ivi gratuluje coreczki,duzo ci przybrala na wadze przez te kilka dni:-).
nie zazdroszcze waszym maluchom problemow z zabkami,sama je mialam bedac dzieckiem .a ten televizor to super pomysl:rofl2::rofl2::rofl2:.
ja znikam,do jutra kobietki i milego dnia:-):-):-):-):-) z pieknym slonkiem jakie jest u mnie w perugi.
 
witam dziewczeta,u mnie tez dzis piekne sloneczko,,no w koncu przestalo padac,wizyta u dentysty ok,nic mu nie zrobil popatrzyl troche i przepisal antybioyìtyk ,ale kazal wstrzymac sie do jutra,jezeli bedzie jeszcze bolalo to zaczac antybiotyk,dzis juz sie nie skarzyl,moze obejdzie sie bez..zato ja zrobilam sobie preventivo juz 3 raz na implanta czworki..od 3 lat probuje sobie ja wstawic ale zawsze cos mi w tym przeszkodzi,,1 raz zrobilam la panoramica,(czekalam miesiac)bo jeszcze nie mial on w swoim sttudio,teraz juz robi on,i okazalo sie ze jestem w ciazy wiec nici z zeba...
zanim doszlam do siebie po ciazy pozamacicznej ,nabralam ochoty aby zaczac sie meczyc u dentysty,i znowu ciaza..Giulio..no teraz nie ma juz ryzyka ze bede w ciazy wiec zrobilam ponownie preventivo(wlosy debem staja,za jednego zeba))no i musze nastroic sie psychicznie i zaczne chyba od poczatku grudnia.....brrrr az mi ciarki przechodza..
poza tym to postanowilam sciac wlosy,mam dlugie blad do pasa,juz ponad 10 lat mniej wiecej ta sama dlugosc,czas na zmiane,jezeli chodzi o kolor to jeszcze nie wiem czy zmienic czy nie..
luczka widze ze Lorenzo to tez nie zartuje z waga i ze wzrostem...
moje chlopaki wielkie bo ja jestem wysoka,moj maz nie...jak na moj wzrost,jak to slysza inni to mowia ze nie jestem calkiem normalna,bo moj m. ma 180 cm,ale ja mam 176 wiec butow na odcasach nie moge zalozyc wiec mowie zawsze ze jest niski..wiec mi mowia aby kazdy byl taki niski jak on,dla mnie wysoki to od 185 w zwyz...
jezeli chodzi o fluor to Ale nie dawalam ,ale wiem ze wiele osob daje dziecia,musze sie spytac pediatry , ,,ciekawe od czego to zalezy.ze lekarze nie sa jednomyslni...ktoras z was jest w temacie moze??
kosmitka,masz racje za dlugo Giulio na rekach nie ponosze
nawet jezeli jestem wielka baba to po paru minutach nie wytrzymuje
 
anika ja mam dwa implanty zamiast 6ek, super sprawa, chociaz rzeczywiscie bardzo kosztowna i ja nie zdawalam sobie sprawa ile zachodu jest z ich wstawieniem, chociaz ja to mialam najgorsza opcje, bo poniewaz dlugo nie mialam tych zebow, musialam miec tez przeszczep kosci, to bylo najgorsze z tego wszystkiego, potem wstawienie implantow to juz pikus ;-) troche sie nacierpialam, ale teraz fajnie :-)
a wlosy, jak rok temu scielam dlugie wlosy na krociutko i jestem starsznie zadowolona, ja to ogolnie chyba lepiej sie czuje w krotkich, tylko moj maz zawsze mowil, ze woli dlugie ;-) ale tez mu sie podoba zmiana :-) mowi, ze czuje sie jakby mial nowa kobiete ;-) i wcale mnie nie namawia na zapuszczanie ;-)
anika luczka ja nie daje dzieciom fluoru, myjemy dzieciom zeby pasta ELMEX i raz na dwa tygodnie takim zelem ELMEX, i odkad my Antosiowi myjemy zeby, a nie on sam i ograniczylismy slodycze to wyglada, ze problem opanowany :-)
te tabletki wiem, ze sa popularne we Wloszech, w Polsce raczej nie, nam nic dentysci o nich nie mowili, ale w Polsce (nie wiem jak tu) w wodzie kranowej jest fluor, i wiem ze w roznej ilosci w roznych regionach i trzeba sie dowiedziec zawsze jaka jest zawartosc fluoru w wodzie, gdzie sie mieszka, jak jest duza to nie trzeba a nawet nie powinno sie dawac tabletek bo mozna przedawkowac fluor, a przedawkowanie powoduje fluoroze, wstretne plamy na zebach,
 
reklama
agatka dopiero przeczytalam Twoj post, ale masakra, strasznie wspolczuje, trzymam za Ciebie kciuki, niech Cie Twoj mezczyzna codziennie masuje :-)
 
Do góry