reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Oby juz mi odpuscilo, bo mi w karcie ciazy miejsca zabraknie od tych dodatkowych wizyt.

ANISIAJ - mi zostały 3 kolumny i mam koniec karty ;-).
Jeżeli spina Ci się tak mocno brzuszek to zadzwoń lepiej do gina. Ostatnio to wolę dmuchać na zimne...
Ja też biorę na skurcze: 3x nospa forte; magneB6 3 x1, luteina 2x2, duphaston 2x1.
Rozluźnia się brzuch po lekach????

Wizyty mam co 2 tygodnie, ale u mnie wieczne atrakcje, więc były i momenty, gdy byłam co tydzień. Nie wiem czy mogę być miarodajna w ilości wizyt.

Co do badań szyjki to mój gin najczęściej ją bada USG dopochwowym, twierdzi, że to najlepszy sposób.
Ostatnio z uwagi na infekcję i plamienia badał mnie też na fotelu, ale pobierany miałam wymaz do badania, więc dlatego.
Normalnie mówi, że głowica jest w tym najlepsza, a nie lubi ingerować w ciążę jeżeli nie widzi takiej potrzeby. Szyjka jest mocno ukrwiona i łatwo badaniem, wziernikiem można ją uszkodzić.


MATKAEWA - dziękuję Ci Kochana za wiadomości. Przepraszam, że tak mało odpisałam, ale jestem jakaś dzisiaj nie do życia. Nawet nie wiem dlaczego.
 
reklama
morena 4 cm to bardzo dobrze, nie panikuj ;-) serio nie masz powodu
poki jest zamknieta i sie nie skraca to kazdy wynik jest dobry
ja mialam wyjsciowa 2 cm - to jest kwestia budowy i niczego wiecej

ja badanie mam tylko reczne - usg jest wiadomo dokladniejsze, ale tu i tak chodzi tylko o to czy sie skraca, czy jest twarda i czy sie nie rozwiera... a to mozna recznie sprawdzic, wiec jak nie ma usg to sie nie martwcie
 
Ja dowcipnie usg miałam robione do 12 tc, ale ręczne badanie tylko w 2 pierwszych wizytach (w 6 i 8 tc). Te ostatnie 2 wizyty to tylko mnie dokładnie wypytywała o wszystko, ale już nie zaglądała tam osobiście. Ostatnie USG to już miałam przez brzuch i nie zauważyłam, żeby się szyjce przyglądała Zaczynam się zastanawiać, czy nie powinna, choć w sumie nic się nie dzieje (żadnych bóli, upławów- nic). Następnym razem będę się dopytywać.
 
Cześc dziewczyny.
Może mnie jeszcze pamietacie amoże już nie...W każdym badz razie po 4 miesiącach wymiotów, mdlenia i paskudnego samopoczucia jestem znów na swiecie. Niestety ostatnio mieliśmy problemy z dzieciakami dotyczące zdrowia. Szitale nas nie ominęły. Nie było czasu na myślenie o sobie, na forum ani na odpoczynek nawet. Na szczeście już jesteśmy na prostej i mam nadzieje, ze odetchnę na dłużej. Czuję się w miarę dobrze więc zaczynam nadrabiac zlaegłości z mdłościanego okresu. Mam nadzieję szybko się uporać z robotą i zacząc wypoczywać. Ta ciąża pod względem wsłuchiwania się w ciało i zajmowania Fasolem jest inna niż poprzednie. Po prostu, jak pewnie przyznają dziewczyny mające już dzieci nie ma zbyt wiele czasu.Trochę żal ale z drugiej strony mniej nerwów o malucha i czekania na każdy objaw, ruch i wyliczenie symptomów co do dnia kalendarza ciązy.
Jesli chodzi o mojego Fasola to bryka już od jakiegoś czasu i cieszy mnie każdy jego podskok. USG połówkowe zrobimy w 22tc i wtedy moze poznamy płeć. Brzuszek mam spory ale i Fasol jest spory jak na swój wiek. Przytyłam tez sporo bo cóz znaczy świat bez czekolady. Hmm całe 4,5 kg....
Planujemy mały remont żeby pomieścić nowego członka rodziny i już mnie to cieszy bo uwielbiam to całe urządzanie...

Pozdrawiam i mam nazieje, ze cześciej uda mi się wpadać
 
Wlasnie pisalam ze czuje spinanie w dole brzucha i ciagniecie w kroczu. Gdy powiedzialam lekarzowi ze mnie czasem bol pobolewa to olal to. Mam wade macicy a oni kaZa mi pracowac do konca mimo ze moja praca to 8 godz chodzenia
 
Ja tez nie miałam jak to w angielskich standardach :no: Mam tylko nadzieje ze wszystko tam na dole jest ok. Która żucia coś o lodach? Ale mi ochoty narobilas, zaraz Spadam do calodobowego chyba.
Dmuchawiec dostałam maila? cholera 3 razy pisałam :no: Ale ciagle coś sie zacina. Nie wiem o co chodzi.
My mamy naokoło sąsiadów Anglików więc z nimi spokój, sztucznie mili i uśmiechnięci, gdybyśmy przesądziło to policję może i by wezwali ale ogólnie sie nie naprzykrzaja ze swoimi uwagami.
Początek do spinajacego brzucha to u mnie czasem sie zdarzy, ale to tak raz na dzień na chwile i na krótko więc narazie nie myśle o tym. Jakby co mam zapas nospy. Ale miewają jakieś mroczki przed oczami, pewnie anemia sie kłania. Kolejna wizytę mam z położna w połowie lutego, może jakoś dociagne. A usg niestety było ostatnie :-( Tyle mi tu przysługuje jeśli dzieciatko zdrowe. Cieszę sie ale i szkoda ze zobaczę go dopiero po porodzie. Ej kończę bo mi baterii 3proc zostało ;-)
Znow Sorki zA błędy, slownik mi narzuca ;-)
 
reklama
Zapomnialam co komu, wiec odpusze ogolnie.

Magne b6 przepisal mi gin, poprawe czuje jak leze, po lekach nieszczegolnie. Moja szyjka ma 5,5 ale ja mam wade macicy, wiec nie nalezy sie jej dlugoscia sugerowac i przejmowac jak ma sie 4cm :) usg dowcipne mam co dwie wizyty, co wizyte badane gin, ale dopiero od 12tc, wczesniej nie mialam wcale.

Twardy brzuch mam w zasadzie od poczatku, na ip sprzet nie wykazywal skurczy (2tyg temu), mimo iz byl jak skala. Ostatnie kilka dni przygladam sie tej twardosci bardziej, ale nie wiem ile w tym obaw, a ile sensu. Czujna jestem tak czy inaczej, jak cos bede dzwonic do gina.

Jutro o 16.30 mam to usg jamy brzusznej i sie dowiem skad te kolki pod zebrami, choc juz ustaly, ale gin kazal tez sprawdzic nerke.