reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2013

Ani za grupę krwi ani za HIV ani za toxo i jeszcze kupę innych badań nie płaciłam NIC! Oczywiście ze skierowaniem lekarza NFZ

No to ja już nie wiem. Pójdę do poradni w szpitalu i po prostu zapytam jak to u nich jest :blink:


A macie już gwiazdkowe prezenty dla swoich eM ? Ja nie mam żadnego pomysłu, jak nigdy... :confused:
 
reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie jak często lekarz Wam zleca wykonanie badań typu krew mocz? Ja do tej pory od początku ciąży tylko na początku mialam raz te badania a teraz nic mi lekarz nie zleca.
 
sa_raa też mam chcie na choinkę. Zwłaszcza ze Krzysiek od kilku dni o niczym inny nie mowi.
W tamty roku ubieralismy tydzien przed swietai i chya teraz tez jeszcze poczekam, zwłaszcza, ze w domu naprawde nie ma zbytniego ładu. A ja lubie jak jest czysto i pote stawiamy choinke.

Macie żywe czy sztuczne??

My stawiamy dwie.
Na górze sztuczna a w salonie na dole żywa.

ariena87
ciezko z tyi prezentami dla malżonków.
Ja nie mam zielonego pojecia co by Irka ucieszyło. Myslałam o tablecie, ale sama nie wiem czy jest mu potrzebny.
Na szczecie ma prezenty dla wszystkich dzieciaków u nas w rodzinie. Tego najbardziej sie boje zawsze, ze kogos pominę hehe :) Ale teraz mam liste i kazdy maluch ma juz przydzielone swoje zabawki :)

Męczy mnie tylko, ze bede musiala spotkac sie z siostra o ktorej wam pisałam.
Chce powiedziec o ciazy i juz wiem co ona powie... buuu...
Mało tego, wiem co powie jak sie dowie, ze chcejmy te trójeczke wziasc.
Zastanawiam sie czemu iektorzy tak kochaja wsadzac nos w nieswoje sprawy...

Dziewczyny mam do Was pytanie jak często lekarz Wam zleca wykonanie badań typu krew mocz? Ja do tej pory od początku ciąży tylko na początku mialam raz te badania a teraz nic mi lekarz nie zleca.

To jest chyba trzy razy, jak nie dwa nawet przez cała ciaze oczywiscie.
Wbrew pozorom nie czesto. Ja tez miałam raz, ale na dwie tury, ze sie tak wyrażę.
Morfologie robie od dawna na wałsna reke co 2 miesiace, bo mam anemie, jednak moje wyniki teraz w ciazy sa niemal fantastyczne ;)
 
Ostatnia edycja:
Xes, niech się na zapas szwagierka nie nakręca. Ja też wyczułam guzek w piersi kiedyś. Kilka dni później już byłam na wizycie i gina (wtedy to przy ucisku nawet bolało). Zanim wysłał do onkologa kazał zrobić USG i się okazało, że tam nic nie ma, że w nich wszystko dobrze. Do dziś nie wiemy co to było, ale co jakiś czas miewam guzka raz w jednej raz w drugiej piersi. Teraz pewnie nawet nie zwrócę na to uwagi albo zwalę na rośnięcie i przybieranie.
----------
HIV miałam badane co 3 miesiące - przy okazji honorowego oddawania krwi. to samo z grupą krwi.
----------
Agu, gratuluję zaręczyn. Nie ważne gdzie - i tak pewnie były wzruszające. Moje były na klatce schodowej (pogoda popsuła plany Aro) i byłam świadoma, co jest grane, a i tak płakałam ze wzruszenia. I nie zamieniłabym ich na żadne inne...
----------
Dzika, WSZYSTKIEGO NAJLEPSIEJSZEGO :-D
 
xez u mnie sztuczna niestety ale też jest fajna ;-) Współczuję Siostry - w takich przypadkach powiedzenie Ci, żebyś olała i się nie przejmowała nic nie znaczy bo nic nie da - to jednak rodzina....spróbuj chociaż. Postanowiliście i to Wasza sprawa! Jesteście dobrymi ludźmi, nikogo nie krzywdzicie a wręcz przeciwnie i to jest najważniejsze!!!! Wielu ludzi Was podziwia i nie daj się tej jednej, zwyczajnie zazdrosnej! Co złego wróci do niej, prędzej czy później.

Prezenty dla Małego i K. kupione zostali jeszcze rodzice.

Co do wyników to ja od początku ciąży miałam raz a teraz mam skierowanie na drugie
 
Ostatnia edycja:
Palin tez jej tak powiedziałam, bo w piersi jest pełno zwłuknień i gruczołów.
Ale niech oczywiscie sie upewni ze jest wszystko OK.
Po czesci wiem co ona czuje, bo jeszcze przed slubem w SG wyszły mi gzuzki na jajnikach. Lekarz powiedział, ze to nie jest torbiel, bo ma inna strukture.
Byłam u onkologa nawet, pobrano i wycinki. Czekanie na wynik to była katorga. Bylam mloda i cale zycie jeszcze bylo przede mną.
Przyszedł wynik, ze gzuki sa niezłosliwe.
W ciągu kilku lat wchłoneły się same.
Ale ile mnie to kosztowało to nie powiem...

Dzika wszystkiego naj naj! Doniemam, ze dzisiaj masz urodziny :)
 
sa_raa też mam chcie na choinkę. Zwłaszcza ze Krzysiek od kilku dni o niczym inny nie mowi.
W tamty roku ubieralismy tydzien przed swietai i chya teraz tez jeszcze poczekam, zwłaszcza, ze w domu naprawde nie ma zbytniego ładu. A ja lubie jak jest czysto i pote stawiamy choinke.

Macie żywe czy sztuczne??

My stawiamy dwie.
Na górze sztuczna a w salonie na dole żywa.

ariena87
ciezko z tyi prezentami dla malżonków.
Ja nie mam zielonego pojecia co by Irka ucieszyło. Myslałam o tablecie, ale sama nie wiem czy jest mu potrzebny.
Na szczecie ma prezenty dla wszystkich dzieciaków u nas w rodzinie. Tego najbardziej sie boje zawsze, ze kogos pominę hehe :) Ale teraz mam liste i kazdy maluch ma juz przydzielone swoje zabawki :)

Męczy mnie tylko, ze bede musiala spotkac sie z siostra o ktorej wam pisałam.
Chce powiedziec o ciazy i juz wiem co ona powie... buuu...
Mało tego, wiem co powie jak sie dowie, ze chcejmy te trójeczke wziasc.
Zastanawiam sie czemu iektorzy tak kochaja wsadzac nos w nieswoje sprawy...



To jest chyba trzy razy, jak nie dwa nawet przez cała ciaze oczywiscie.
Wbrew pozorom nie czesto. Ja tez miałam raz, ale na dwie tury, ze sie tak wyrażę.
Morfologie robie od dawna na wałsna reke co 2 miesiace, bo mam anemie, jednak moje wyniki teraz w ciazy sa niemal fantastyczne ;)


To mnie uspokoiłaś, bo myślałam, że trzeba częsciej to badać. Koleżanka co miesiąc miała te badania.
 
Zastanawiam sie czemu iektorzy tak kochaja wsadzac nos w nieswoje sprawy...

Sama się nad tym zastanawiam, ale cóż. Widocznie ich życie jest nudne i szare. Potrzebują takiego wtrącania się, żeby było ciekawiej.

--------
Taką typową morfologię i mocz miałam robioną raz, w 9 tygodniu. Kolejne mam zapisane na 18tydzień. Po drodze były jeszcze posiew, 2x cytomegalia
--------
U nas będzie sztuczna choinka - mam swoją "panieńską" malutką, a że wyjeżdżamy na święta to jest akurat. U rodziców też jest sztuczna (ale i tak sypią się z niej igły - tylko niedużo ;p). Za to teściowie zawsze mieli żywą - pewnie w tym roku też tak będzie.
--------
Prezenty mamy już prawie skompletowane - zostało tylko coś dla mojej mamy ( i to jest zagadka). Rodzice oczywiście już zapowiedzieli, że nie chcą prezentów, bo ich nie stać, żeby wszystkim robić, więc chcemy przemycić na choince (powiesimy jako ozdoby; jak nie zauważą teraz to przy rozbieraniu choinki się kapną - ale byłby ubaw). Tylko w takim razie, co tej mojej mamie? Osiwieję a nic nie wymyślę. Może poratujecie? Biżuteria i perfumy odpadają (nie nosi, a na urodziny w weekend dostała zapas).
--------
Xes, ja tak mam ze znamionami/pieprzykami - co jakiś czas muszę jakieś rozrośnięte wyciąć i potem siedzi w myśli jaki będzie wynik tym razem. Onkolog to mi już wskazał, które są w nastęnej kolejności do wycięcia (głównie na plecach), ale, że nie chcę wyglądać jak narzeczona Frankensteina, więc się wstrzymuję dopóki wyglądają normalnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
sattin marcysiowa dobrze to ujeła, ze zalezy od lekarza.
Szczerze mówiac mysle, ze co miesiac to lekka przesada chyba, ze cos jest nie tak. Czyli anemia czy niskopłytkowaosc. Wtedy należy conajmniej raz na 2 miesiace monitorować krew.
Ale jesli wyniki sa ok, ciaza przebiega prawidłowo to wystarczy spokojnie raz na 3 miesiace, czyli po razie w kazdym trymestrze.

Marcysiowa zapewne ma skierowanie co miesiac z uwagi na swoje mdłosci i ciąze blźniacza, prawda? Bo pisałas ze sie nameczysz...
Moja przyjaciółka jest mama dwóch dziewczynek, maja juz po 5 lat i ona takze strasznie wymiotowała w ciazy z nimi, ale ponoc przy ciazach bliźniaczych tak jest.

Palin chyba masz rację, jednak ja czasami z niepokojem orientuje sie, ze tez mam do tego zapedy hehe. Moze nie w złej wierze, ale czasami mi sie przytrafia mała alzja. I teraz tak mysle, ze niektórzy oga odebrac to tak samo jak ja odbieram oja siostrzyce.


Beztalencie kulinarne sie pyta:
Co można zrobic z Mascarpone? Kupiłam wczoraj w biedronce pol kilo w promocji i teraz mysle jak ja to moge spozytkowac, bo jesc bez dodatków raczej tego sie nie da ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry