reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam

Bona, Wielkie GRATULACJE :-):-):-) Tak się ciesze , że wszystko się układa :tak: Ale Michaś zareagował na teściową :-D

Mikotku U nas buraczek już był i smakował Zosi , mi już powoli kończą się pomysły na zupki , ciągle albo wiosenna , albo z buraczkiem hmm muszę coś wymyślić . Mam nadzieję , że Zosia da dzisiaj Ci dłużej pospać ;-)

MatkaEwa, Matko kochana czym karmisz swoje dziecko że tak pięknie śpi :confused::-D U nas od początku Zosia nie marnowała czasu na sen i tak nam zostało .Hmm jeśli chodzi o cycowe karmienie to może zabrzmi to brzydko , ale strasznie mi się nie podoba gdy mamusie karmią dzieci które np. już chodzą :sorry2: Też kiedyś jechałam pociągiem , jechała mama z synkiem miał chyba 4 lata , i nagle patrzę cyk a ona cycki w dół i karmi chłopca , średnio to wyglądało :baffled: Czekam razem z Tobą na testowanie :-D

Anulka, Cieszę się , że wychodzicie na prostą , u nas tak samo Zosia jeździ tymi zębami a dla mnie to dźwięk podobny do gryzienia wełnianej rękawiczki , aż ciary przechodzą i zęby drętwieją :tak:

Dzika, Tak mi przykro z powodu pracy , że to kurde to całe nasze życie musi być uzależnione od kasy :-( Życzę Wam z całego serce żeby wszystko się ułożyło

Jeśli chodzi o jedzenie to Zosia nadrabia mleko w nocy a tak to rano : Parówka lub jajko , chlebek ewentualnie gęsta kaszka na mleku z łyżeczki . Potem zupka staram się gotować ale czasami daję słoiczki . Następnie owoc o 17 ( owoce z twarożkiem , banan , kiwi ) , niestety o tej 17 nie zawsze dużo zjada , i dopiero o 19.30 mleczko 180 z kaszką , następnie ok. 23 -- 150 mleka z kaszką, potem ok 1 - ok 100-120 mleko z kaszką , i o 4 albo 120 ml a zdarza się że i 60 ml. Ciągle mi się wydaje że ona za mało je w ciągu dnia :zawstydzona/y: Co sądzicie dziewczyny ?

Emka, Jeśli chodzi o spotkanie czerwcóweczek to my niestety chyba też nie będziemy :-( Troszkę się popindoliło finansowo :sorry2:

Dzisiaj doprowadziłyśmy z Zosią do ładu nasze drzewka owocowe, powycinałśmy nie potrzebne gałęzie , wszystkie drzewka mają już pąki :tak: Zimno było dzisiaj jak cholera a Zosia jak na złość zasnęła i spała i spała jak nie Zosia , skostniała zabrałam ją do domu a ona jeszcze z pół godziny spała w wózku , Dzisiaj rano miałyśmy znowu luźną kupkę , chyba zbliża się druga jedyneczka , bo tak było przy poprzedniej ( 2 dni rano luźna kupka a 3 dnia ząbek ) Ciekawe czy i tym razem tez tak będzie .

Miłych nocek kochane , długich , przespanych i spokojnych :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wieczornie, dzis z mezulem obchodzimy trzecia rocznice naszgo byci razem :-D zlecialo :-D:-D

emka - ja tez jestem mega niecierpliwa...ucze sie cierpliwosci przy Tymku i choc czasem jestem na skraju to staram sie wyhamowac. Moj malytez tak sie prezy, nawet jak na rece wezme aby sie uspokoil nie da sie przytulic, bo nozki podkurcza i odpycha sie. Wtedy go klade i albo zaczynam podgryzac brzucha - twedy smiech murowany, albo jak jest to w okolicach drzemki klade do lozecczka, tam ma smoka i szybko sie uspokaja. Mam nadzieej, ze nocki Wam sie poprawia niedlugo. U nas na szczescie jedna pobudka i jak cos go nie rozbudzi to zasypia od razu.. Fakt, ze czasem wstaje pare razy dac smoka, ale organizm juz sie chyba przyzywczail choc oddalabym wszystko za jedna noc przespana .

Dzika- bardzo mi przykro, ze z praca nie wypalilo . Mam nadzieje, ze cos sie trafi intertesujacego niedlugo

Anula - rozsmieszyl mnie opis Lolusia walacego glowa w mur cycuszkowy :-p o widzisz a ja nie moglam sobie przupomniec nicku Natalki. Tymek to moze jedynie pozgrzytac dziaselkami . Kocham tego szczerbola

jestemEwa
- o widzisz to moze podpowiesz Anulce jak odstawic aby dziecko sie nie zaplakalo. Taaa moj chlop, ale on raczej drobniutki , sa liderzy w grupie :-p ciesze sie , ze nie mamy problemu z jedzeniem ale tez nie chce go utuczyc :-p

terii - oj pokazuje momentami , tymbardzie sie ciesze, ze bedze rodznstwo mial :-p choc nie uwazam aby byl rozpiszczany bo na duzo rzeczy nie pozwalam... moze taki etap, bo ma to od niedawna

Bona - -przedw wszytski GRATULACJE !!!!!! super, ze tak blisko. Michas poporstu zna sie na ludziach :-D

Mikotku - a to moj zboj duzy wcina i krzyczy o wiecej ;-) ale Zosienka mleczkiem nadrabia pieknie

Nastraszylyscie mnie placzem na tesciowa hihihi jedziemy na swieta do mojej . Oby Tymek sie spisal :D
 
MIKOTKU dawalam buraczka. W sloiczku z wolowina hippa i do zupki przeze mnie gotowanej tez. Baardzo jej smakowal. W sumie pierwszy raz chyba z 3 tyg do miesiaca temu dostala.

Wiecej nie napisze, spanie mnie bieze a Inferno Browna jeszcze czeka :)

Dobranoc! :* :* :*
 
to jeszcze przed snem troszkę skrobnę ;-)

Bona Gratulację !!!! ale fuks tak blisko praca super ciesze sie z Tobą :tak: hhi co to płaczu Michasia dzieci wyczuwają dobre osoby i złe tez :-p

Mikoto juz kiedyś pisałam że jak mama była ze mną w ciązy to razem z nią 2 moje siostry :-Dja jestem takim puznym dzieckiem a moja siostra dobiega 50-tki więc babcia jak nic ;-) ależ u nas leje :szok:

emka ja parówki i kanapki :eek: mam wrażenie że cały czas mnie z kimś mylisz :-p ja bardzo długo nie dawałam takich dorosłych rzeczy małej a urozmaicone menu to ma : co dziennie inny słoiczek:-p a z tych słoiczków to takie menu że :szok: ja do parówek nie jestem przekonana dlatego mała je nie ich zbyt często jak uda mi sie kupić takie z 80 % mięska to tak a już na pewno nie jadła parówki i kanapek przed 8 miesiącem wiec nie wiem czemu tak mnie kojarzysz :sorry:
to może napisze dokładnie jak u nas jest z reguły rano o 7 mleczko Daria nie je duzo bo tak 180 ml to maks potem po drzemce po 10 kaszka mleczna potem koło 13 obiadek i tu albo słoiczek albo gotowane miałam okres że gotowałam już prawie codziennie ale skonczyły mi sie pomysły i też ze względu na brak dostępu do różnorodnego mięska wróciłam do słoiczków ale pewnie za jakis czas znów będę gotować bedzie wiosna zaraz swieże warzywka to i pole do popisu większe Daria je duży słoiczek cały tylko muszą byc duże kawałki w nim więc zwykle jeszcze gotuję kasze albo ryż i tam dokładam oczywiście je tez żółto jaja potem jak Dawidek wraca ze szkoły to jest 15 i jak widzi ze Dawidek je to ona tez chce wiec jak jest coś co moze zjeść to skubnie troszkę z obiadku jakieś warzywko kawałek mięska do rączki dostanie itp potem je deserek w między czasie też cos przegryzie raz banana raz jabłuszko raz chlebek z masełkiem wiec jak widać nie jemy niczego czego nie jadłyby inne czerwcowe dzieciaczki ;-)aa w niedzielę obowiązkowo je rosołek z makaronem uwielbia wciągąc kluchy !!
korba mi tez sie czasem wydaje że mało je no ale zaraz sobie pomyslę że na jej malutki zołądeczek to chyba sporo czasem mam wrażenie że Daria ciągle je a bo to chrupki dziamie a to biszkopcik a to z bananem siedzi i tak ciągle cos żuje :sorry2: a o której Zosia je obiadek ?? wytrzyma po nim do tej 17 ?
co do buraczków to ja czasem kupuje ten słoiczek z hiippa z buraczkiem ale tez raz gotowalam i nawet smakował ale tak jakos ciągle zapominam o tym buraczku :zawstydzona/y:
nie straszcie tym zgrzytaniem bo ja nie cierpię tego dzwieku i mam gęsią skórkę na razie Daria ma tylko dolne zeby więc nie ma czym zgrzytać :-D
Morenka tak ja tez jak małej gotuje to zero soli i przypraw tylko zioła koperek bazylia itp i nawet mi tak bardziej posmakowało i teraz zdecydowanie mniej solę dla nas też co wszystkim wychodzi na zdrowie :tak:

lecę spać buziaki
 
Ostatnia edycja:
No i Mikołaj odbutelkowany ;-)

Dzika, Tule mocno. Kurcze i to ma być prorodzinne państwo... Mam nadzieję, że uda Ci się w końcu znaleźć prace, najlepiej w zawodzie, bo masz fajny zawód. A nie myslalas, żeby założyć DG? Mój kolega, rehabilitant co prawda zainwestował początkowo i kupił skladany stół do masażu, ale teraz ledwie mu starcza czasu na cokolwiek, tyle ma roboty.
Zdrowia dla Ewci.

Ewelina, podziekuj Bartusiowi za śliczne minki. I nie choruj, kobieto! Daj przykład chłopcom ;-)

Emka, w imieniu Twoim i swoim przy najbliższej okazji wleje Korbie. KORBA, masz dbać o siebie!!!

Anula, widac Lolek chce pochlonac z nich wiedze. Dzieki niemu okreslenie "pożerać książki" nabiera nowego znaczenia - doslownego :p Miki dopiero odkrywa książeczki. Do tej pory miał je centralnie gdzieś. Od niedawna go interesują, najbardziej przewracanie stron.

Jestem Ewa, tez słyszałem o tym przypadku i nie tylko tym. Mnie się wydaje, ze jeszcze do 1,5 roku to nie jest jakoś strasznie dużo, a potem to juz zależy czy to karmienie, czy ciumkanie np. Wieczorem do snu.

Teri, oj mam nadzieje, ze ten czwartek szybko przyjdzie i będzie tak jak piszesz.Miki i ja juz kolby dostajemy w domu.

Mikoto, sliczne menu ma Zosieńka. Miki zrobił się tak monotematyczny w jedzeniu, ze masakra. Ale powalczymy i mam nadzieje, ze uda nam się wrócić do obiadkow.
Spróbuj poszukać królika w biedronce. W lidlu tez nie mogłam trafić.
Mikołaj w końcu dłużej posłał w dzień i trochę mu się poprawiło, ale pod wieczór znów były atrakcje. Nawet Aro stwierdził, ze to nie nasz Miki. Noc puki co znośna. Na kolacje wciągnął cos koło 270 ml kaszki, no i teraz po 1 zjadł 210 mm z kleikiem. Czyżby to z głodu było? Ale je co 2,5-3 godz. Sama juz nie wiem. Trochę się boje dnia, bo Aro na służbę idzie. Mam nadzieję, ze juz takich koncertów nie będzie.

Korba, mnie się wydaje, że Zosia nie je mało. Może nie jakieś mega porcje, ale za to dostarczające odpowiednią ilość energii. A jajo je juz cale, czy tylko żółtko? Myslalam dac Mikiemu trochę białka, ale się boję.

Gosiak najlepsiejszego dla was. I kolejnych tak szczęśliwych lat!!!

No i jak Morena, zmykam do Inferno. Jak za szybko nie zasne to skoncze.
 
Witam się z kawą!

Kolejny dzień zaczęty przed 6 :-/ mam na to rade, aby funkcjonować o takiej porze, kładę się spać chwile po tym, jak Zosia zaśnie :-/

Emka mam dwie znajome, które karmily dzieci do 3 roku życia. Odstawienie było makabra :-( Kochana, myślę,.Ze świetnie poradzisz sobie i zorganizujesz się z.gotowaniem obiadkow dla Córci ;-)

Anula trzymam kciuki za bezbolesne odstawienie Lola od piersi :-*

Korbus Kobieto pracująca! Usiądź! Z tego co czytałam to.masz.juz.chyba ogród przygotowany na wiosnę ;-) możesz napisać, bardzo proszę, z czego.Gotujesz zupkę z burakiem dla.Zosi?

Gosiak samych szczesliwych chwil!!! :-*

Morenko o.której dzisiaj wstalyscie?

Teri musiała mi ta informacja umknąć :-/ :$ nie spotkałam Hippa z burakiem :-o :-/

Palin nocny post :-D jak Ty funkcjonujesz po takiej nocy? Mikołaj dzisiaj spokojniejszy?

Zosia bawi się na dywanie. sypialnia po nocy ogarnieta, poodkurzane, kurze starte, parapety czyste, kwiatki podlane, obiad podszykowany. Czeka mnie jeszcze prasowanie.
 
Ostatnia edycja:
Dzień Doberek expresem ! Śnieg pada :wściekła/y::wściekła/y: takie ogromne płaty :wściekła/y::wściekła/y:

Korba Mikotko
, cudne sukienki ! Aż zachciewa m i się mieć córcię i zakładać sukienusie a nie wiecznie spodnie :)

Asiulko zdrówka dla Wojtusia ! Kiedy Go wypisują ?

Teri, Hubi najbardziej lubi : bawić się kabelkiem od ładowarki (zresztą przegryzł już go i musiałam zaopatrzyć się w drugi bo nie ładował ), gonić kota, sprawdzać jak smakuje drewno, gryźć mnie i brata, chodzić po schodach a z "normalnych" zabawek to literki na lodówce i klocki LEGO Seweryna ! Przy klockach lego mozę siedzieć pół dnia. Całym jego arsenałem zazwyczaj bawi się Seweryn - ten to ma pomysłu urząda wojne z udziałem gąsienicy i szczeniaczka :D muszę raz nagrać film ale jak nie bedzie widzieć :D

Kingusia,
naczyniak Laury jest o niebo mniejszy ! Na trzeba wiedzieć, że go ma by zwrócić na niego uwagę :) Cieszę się, że znika :) a Laurka taka śliczna i duża !

Przepraszam że nie odpisuje wszystkim ale czas goni, nie nadrobiłam wczorajszego dnia.
Od wczoraj miałam mieć nowego pracownika i pisze mi w niedziele, że ma anginę. Będzie od jutra. Wczoraj cały zień spędziłam w biurze i tym razem mojego Łobuziaczka muszę baaaardzo pochwalić bo był grzeczny jak aniołek :) albo w wózku albo na kolanach. Bawił się ładnie (zabawkami) , nie płakał,wykazał sie gigant cierpliwością :) Dziś mam telefony z biura i jako, że nie mam wysyłek bedę w domu.

Lecę przygotowywać do szkołki. Hubi śpi, muszę Go budzić. A wczoraj jak ja mogłam dłużej spać to wstał o 6:30 . Chłopak na opak :(
 
Robaczku z niecierpliwością czekam na film :-D śnieg??? :-o u nas pochmurno, ale mam nadzieje ze się wypogodzi ;-) Zosia nosi sukienki sporadycznie ;-) póki co :-D dresiara to jest :-D Robaczku jesteś kolejna kobieta pracująca, jak Ty to wszystko godzisz???
 
Dzień dobry.

Nocka zakończona o 6 rano. W końcu synek musiał wyprawić tate na służbę ;-)

Mikoto, na szczęście szybko zasnęłam. A i nocka była naprawdę spokojna, taka jak wczesniejsze. Katar tez wydaje się mniejszy. Miki od 6 buszuje w zabawkach, trochę szalał z tatą w pościeli, ładnie zjadł, pewnie niedługo padnie na drzemke. Nie chce zapeszyc, ale chyba wychodziły na prostą. Uff...
 
reklama
Witam się z Wami wtorkowo:-).
Mikoto, ale Ty jesteś prędka babka już tyle rano z robiłaś.
Palindromea, mój Adrianek też o 6 wstał,a Bartuś jeszcze śpi na górze, został dziś jeszcze w domu.
Adrian usnął teraz w wózku na dole śpi.
Mój synek ma tylko 2 ząbki i nie bardzo jeszcze poszaleje z jedzeniem bo musi mieć wszystko zmiksowane. Jak wyczuje jakąś grudkę to zaraz jakby się dławił. Bartuś w tym wieku jadł więcej, chrupki itd. Może spróbuję dać mu chrupka,ale jakoś boję się że się nim zapcha..
Dzika-przykro mi z powodu pracy, ale na pewno przyjdą lepsze dni i dla Was. Jeszcze Ewa gorączkuje-nie martw się może to nic poważnego. Mój Adrianek miał w październiku trzydniówkę, tylko gorączka 3 dni, a później tak go zsypało, nawet główkę krostkami.
Bona- gratuluję pracy i życzę powodzenia!!
Mój macierzyński kończy się 13 kwietnia, idę po zaległy urlop i składam podanie o 12 miesięcy wychowawczego.
Miłego dnia kobietki.
 
Do góry