reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam
Dziś nie muszę pracować więc jestem na bb, ale tu ruchu za dużego nie ma, chyba wszystkie pochłonęły przygotowania do świąt. U nas palą się lampki na balkonie i ozdoba na drzwiach wejściowych, więc akcent świąteczny jest.

RobaczekII my od dawna kładziemy maluszka ok. 30 min. bez pieluszki przed kąpaniem na nasze łóżko, teraz jest na etapie bawienia się swoimi nóżkami, celowania do buzi, gaworzenia no i jak się przewróci na brzuch to trochę się przesuwa ale w tył jak raczek, dziś m podparł mu nogi więc przesuwał się do przodu a tak się nie umie zaprzeć i idzie w tył, mam taką pieluszkę z ceratką, więc zazwyczaj kałuża jest tam trafiona ale rozglądam się za jakimś podkładem na materac. Masz rację kiedyś te stare telefony były bardziej wytrzymałe, teraz chyba produkują to na ilość a nie na jakość.

gosiak_85
widzę jako kolejna szalejesz z porządkami, ja dziś tylko umyłam dwa okna w czasie drzemki małego i zaczęłam robić leczo, ale okazało się, że fasolka w słoiku popsuta i jutro muszę skończyć jak przywiozę świeżą dostawę od mamy

Bona87
ja idę do pracy już 2-go stycznia 2014 :szok: Przywołałam trochę m do porządku i jest mi już trochę lepiej.

Zaraz uciekam się myć i spać, jutro m też idzie do pracy, więc za dużo to nie zrobie z tym moim chłopcem.
 
reklama
Dzień dobry

Anilek - ta grupa nazywa się "Dzielimy się przepisami". Jak nie widzisz to kliknij na hasło "GRUPY" (widać masz tyle grup, że FB Ci wszystkich nie wyświetla - miałam to samo).

Nocka pod hasłem "Jestem głodny! Ps. Podaj smoczka" - tym sposobem spanie na wyrywki. No i oczywiście godz. 4 - finito.

Jeny, jak mi się nic nie chce, masakra. Mam totalnego lenia w sobie. I coś czuję, że w ciągu dnia nie wiele się zmieni.

Wreszcie wczoraj wyciągnęłam z pudełka choinkę. Przyniosłam z miasta trochę gałązek świerkowych (wycyganiłam od sprzedawcy drzewek - normalnie chcą za to kasę) - jak obłamywałam to się nieźle pokułam, aż całą rękę mi wysypało. I już trochę pachnie świętami.

Dziś się zima zaczyna (jak patrzę za okno, to widzę, że tylko z nazwy). To najkrótszy dzień roku -teraz już będzie coraz dłużej jasno. Ufff...
 
Palin- już to pisałam, ale się powtórzę: podziwiam Twój organizm, że o godzinie 4 już jest gotowy do pracy :tak: Mój o tej porze śpi, nawet, kiedy ja wstaję :eek:

Justa- tak myślałam, że jakoś na początku stycznia... Wiem, że pierwsze dni będą trudne, ale z tego, co pisałaś, to chyba na razie nie macie z mężem innego wyjścia... Tulę mocno! Będzie dobrze...

Mikotku- jak wczorajsze spotkanie? Jarek dojechał bez mandatu? :-) A jak Zosia? Widać ząbka?

U nas nocka tradycyjnie z jedną pobudką, ale dziś wyjątkowo o 1.30!!! Spanko do 6.40, więc nie jest źle ;-) I zauważyłam, że Michaś ma napuchnięte górne dziąsełka, więc i u nas chyba lada dzień pojawi się kolejny (już trzeci) ząbek :tak:

Miłego dnia!!!
 
Dzień doberek :)

Trochę dzis odespałam cały tydzień :)
Spaliśmy do 8 a z łózka wyszłam o 8:30 :) Podubki : połnoc cyc, o 3 smoczek, o 5 cyc :) Czyli dawno tyle nie spałam i tak spokojnie :)

Palin, ja też sie dziwię jak to możliwe że jesteś o 4-5 wyspana ! mnie wcale nie smuci brak śniegu - jeszcze mam świeżo w pamięci moje poty z przed 2 tyg ....

Bona, kciukam by ząbek wyszedł bez marudzenia :)

Zbieram się robić śniadanko by Seweryn cośzjadł. Muszę go poodżywiać trochę przez te dwa tyg bo przez cały tydzień w szkole nie jadł śniadania. Wczoraj wrócił po 17 i dopiero jak wrócił zjadł obiad - to był jego pierwszy posiłek.Strasznie sie nim martwie, dlaczego on nie je. Daję mu syrop na apetyt, proszę, tłumaczę, grożę, przestrzegam nawet szpitalem, że będzie tam sam i nic to nie daje. Jestem bezsilna :( Mam wyniki ogólne moczu i kupki i są dobre , w kupce jest trochę ciał włóknistych. W poniedziałek jeszcze muszę dać na posiew.

Miłego dnia kobietki !!!!!!
 
Witam się tylko na szybko ;-)
Zaraz M. zawiezie nas do moich rodziców i jedzie do pracy. Laura spała nieźle. Z kilkoma przebudzeniami na smoka spała do 7 ;-)
Robaczku na niejadka nie ma mocnych :-p wiem że się martwisz o Seweryna ale znam ten temat z własnego doświadczenia :-D zawsze byłam niejadkiem, żadne groźby nic nie dają... jak wyniki ma ok to widocznie taka jego natura. Jak zgłodnieje to zje.
Bona to czekamy na kolejne Michasiowe ząbki :-) u nas dalej nic. Jak jedynki pod dziąsłem tak siedzą :sorry:
Justa wracasz do pracy? A z kim będzie synek?
Gosiaku a kto to mówił że nie będzie robił wielkich porządków na święta? A teraz latasz ze ściera :-p

Miłego dnia kochane. Nie przesadzajcie z tymi porządkami. Porządek to nie wszystko :-p
 
Witam się sobotnio!

W nocy dwa karmienia, Zosia dała mi pospać do 9, mąż wcześniej pojechał do miasta pozałatwiać kilka spraw. A my się bawimy.

Ślicznie dziękujemy za piękne życzenia!!!!:-):-):-):-)

Bona
bez mandatu :-D trzymam kciuki za trzeciego ząbka! I u nas - mam nadzieję - wkrótce się pojawi , wczoraj kupa była luźniejsza, rączki non stop w buzi, pielucha jeszcze częściej :tak: Dziękuję Kochana, że pytasz, Gościliśmy się do późna, wpadli moi rodzice i było przemiło :-D

Robaczku jak dobrze czytać, że kolejna mama wyspana!;-)Może u Sewerka teraz taki czas, słabszego jedzenia? Trzymam kciuki za powrtó apetytu! :-)

Justa jejku 2 już do pracy? Trzymam kciuki za "bezbolesny" powrót!

Palin i ja podziwiam za tak szybka nocna regenerację! Ja potrzebuję 6 godz :eek:

Gosiak
tyle narobiłaś! Brawo! Widziałam zdjecie Tymka na fb, w biegu, ale mam nadzieję, że na bb też będą, bo jak zwykle, są genialne!

Kingusia świetna noc za Wami! Miłego pobytu u Mamy!

Uciekam, mam prania do wieczora, obiadek z wczoraj :-p

Wrócę z "czarną listą" :laugh2:
 
pomóżcie mi kochane.. czy któraś z Was zna sie bo ja kompletnie nie wiem co robic.. chodzi o to ze jestem na macierzyńskim jeszcze pół roku do czerwca i wybrałam opcję 100% przez 6 miesięcy i 60% przez następne 6 ale jak wiecie zaszłam w ciążę i co teraz ? czy mam jakieś prawo ubiegać sie o 100% skoro jestem w ciąży ? kurcze drugie dziecko w drodze i 60% to jakas masakra czuję sie pokrzywdzona... co mogę zrobic ? mam umowę na czas nieokreślony, mam zaległy urlop do wybrania.. dodam ze w pracy wolałabym sie nie pokazywac bo dużo tam sie pozmieniało i atmosfera fatalna.. będę wdzięczna za pomoc
 
Kochana Jeny - jest jedno rozwiązanie - po tych płatnych 100% przerwij urlop rodzicielski, a idź na L4 - przecież ciążowe jest 100% płatne. A ginekolog na pewno Ci wypisze. A urlop rodzicielski możesz przerwać.Jeśli chodzi o urlop wypoczynkowy - trzymaj go - on się sumuje więc po następnym macierzyńskim będzie jak znalazł :) Jak się w ogóle czujesz ??

U nas tak sobie ... Tosia smarka - inhalujemy się, Lolowi schodzi ten katar po flegaminie i mniej charczy - też inhalujemy się, a Lukę po tym wczorajszym wypadku boli kręgosłup i mostek "ale przecież nic mi nie jest, nie panikuj". Auta nie oglądałam, więc nie wiem w jakim jest stanie ... ehhh ja schudłam bo nie mam czasu normalnie zjeść i źle się z tym czuje - za dużo tego wszystkiego na raz.

Robaczku - zazdroszczę wyspania :*

Anilku - szerokiej drogi :) zamelduj się nam jak dojedziecie i czekamy na piękne francuskie fotki :)

AAAAA moje słonko kończy dziś pół roku :) Zobacz załącznik 599999
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, Tymek wlasnie zapadl w drzemke wiec moge na bb napisac :)

Nocka starndardzik czyli jedna pobudka o 2 potem ok 6 przywedrowal do nas do lozka i dopsalismy do po 7. O dziwo moje dziecko spi z nami na pleckach i nie chce zawsze smka :szok: dojrzewa moj mezczyzna :rofl2:

Justa - -uwierz mi , ze robie miniimum :D w zeszly roku myslam szafki w srodku , ale w tym nie mam jakos weny na takie cuda :confused2:

Anielek - -grupa nazywa sie "dzielimy sie przepisami " . Az sprawdzialm po synkach czy Ty to Ty i czy nie pomyslilam z kims ale nie :-D

Bona
- juz trzeci zab idzie !!!!oby szybko wyszedl :-) jesli Tymek bedzie mial predkosc wyrzynania zabkow po mamusi to jeszcze poczekamy . Mialam 11 miesiecy :-p

Robaczku - -mam nadzieje, ze ten syropek pomoze, slyszalam ze jest dobry. A nie ma Seweryn ulubionych dan ?? oprocz slodyczy :-pnawet jakby mial je jesc codziennie . Trzymam kciuki aby sie udalo podtuczyc chudzinke :*

Kingusia
- -wiem , wiem, sprzatam i jednoczesnie bioje sie w piers bo mialam tego nie robic :rofl2: ale mezowi do sciereczki jakos nie po drodze. A uweirz mi maly balagan mi nie przeszkadza, wiec jak wzielam sie za porzadki to musi byc zle :-D robie plan MINIMUM :D

Mikotku - -obiecuje, ze beda tez na bb, moze dzis dokonczymy pstrykac ;-)hahah jak sie pisze co czlowiek zrobil to wydje sie duzo, a w rzeczywisotsci szybko idzie :rofl2:


Jeny - -Kochana nie mam pojecia jak to jest.... najlepeij byloby zadzwonic moze do ZUs ?? Kurcze nie mam pojecia jak to w Polsce jest :zawstydzona/y: ale masz racje cos inaczej powinno byc. Jak sie czujecie, jak Lenka ??? ooo widze, ze Anulka juz pomogla

Lolusiu - -buziakow tysiace
Anula - -niech Luka koniecznie idze do lekarza bo po takich sltuczkach czesto COS wychodzi po czasie. Swieta za pasem potem podorz do RObaczka, miejscie pewnosc ze wszystko jest oki.


U mnie pralka wlasnie chodzi, zaraz naczynia pozmywam. Mezul pojechal po rybki a pozniej do fryzjera wreszcie ide :-) ciesze sie a jednoczesnie boje jak to ja :-p
 
Do góry