reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Dmuchawiec- wlasnie te foteliki mnie przerazaja, dlatego nawet wozka nie kupowalam z zestawem z fotelikiem, dostalam go od siostry. W gondolce to chociaz sie maly czlowieczek poprzeciaga, plecki rozprostuje
Xez - ja czytam Twoje posty to az lzy w oczach mi staja ze wzruszenia, ze tak wszystko ladnie sie potoczylo. Tez bym pojechala.

Polozylam sie na chwile, ale moje cialko sie juz do tego nie nadaje:dry: zaraz cos boli. Wiec wcinam wlasnie miske jogurtu straciatella z platkami , kiwi i bananem. Truskwek bym zjadla , ale nigdzie blisko nie ma :dry:
 
reklama
Gosiak - u nas lekarze biorą pod uwagę termin z OM . Ja z usg 12 tygodnia miałam termin na 08.06 ale lekarz sugeruje się tylko i wyłącznie tym z OM czyli 14.06 . Więc dziwne , ze u Ciebie już będą jakieś działania w kierunku wywołania jak właściwie termin masz na dziś i według mnie przeterminowana nie jesteś ;-).
Xez - fajnie się czyta o Was :tak: Ale ma fajnie Oleńka - dopieszczona na maxa :tak:. A nad morze też bym jechała . My się wybieramy w sierpniu - Jaś teoretycznie będzie miał wtedy 2 miesiące .

Lecę po Wojtka do przedszkola.
 
Cześć dziewczyny:))) Byłam dwa tyg w szpitalu,wracam a tu już tyle maluszków:)))) Gratulacje dla wszystkich mam:))) No to teraz czekamy na kolejne rozpakowania:)
Pozdrawiam i życze dużo dużo zdrówka dla Was i maleństw:))))
 
MatkaEwa - dziekuje CI kochana za mile slowa, dodaja otuchy. Nie mam porownania jak to jest w Polsce i nic poradzic na to nie moge, wiec dobrze jest miec WAS :tak:

Rzeczywiscie poczytalam teraz troche i raczej brany jest termin z OM ;-)
 
Ostatnia edycja:
sa_raa najpierw byłam kilka dni przed planowanym cc,bo mój gin chciał mieć mnie na oku,dopilnować,żeby wszystko było ok.Później okazało się,że przesunęli mi termin cc na 4 dni później:( No i po cc 4 doby i do domku.

Dziewczyny mam pytanko-każda z Was dostała migiem laktacji?Może którejś później udało się ją rozkręcić?Moja mała jest na sztucznym bo nie dałam rady...psycha siadła,w szpitalu zero pomocy,podpowiedzi...Mała głodna ja puste cyki,wyłysmy obie...A teraz stoje przed decyzją czy już zostać na mm czy na nowo się pozbierać i ją zacząć przystawiać,a nóż się uda...
 
Xez, my z maluszkiem w połowie sierpnia do Dani się wybieramy. Nad morze nie wahałabym się jechać. A w jakiej miejscowości będziecie ?

Marcysiowa
dzielna jesteś. Ja w pokoju miałam taką histeryczkę po cc co się w 3 dobie nie chciała zajmować własnym dzieckiem, twierdząc, że jest obolała i ż obowiązkiem położnych jest opieka całodobowa nad dzieckiem...

Emka spróbuj małą przystawiać i pobudzać dodatkowo piersi laktatorem. Pij też dużo soków, herbatkę laktacyjną i powinno się udać. No i pozytywne psychiczne nastawienie najważniejsze. Trzymam kciuki.

Wczoraj była położna. Huberto przybrał od czwartku 140 gr, czyli ma już 3050 :) Pytałam się o krwawienie z pępuszka to mnie uspokoiła, że może się zdarzyć i że jest wszystko ok.
Z karmieniem u nas poprawa :) Łapie już zdecydowanie szybciej :):)

Jakie Wasze maleństwa mają najdłuższe drzemki? Mój w nocy śpi ok 5 godz. Położna kazała budzić najpóźniej po 4. Budzicie ??

Ok. już cyc zjedzony. Lecę wywiesić pranie i wstawić obiad bo zaraz spacer po starszaka do szkoły.

Odpaliłam w końcu laptopa :) wracam do normalności, 2 godz posiedziałam nad sprawami firmowymi...i gdzie moj urlop macierzyński ....:confused::-)
 
gosiak ja Małą kładę w gondoli na samym materacyku który tam jest ewentualnie można pieluszkę tetrową dac pod spód ale nie ma konieczności ja mam kilka zapasów przescieradełek na materacyk i zmieniamy często jak było cieplutko to przykryłam Małą sama tetra jak chłodniej to kocyk

a też sobie ie wyobrażam takiego maleństwa w foteliku na spacerze jak mam ją dac do auta w foteliku to juz mi jej szkoda bo jest taka mała i mi się w niego zapada mimo że jest wkładka dla noworodków nie wyobrażam sobie jej tam długo trzymac jak bedzie większa i bardziej stabilna wtedy owszem od czasu do czasu można

emka ja przez 2 doby nie miałam wogule pokarmu też nie miałam w szpitalu pomocy położne zamiast mi pomóc to patrzyły na mnie wilkiem i obgadywałay za plecami ( słyszałam ) że jestem wyrodna matka i nie chcę dziecka karmić piersią :angry: taka jedna wredna baba powiedziała że mają mi dziecka nie dokarmiać że mam ją sama karmić a ja sie pytam czym mam ja karmić jak cycki puste mówie Wam co ja tam przeżyłam z tymi babami takie wredne nie powinny być położnymi :no::wściekła/y: a potem nagle dostałam nawału i znów problem z karmieniem bo cycki zatkane mleko nie leci Mała nie mogła dobrze chwycić piersi dlatego bardzo mi spadła z wagi w szpitalu
ja niestety troszke sie poddałam psycha jak mówisz siadła ale w domu próbowałam ratować co sie dało i tak pociągnelismy cycya jeszcze 2 tygodnie i niestety sie skończyło ważne sa te początki jak od razu jest fajnie i bez problemu to dobrze a jak od początku kłopoty to potem łatwo nie jest
u mnie brak pokarmu był chyba spowodowany tym że ja urodziłam w 36 tygodniu i widac do mózgu jeszcze nie dotarło że juz urodziłam i mleczko potrzebne :no:

Tobie życze wytrwałości i walcz puki jeszcze możesz

Robaczek Daria tez śpi po 5 / 6 godzin w nocy ja nie budzę bo ona jak jest śpiąca to nie złapie sie za jedzenie zaciska wtedy wargi jak zgłodnieje to na pewno się obudzi hahah

u mnie też macierzyńskiego brak :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hello ;-)

Dziewczyny ja mam pytanie czy wy jakoś specjalnie pielęgnujecie maluszkom nos i uszka tzn. jakoś czyścicie? Bo ja przemywam oczka solą fizjologiczną i nie wiem jak z resztą :baffled:
Mały raz zje i śpi 3-4godz., a raz już po godzinie się budzi, w nocy na szczęście przerwy 3-4 godz. ;-) Wczoraj to go nie mogłam dobudzić na karmienie, bo spał już ponad 4 godz. :szok:
Pytanie do mamuś chłopców: czy Wasi Panowie przy zmianie pieluszki też sikają fontanną do góry??? :-D Ja zostałam już parę razy ochrzczona, a w pierwszy dzień jak wróciliśmy do domku to obsikał nas wszystkich :-D
Uciekam, bo mój książe już kwili :-) Do później ...
Fotki z dzisiaj:
_6110006.jpg_6110011.jpg
 

Załączniki

  • _6110006.jpg
    _6110006.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 45
  • _6110011.jpg
    _6110011.jpg
    29,1 KB · Wyświetleń: 43
Do góry