reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Kochane mam pytanie czy ktoras z was brala kiedys antybiotyk w ciazy? Dopadlo mnie paskudne grypsko i lekarz powiedzial ze bez tego sie nie obejdzie,zapewnil mnie ze lek jest calkowicie bezpieczny dla maluszka.A ja mam jakos obawy no i czekam ale grypa wcale nie chce przejsc wiec ona moze bardziej zaszkodzic jak lekarstwo to sa slowa mojego gina,,,
 
reklama
Beata, ja nic nie brałam, ale z tego co pamiętam to narzekasz juz na te grypę od jakiegoś czasu, więc wydaje mi sie że lepiej wziąć lekarstwo bo ja też słyszałam, że wirus może zaszkodzić Maluszkowi. Zresztą lepiej, żebyś wzięła parę dni antybiotyk i była w dobrej formie, niz ciągnęła tę grype następne 2 tyg bo to na pewno nie wyjdzie maluszkowi na dobre, a dla Ciebie może sie skończyc powikłaniami i powaznymi lekami. Kuruj się Kochana!!
Ja mam za godzinę wizyte u lekarza, zobaczymy co powie na te plamienia.
Całusy!!
 
Cypisia, gratuluje usg...czy lekarz policzył ci termin porodu? Moja pierwsza córeczka miała 0,9cm w 7,0tc..., obecna dzidzia 0,76 w 6t4dc....więc skoro twoja mniej więcej tyle ma to chyba jest o tydzień młodsza :-)...i termin przesunie ci sie na lipiec .... ale byc może takie ociupinki ciężko zmierzyc i jest wieksza i faktycznie to 8tc....

Beatko1980 ja nie brałam antybiotyku bo jakos sie wybroniłam ale byłam chora i dostałam w razie gdybym miała temp ok 39 antybiotyk DUOMOX czy cos takiego....podobno dla ciężarnych bezpieczny

Sylwia28 ja wymiotów tez nie mam, ale straszna zgagę, bol piersi i zmeczenie...
 
Beata1980 na innym wątku pisałam że w stanach antybiotyki w ciąży są normą . oczywiście tylko te dopuszczone dla ciężarnych. myślę że powinnas zaufać lekarzowi bo wiesz jakie powkłania może dać grypa.
Widziałam ostatnio reklamę w gazecie nowego syropu dla kobiet w ciąży. *spam*. To naturalny sok z czarnej pożeczki , czosnku i chyba maliny. Może warto sprobować. Trzymaj się cieplutko i nie dawaj wirusom :)
 
Jestem juz po wizycie.....kolejna porażka szwedzkiej służby zdrowia. Zmarnowałam prawie 2 godziny, żeby usłyszec od lekarki: "Położna mówiła, że plamisz...to bardzo typowe we wczesnej ciąży, tym bardziej, że masz objawy, ale zawsze najlepiej zrobić usg, którego tu nie mamy, więc umówię termin w klinice i dam Ci znać." Równie dobrze to samo mogła zrobic w zeszły czwartek polozna-zadzwonić do lekarki że sa plamienia i żeby umówiła usg. Nie wiem po co tam pojechałam....no ale nic. Wazne, że jednak mi to badanie zrobia i może troszke sie uspokoje.

U nas dzisiaj ulewa i wichura...jak szłam do tramwaju to miałam wrażenie że to jakas szkoła przetrwania w sztormie...brrrrrrrrrrr

Trzymajcie sie ciepło
 
MalaM przykro mi z powou Twojej wizyty. Nie przejmuje sie wszystko bedzie ok.

Beata1980 dziewczyny maja racje jezeli o tej pory nie przeszlo domowymi etodami to moze trzeba wziasc te antybiotyki.

Cypisia ale fajnie.

Kroliczku moze to Cie pocieszy moja siostra miala normalne @ do 3 miesiaca ciazy i nie miala pojecia ze ma bobo w srodku.

Oj wtorek a do soboty tak daleko dobrze ze moge sobie do was od czasu do czasu zagladac i pomarudzic. Dzisiaj padam troche jestem taka twarda ze zachcialo mi sie wczoraj sieziec do 11 no to teraz cierpie. :confused:
 
A u mnie wielkie UFFFFFFFF. Byłam wczoraj w szpitalu po wyniki i od razu u pani doktor. Przeszłam cytomegalię ok 3 miesiące temu, teraz mam resztki wirusa. Więc Maleństwu nic nie grozi!!!!! Pani doktor powiedziała że musiałam się zarazić od jakiego dzikiego kocura, a ja faktycznie będąc na wakacjach wyściskałam masę bezdomnych kotów (byłam w takim miejscu gdzie było ich strasznie duzo).
:-):-)
Także powiem Wam że kamień mi spadł z serca, bo gdyby była świeża cytomegalia - byłoby źle. Czytałam wypowiedzi dziewczyn które musiały usunąć ciążę ze względu na bardzo duże ryzyko dużego upośledzenia u dziecka. Więc masakra jednym słowem.
Dziewczyny, jeśli macie taką możliwość - poproście Waszych lekarzy żeby przepisał Wam badanie na cytomegalię. Podobno nie każdy to robi, a statystyki są okropne...
 
Dzien dobry

Wczoraj Sandrusia robila sama pizze :tak:ja jej tylko troszke pomoglam przy ciescie no i pokroilysmy razem pomidorka i papyczke. A tak to wszytsko ninka sama robila. ale zadowolona z siebie i dumna byla. Do piekarnika milion razy podchodzila i czekala az dzwonek zadzwoni ze gotowe ;-):biggrin2:
Pod wieczor przyszli do nas znajomi zobaczyc zdjecie dzidziusia :tak:wszyscy przejeci strasznie :biggrin2: Nie mogli sie napatrzec :biggrin2: Ostatnio trzymamy sie w gronie 8 osob, wszyscy kolo siebie mieszkamy i zawsze wspolne imprezki robimy, no i wlasnie wczoraj sie dogadaismy, ze wszyscy zostajemy tutaj na swieta i razem bedziemy robic wigilie no i kazdy kazdemu prezent kupuje. Musze w koncu zaczac sie rozgladac za duperelkami dla kazdego ;-)W miedzyczasie pizza sie zrobila, wiec corcia podekscytowana zawolala: chodzcie wszyscy na kolacje sama robilam pizze :tak::biggrin2: No i ciocie i wujkowie chciac nie chac musieli sprobowac. Wszyscy sie zajadali i pytali kiedy znow bedzie robic to znow przyjda bo byla naprawde pyszna :tak::biggrin2: Chyba mala kuchareczka mi rosnie ;-)po dzidziusiu moim tacie ;-):biggrin2:

A dzis musze isc do bibliteki ksiazki oddac, ale cos sie zebrac nie moge :sorry2:

Sandrunia od kilku dni mnie meczy, ze ona nie umie cyferek i literek pisac. Dlaczego mamus mnie nie nauczylas :sorry2:pyta sie mnie :biggrin2: No i chyba lekcje czas zaczac ;-) A jak jest u Was :confused::confused: Dzieci chetne do nauki :confused::confused:


Cypisia ciesze sie ze wszytsko oki :tak:
Super uczucie na takim USG no nie :-)
A dlaczego duphfaston dostalas :confused:

Zdjecie super :-)
W ramke i na honorowe miejsce :tak::-)

MonikaM nic sie nie martw napewno wszystko jest dobrze.
Ja z obiawow to tylko milalam od razu powiekszone piersi, na poczatku czulam caly czas glod, a teraz to tylko lekko powiekszony brzusio, wzdecia i zaczynaja sie po malu zaparcia. a po a tym czuje sie wysmienicie i nie jak w ciazy (za pierwszym razem mialam tak samo:tak:) gdyby nie wczorajsze USG to nie moglabym tak do konca uwierzyc, ze jestem w ciazy ;-)

Sylwiaa28, isia22 trzymam za Was kciuki zeby Was nie ciaglo do tytoniu.
Papierochy to paskudztwo straszne. Dzidzius palacych mam jest w duzym stopniu narazony na astme.

Beata1980 ja nigdy nie bralam antybiotykow. Nie umiem doradzic.


Milego dzionka;-)
 
Hej moje kobitki, niedziele i poniedziałek przeleżałam prawie cały
Po sobotniej imprezce 2 dni dochodziłam do siebie i brzuszek mnie bolał więc wolałam leżeć, za dużo się narobiłam w sobote potem goscie długie siedzenie i się odbiło:szok:

Wiece co ja chyba juz mam schizy wczoraj wieczorem leżałam sobie na kanapie i zaczeło coś mnie pukać od środka, i jestem przekonana że to nie jelita, wtedy jest inaczej
A teraz to miałam wrażenie jakby coś mnie kopało, aż męża zawołałam, ale on nie czuł
No ale na dziecko to przecież za wcześnie, jak myślicie
Ja czytałam że w kolejnych ciążach szybciej czuje się ruchy dziecka no w 11tyg juz?? Tak sobie myślałam że może to jakiś nerw mi drgał ale przez tyle czasu??
Wczoraj aż zasnąc nie mogłam z wrażenia bo cały czas myślałam czy to dzidzia już sie dobija do mnie czy jak mam jakieś zawirowania w brzuchu:-D
 
reklama
Do góry