reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Hej,

ochrzciliśmy dzisiaj Natiego :-)

Natko, zdrówka Wam życzę duuuuuużo!!!

Mad, lecieliśmy po kolei wg kalendarza szczepień obowiązkowych, a ponadto:
- ospa,
- pneumokoki,
- meningokoki.
Amelkę zaszczepiłam na to samo i Natiego też tak chcę.

Więcej nie pamiętam. Za milutkie słowa dla moich dzieci bardzo dziękuję. Proszę życzcie Im zdrowia, bo wszystkie są chore. Niech już sobie idzie ta pseudo-zima pełna wirusów!

Dobranoc...
 
reklama
Mamomisi, wyjazd jest rodzinny. Inny w naszej sytuacji by nie przeszedł ;-)

Natko, jest już lepiej? Dopiero się cieszyłam, że Michałek wrócił do domu... Trzymajcie się!

Rito, przedszkole to co innego... Zgadzam się.

Mad, liczy się pieczątka niestety. Możesz podejść do tego przedszkola i zapytać o to ilu mają chętnych. U nas bez pieczątki (tudzież znajomości) nie ma najmniejszych szans. W komisji rekrutacyjnej jest zawsze ktoś z Urzędu Miasta, z Rady Rodziców, no i z kadry... Jeżeli we wrześniu zrezygnujecie, to od stycznia nie macie szans, bo rekrutacja jest raz w roku. Zatem, jeżeli rezygnujesz, przestajesz płacić, no i skreślają Was z listy. Za rok na wiosnę to samo, z tym że o przyjęcie jeszcze trudniej, bo grupa trzylatków ma wszystkie dzieciaki nowe, a do czterolatków przyjmuje się tylko (jeżeli w ogóle) kilkoro dzieci, bo pierwszeństwo mają dzieci, które już chodziły. Nawet gdybyście się w przedszkolu ostały do wiosny, to wtedy znów składacie kartę, tylko że o przyjęcie już dużo łatwiej, raczej to formalność. Pięć godzin na pewno by wystarczyło, tylko to pewnie wykluczałoby Twoją pracę. Po obiedzie nie dzieje się już nic ciekawego. Najpierw spanie, potem podwieczorek, a potem swobodna zabawa w grupach łączonych, czego maluchy bardzo nie lubią.

Szkrabiku, dużo zdrowia Wam życzymy! No i brawa dla małego Chrześcijanina.
 
dzięki, mondzi, za odpowiedź. :tak:
no to ...upa. sama nie wiem już, co z tym fantem zrobić...
słyszałam dziś, że jest od tego roku jakiś nowy przepis (?!) czy może raczej praktyka, że podania rodziców, którzy aplikują jednocześnie do dwóch lub więcej przedszkoli są z założenia odrzucane. to prawda?
 
Mad to chyba w każdym miescie jest inaczej. We Wrocławiu rekrutacja odbywa się elektronicznie. Trzeba wybrać 3 przedszkola i jak w pierwszym nie będzie miejsc to do drugiego elektronicznie jest dziecko przekierowywane. Ale też szanse są minimalne. Bo my np. mamy tylko 24 pkt. a rodzic samotnie wychowujacy dziecko lub niepełnosprawny na starcie dostaje 80 pkt.
 
Mad, nic o takim czymś nie słyszałam, ale tematyka rekrutacji nauczycieli za bardzo nie dotyczy, więc wszystko jest możliwe. U nas jest kilka przedszkoli i dyrektorki konsultują się między sobą, coby sprawdzić, ile dzieci na listach się powtarza.

Natko
, jak Maciuś?

Evik, ależ ten czas leci. W szoku jestem, że Jaś ma już 5 miesięcy :szok: Buziaki dla niego!
 
słyszałam dziś, że jest od tego roku jakiś nowy przepis (?!) czy może raczej praktyka, że podania rodziców, którzy aplikują jednocześnie do dwóch lub więcej przedszkoli są z założenia odrzucane. to prawda?
Ja tez o tym słyszałam i z tego co wiem faktycznie odrzuca sie takie podania, więc to dość ryzykowne. No ale jeśli kazdy by tak robił to wogóle nie było by miejsc w przedszkolach bo były by "fikcyjnie" pozajmowane.

A cha.. i u nas tez rekrutacja jest elektroniczna.
 
Mondzi - Maciuś czuje się już dobrze. W sobotę wyszliśmy na przepustkę a wczoraj został już wypisany ze szpitala :tak:. Lekarka wypuściła nas tylko dlatego, żeby nic nowego synuś nie załapał :baffled:. Dzisiaj zaczął normalnie jeść, więc wraca do normy na całego :-)
Mam nadzieję, że to już koniec choroób, bo jestem strasznie zmeczona ....

Szkrabiku - dużo zdrówka dla dzieciaczków :tak:. Dzięki za piękne zdjęcia

Evik - ale z Jasia już duży chłopak ;-). Jak ten czas leci .....

Było o przedszkolach - Maciejka na pewno pójdzie do przedszkola integracyjnego (jak się dostanie :sorry:). U nas już w zeszłym roku nie można było składać podać do 2 przedszkoli. I faktycznie było to weryfikowane
 
reklama
Natko super wieści :-)

Mondzi, Natko to chyba tylko z boku Wam ten czas tak szybko leci. Nam się wydaje ze minął już conajmniej rok albo i duzej. Moze to dlatego ze wciaż po lekarzach jeżdżę i nie mam jak cieszyć się swoim macierzyństwem?!

Jutro idę robić morfologię dzieciakom. Hania straszna panikara, myślicie ze jej z żyły będą pobierać? słyszałam ze większym dzieciom z palca już nie pobierałam. Jak ja ją namówię, oj ale się będzie działo... Hania do teraz lekarzom nie daje się zbadać, uraz po tym złamanym obojczyku nadal ma :-(. Specjalnie zabierałam ją z JAsiem do lekarza, chętnie idzie bo dotyczy badanie Jasia, ale przy okazji nie daje się zbadć :wściekła/y:
 
Do góry