reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Witam Babeczki o brabarzyńskiej porze ;)
Nadaję już z pracy. Strasznie ciężko mi się wstaje o 5:40 :confused2:

Dzięki za wszystkie komplementy odnośnie zdjęć!

Co do ostatnio poruszanych tematów to:
- Maria je lizaki, ale nie je chipsów i nie pija pepsi/coli/innych gazowanych
- jeśli chodzi o uszy to zamierzam decyzję pozostawić Maryśce
- wit. D nie podaję już długo :no:

U nas nic nowego.
hehehe... zamierzalam posta obszernego napisać i wena mi uciekła :-D
 
reklama
Coletta- dużo zdrówka!

Easy- nie dziwię Ci się ze ciężko Ci się wstaje. Hanka dziś obudziła sie o 6.30 i to była ciemna noc jak dla mnie :wściekła/y: Na szczęscie udało mi się ją "ululać" i pospałysmy do 8 jak zwykle :)

Mag- co to za straszne historie z tą ospą ? :crazy: Wszyscy przecież chorowaliśmy i żyjemy..

Podwyżkę dostałam dzisiaj :-) Tyle z dobrych wieści.
 
Agast,:tak: nie podziękuję żeby nie zapeszyć,bo przesądna jestem...:rofl2:
iiii gratuluję PODWYŻKI !!!
Też lubimy sobie z Karolą pospac---jak możemy tak do 8:30 :tak::-D
 
Rito - to odra jest obowiązkowa wraz z różyczką i świnką. Pewnie z nią pomyliłaś...
a i jeszcze coś Ci miałam dużymi literami napisać ;-) TAK JEST, BUDUJEMY SIĘ :-D
Mag- co to za straszne historie z tą ospą ? :crazy: Wszyscy przecież chorowaliśmy i żyjemy..
"Choroby wieku dziecięcego, jak np. ospa wietrzna, uważa się za zło konieczne - trzeba przebyć i zapomnieć. Nic bardziej błędnego. Nie sposób oszacować rozmiarów bólu i cierpienia dziecka związanego z chorobą. Przeciwko ospie istnieje szczepionka, dlatego warto zaszczepić siebie i malucha. Koszt szczepienia jest zawsze niższy niż koszt leczenia choroby i jej powikłań" - mówi dr Ewa Duszczyk z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Akademii Medycznej w Warszawie.
Taką samą opinię wyraziła szwagierka, wypisała mi receptę i dziś ustrzeliliśmy Maja w przednią łapkę.
Dla mnie straszne historie - to nie schodzący z rąk przez tydzień płaczący i marudzący prawie-trzylatek, z gorączką, nie radzący sobie z potwornym świądem całego ciała (wyartykułowane przez tą dorosłą szefową), wysypką występującą również w śluzówce narządów płciowych, ustach - wiadomo jakie to za sobą pociąga kolejne nieprzyjemności, nie kąpanie dzieciaka przez maksymalny okres, bo rozmiękczenie wyprysków naraża je na groźne nadkażenia bakteryjne, leczone antybiotykiem, po których pozostać mogą do końca życia szpecące ślady. Jak dla mnie wystarczy, by skorzystać z szansy na uniknięcie cholerstwa.
Gratulacje z racji podwyżki!! Z pewnością zasłużyłaś :-)
Coletta - wierzę, że wszystko będzie ok i żadnych zabiegów faktycznie nie będziesz musiała przechodzić!

Mój śpioch wdał się w rodzicieli i śpimy rano do 10 :-) Co drugi dzień, niestety, bo w co drugi łączę się w bólu z easy :no:
 
Mag- czy ta szczepionka zatem uchroni Maję od zachorowania? Czy jeśli zachoruje to będzie ta chorobę przechodziła łagodniej?
 
Agast - szczepionka Varilrix
w 87% zapobiega zachorowaniu na ospę wietrzną
Ø
w 98 – 100% chroni przed ciężką postacią choroby - to obiektywnie duża skuteczność...

 
Hej

Mag czy trzeba mieć na szczepionkę receptę? Z tego co jarzę nie jest ona refundowana. Czy tej szczepionki jest jeden rodzaj czy kilka? My też Mateusza mamy zamiar zaszczepić przeciwko ospie. Takie dostaliśmy zalecenia od naszej pani dr. Wiem, że kosztuje ok 300 zł.Zgadza się? Jutro Piotr jest w domu to się przejdę do przychodni zapytać co i jak. A i czy Maja musiała najpierw być zbadana przez pediatrę nim została zaszczepiona?Czy po prostu poszłaś do przychodni dałaś szczepionkę i ją zaszczepili?Jak to jest?
 
Beatko - na receptę, nie refundowana, aptekarz taktownie udał, że nie widzi wrażenia jakie na mnie zrobiła cena, ale skoro myślisz że to 300 zeta, to dla Ciebie mam dobre wieści (mnie powiedziano, że 100;-))- to "zaledwie" 205 zł. w moim przypadku (mojej apteki) średnia cena ma być 170-200 (patrzyłam w necie).
Standardowo przed każdym szczepieniem Maj był i dziś badany, a następnie zaszczepiony.
Nastaw się na trudności z dostępnością szczepionki. Na 4 próby, brak w aptece i niemożliwe sprowadzenie (brak w hurtowniach) 5 próba uwieńczona sukcesem.
Szczepionka nazywa się Varilrix.
 
hej
icon_smile.gif


A ja znowu zostałam na kilka dni sama z dziewczynkami
icon_sad.gif
moj m wruci pod koniec tygodnia
icon_sad.gif
Dziewczynki jedzą płatki z mleczkiem a ja zaglądam co tu naskrobałyście
icon_wink.gif
Zaraz po sniadanku zabiore się za sprzątanko
icon_wink.gif


Rita dziekuje za cudowne foteczki :-) Powiem ci że jakoś tak dziwnie mi się zrobiło że dałam Wiki tą cole :-( Jakoś mnie to męczy jak kązdy tak napisał jakie to bleee.... Szanuje wasze zdanie i szczere wypowiedzi ;-) a ta jakoś mnie ruszyła ;-) Ale nic,będe na przyszłość myślała co daje niuni ;-)
icon_smile.gif
 
reklama
Do góry