reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Magdziara, to najważniejsze, że z Olkiem nie jest źle. I jak rozumiem z czasem będzie jeszcze lepiej. No i dobrze, że nie ma urazu.
 
reklama
Data wg USG jest dokładniejsza. Miesiączkowac możesz bardzo nieregularnie, podobnie możesz nieregularnie mieć owulację, więc to badanie USG jest wiarygodne.
W moim przypadku, gdybym zaszła w ciążę dwa cykle wcześniej, to różnica między terminem z miesiączki a USG byłaby prawie 3 miesiące :-D
A to taki mój urok, że mam nieregularną miesiączkę ;-)
 
w czerwcu autobusem się tłuc :szok: już wolę fotel pasażera wymontować i usiąść na tylnym siedzeniu :-D
i chyba musze kupić z 3 m materiału na elegancką tunkię :-D chyba że aż tak to już nie spuchnę:-D:-D:-D
dzisiaj idę na wizytę i dowiem się jaki wielkolud tam się kryję;-)
 
mi się też zdaje ze przy rozbierznośći 2-3 miesięcy usg sie nie myli. Szczególnie w pierwszym trymestrze - bo inaczej wygląda 5 tygodniowy zarodek niż 15 tygodniowy płód.
Co innego jak sa regularne miesiączki i różnica jest 2-3 tygodnie jak u mnie (usg pokazuje wczesniejszy termin a to po prostu dzidzia jest duża). Wtedy raczej bym brała z miesiaczki. Ale tzreba sie zdać tutaj na lekarza wg mnie.
 
Również uważam tak jak Marta, że termin z USG jest bardziej wiarygodny. Przeciez wielkośc płodu, którą określa się z USG w milimetrach, centymetrach, pomiary różnych części ciała, już wskazują na wiek dzidzi!!
 
moje dziecko na razie w ogóle nie szaleje w nocy a Marysia mnie tak kopała że mnie budziła czasami. Z tym że musze przynać że był oto juz później w III trymestrze. A wcześnije to tak nie pamietam ale raczej też była aktywna w nocy.
 
reklama
U mnie termin "miesiaczkowy" był 13 czerwca, jednak po badaniu USG nastapiła zmiana na 30 czerwca (późna owulacja). Wiem, że to terminy orintacyjne, ale lepiej mniej więcej wiedzieć ;-)
 
Do góry