reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Kurcze dziewczynki to jakiś zbiorowy brak apetytu nastąpił. Z moim też nie jest najlepiej. I tak jak Wy jem z rozsądku. Ale to może też ta pora roku i pogoda i wszystko, co z tym związane. Niebawem będzie wiosna i świeżutkie warzywa..już mi ślinka cieknie na mysl o takich wiosennych kanapkach z jajkiem, nie to co teraz blade pomidory i wodniste ogórki brrrrrr... . Więc co tu jeść? ja jedynie nie odmawiam sobie szarlotki własnej roboty, którą piekę co dwa dni..;-)
 
reklama
Ja właściwie to mogłabym jeść tylko owoce, bo na nie zawsze mam ochotę. Ale uwielbiam mandarynki, pomarańcze, w ogóle wszystkie cytrusy, których spożywanie w większych ilościach w ciąży jest ponoć niewskazane :-( a żeby kupić dobre jabłka, (niewoskowane, bo tylko takie jem) to trzeba sie dobrze naszukać. Ale zawsze mam taki zestaw awaryjny: kromka z żółtym serem i majonezem. To chyba jedyne co mi teraz smakuje (ale nie za zdrowe:-()
 
Wiesz co nie wiem nic na temat szkodliwości cytrusów. W poprzedniej ciąży jadłam je bez opamiętania i nawet moj syn nie jest alergikiem. Może trzeba zapytać lekarza.
 
To ja odwrotnie - tak jak na początku ciąży nic mi się nie chciało jeść, tak teraz muszę się pilnować :-D
Co do cytrusów, to nie można przesadzać z ich ilością ze względy na chemię, którą są faszerowane. Szczególnie teraz w tym okresie zimowym.
Ja jadam cytrusy codziennie - przecież to vitamina C. Chociaż dwa dni temu przesadziłam z ilością i mnie przeczyściło :szok:
azile;
nic się nie martw tym, że nie daje znaku - czytałam w ksiązce ,,w oczekiwaniu na Dziecko'', że tak może być. Mój brzuch też nie jest zbyt duży
 
Z jednej strony to lepiej jak się nie chce jeść bo w ciąży można duużo zjeść, skóra się rozciąga i człowiek się czuje jak słoń. Ja też wcinam mandarynki.
 
kasiau;
ale fajnie to opisałaś :-D naprawdę mistrzostwo świata :-D
JolaDra;
No mam nadzieję, że tak jest :-) co prawda chuda jak patyk nie jestem ale i zanadto puszysta też nie
 
reklama
kasiau;
dokładnie tak jak Piszesz. W ciąży powinno się jeść jedynie 300 kcal dziennie - a to bardzo niewiele.
Zauważyłam jednak, że zaczęło mi barkować tego, czego sobie wcześniej odmawiałam - pieczywa i masła. Otóż, staram się wybierać tylko to ciemne, no i w rozsądnych ilościach oczywiście
 
Do góry