reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Tyjmy sobie na zdrowie!
Ja od początku ciąży 2,7 kg na plus, dziś byłam u doktorka, wię jestem świeżo zważona.;-) Nawet się zdziwił, że po Świętach tak mało mi przybyło, haha. A idzie mi właściwie tylko w brzuch, nawet mam wrażenie, że byłam na początku pełniejsza na twarzy.
Zakupiłam sobie ciśnieniometr nadgarstkowy, co by sprawdzić czy bóle głowy mają związek z ciśnieniem. No i mam pożerć żelazo, więc zmykam na naleśniki ze szpinakiem. M właśnie woła!!!:tak:
 
reklama
Ja już sprawdziłam, moje bóle głowy nic nie mają wspólnego z ciśnieniem. Boli mnie często bez powodu. Oczywiście ciśnienie mam tak niskie , że jak nie wypiję kawy to spanie murowane. Miałam obiekcję przed kawą ale nie miałam wyjścia, bo jakoś trzeba funkcjonować.A co do żelaza to trzeba ogólnie jeść dużo warzyw zielonych i kaszy gryczanej. Szpinak ma dużo żelaza, ale za to mnustwo szkodliwych fitynianów i słabo przezto się wchłania. Więc po brokuły do sklepu, mają kwas foliowy i całkiem sporo żelaza. Pozdrawiam wszystkie mamy i pamietajcie o dobrym odżywianiu!!
 
Witam dziewczynki, dzięki za wsparcie i poparcie co do niepalenia , trzymam się mocno i jak na razie jak czuje dym to mi strasznie śmierdzi , w pracy jeden tylko pali w domu też się nie stykam z palaczami więc jest ok. Ja przytyłam w poprzedniej ciąży 13 kilo ale mała sama ważyła 4 a poza tym jak się karmi to maluch wyciąga wszystkie tłuszcze więc nie ma się co martwić dziewczynki !!! Co ja poradzę, że mam straszną ochotkę na słodycze jak nigdy. Normalnie na co dzień mogę nie jeść słodyczy a teraz !!! szok!!! A na samym początku to musiałam codziennie zjeść pączka !!! albo 2 .
 
U mnie juz zaczyna sie 5 miesiac a przytylam ok7 kilo i brzuch rosnie mi w takim tepie ze wygladam jakbym byla w 6-7 m-cu.
Ale sie ciesze i najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy :-)
A co do ubran, to od samego poczatku jak tylko dowiedzialam sie ze jest wreszcie fasolka to przestalam dopinac sie w swoje spodnie...:-) Ale .. ciesze sie tym bardzo
Pozdrawiam wszystkie czerwcowki:-)
 
A ja sie tam zbyt często nie ważę bo po co ?
Do lekarza idę w następnym tygodniu jak tylko zrobię badania to mnie znowu zważy i tyle.Jak nie byłam w ciąży to się martwiłam wagą a teraz wszystkie masy dozwolone !!!
Smarować się tylko trzeba co by nie mieć rozstępów i humorek ma dopisywać :-):-):-)
 
Kasiau waga w ciąży jest bardzo ważna chociażby ze względu na wodę w organiźmie, jeśli zaczyna nam się gromadzić zbyt dużo wody w organiźmie zaczynamy puchnąć, zaczynają się obrzeki....może to nawet prowadzić do gestozy (zatrucie ciążowe)... więc tak ważne jest kontrolowanie swojej wagi ;-)
 
Oj Flexy , wiem w końcu ja sama już co rano unikam sklepu z pączkami ale wszystko w granicach rozsądku. Nadmiernie przejmowanie się wagą też nie sprzyja dobremu samopoczuciu a co za tym idzie i ciąży. Cieszę się jak każda ma mamuśka ze swojego stanu więc waga jest mniej istotna niż przed ciążą
 
no ja też pomału zaczynam coś czuć!!!mam wrażenie, że to plumknięcia bardziej niż jakieś gwałtowne ruchy. Delikatne zamanifesowanie swojej obecności. Też zazwyczaj jak leżę wieczorem lub rano...:-)pozdrawiam.
 
Ja wczoraj jak leżałam to też niby coś poczułam ale nie chwalę się na razie bo to zbyt leciutkie było. Zaraz się z reszta położę i rytuał będzie. Leżenie na płasko i rączki na brzuchu same lądują w oczekiwaniu na ruchy choć jak sobie przypominam to w pierwszej ciąży pierwsze ruchy poczuła na stojąco.
 
reklama
tak z tymi słodyczami mam podobnie nie zaczynam dnia bez cuksa , najpierw cos słodkiego a potem jaks kanapka albo cos normalnego do jedzenia ale powiem ze ostatnio zlapalo mnie na papryke :tak::tak::tak:
 
Do góry