reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
dziewczynki ładnie tyjemy ( ja 4,5 kg)...tak książkowo i to wcale nie jest dużo...mam koleżankę , która w ciąży przytyła 22....:szok: to jest rekord...wróżę nam jakieś ok10 i ciut więcej..czyli 1kg/na miesiąć ..hihihihi

eeee, zaden tam rekord
ja w pierwszej ciazy przytylam 25 kg. ale pociesze Was ze po powrocie do domu ze szpitala mialam 12 kg mniej - po prostu mialam sporo wody...bo to byly upaly - czerwiec :-D

w drugiej ciazy przytylam 12 kg

teraz mam narazie na minusie 4 - a bylo 5 - po rzygankach z pierwszego trymestru...
ale waga startowa tez juz nei ta
 
reklama
Milkaaa mam nadzieję że nie czujesz się urażona tymi 22 kilogramami...zwyczajnie nie znałam nikogo kto by przytył tyle ale Twoje 25 i zdjęcie w profilu to jakaś magia...ma się rozumieć że Ci nie zostało :) w sumie to juz taka uroda nasza w tych ciążach..ja tylko się wkurzam że ta skóra zostaje potem taka rozciągnięta że można się nią okręcic ( przesadziłam!) reszta nie jest ważna rozstępy mnie nie odstraszają bo są laski co je mają i bez ciąży..ale ta skóra!!!
 
Witam ! jestem nowa na forum ale niemoge się oprzeć pokusie i pochwalić się, że również jestem 'czerwcówką 2008', a dokładnie 8.06.2008....

Pozdrawiam wszystkie mamusie :tak:
 
Postanowiłam założyć nowy wątek tylko o ruchach naszych maluszków. Dla tych co już je czują oraz dla tych co wyczekują. Ja niestety należę do tych drugich :-(
 
Tak więc opisujcie mamusie co czujecie, żebyśmy my, te wyczekujące mamusie, nie przegapiły pierwszych kopniaków i mogły się z Wami szybko podzielić wrażeniami ;-)
 
powiem wam szczerze że to czy ktoś przytył teraz 2 czy 5 kg nie jest adekwatne bo najwiecej sie tyje na końcu ciąży!!!!!! Ja w poprzwedniej ciąży na początku 8 miesiaca miałam zalediwe +13,5 kg wiec myślałam no ile moge jeszcze - max 3-4 kg no w porywach 5 a skończyło sie na +23 kg czyli w dwa i pół miesiaca (urodziam dwa tygodnie po terminie) przytyłam prawie 10 kg także nie ma reguły i nie obżerałam się wcale - pilnowałam się bo chuda nie jestem.... Taka już niektórych kobiet uroda. Dodam że w 8 dni po porodzie miałam już 14 kg mniej..... Tylko te ostatnie kg nie chciały zejśc bo to był juz tłuszcz.... Te 14 kg co mi spadło samo to było dziecko, łożysko, większa objętość krwi w ciązy, wody płodowe, opuchlizna (bardzo spuchłam w 9 miesiącu) a reszta to był niestety tłuszcz. Dlatego wiem po sobie ze max 15 kg to jest to co zrzuce od razu potem nie będzie łatwo.

Na razie tyje podobnie jak w poprzedniej ciąży - wtedy w 18 tygodniu miałam +3,5 kg teraz mam na końcu 16 tygodnia +2,5 ale zaczynam z dwoma kg więcej niż poprzednio.....
 
Ja gdzieś czytałam, że ze 2 kg to waga piersi z mleczkiem ;), kolejne 2 to waga krwi (!!!) której to obętość się zwiększa, do tego waga dziecka, wód płodowych itp. Ma prawo to chyba trochę ważyć :-D
 
reklama
Ja tez juz od jakiegos czasu czuje,ale jeszcze nieregularnie.Najczesciej wieczorem,kiedy sie relaksuje,klade rece na brzuchu i wtedy czasem czuje jak sie tam Malenstwo rozciaga.Bardzo delikatnie jeszcze,ale wczoraj nawet moje Kochanie poczulo na wlasnej dloni lekkie pukniecia;-)
Jutro mamy wizyte u gin i zobaczymy,jak tam nasz dzieciaczek harcuje;-)
 
Do góry