reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

więc jak ty byłaś wcześniej to może po prostu lekarz się trochę pomylił, tutaj 1mm robi duża różnicę :) objawy spadają jak progesteron spada, nie beta, tak mi się przynajmniej wydaje.
Beta odpowiada za mdlosci i wymioty, reszta to progesteron.
Sa tez nowe badania ktore dopuszczaja wieksze wahania bety i mowia o zdrowych ciazach gdy wzrasta juz tylko o min 53%.
 
reklama
Bo dalej mam małą tą betę i przyrosty miałam ledwo po 100 %. Nawet nie wiem jak wyliczyć dokladny tydzień 🤣 bo niektóre kalkulatory nie uznają "dłuższych " cykli 🙈🙈
Tydzień wyliczasz z OM, potem na prenatalnych pewnie zostanie skorygowany termin porodu :) Tydzień jest natomiast zawsze taki sam według OM, a niewielkie różnice to tylko dla interpretacji lekarza z punktu widzenia rozwoju, z tego co pamiętam. Termin porodu nawet potem jeszcze będzie się wahał, bo dzieci raz rosną wolniej a raz szybciej i tak cały czas :)
 
Tydzień wyliczasz z OM, potem na prenatalnych pewnie zostanie skorygowany termin porodu :) Tydzień jest natomiast zawsze taki sam według OM, a niewielkie różnice to tylko dla interpretacji lekarza z punktu widzenia rozwoju, z tego co pamiętam. Termin porodu nawet potem jeszcze będzie się wahał, bo dzieci raz rosną wolniej a raz szybciej i tak cały czas :)
U mnie nie wylicza się z OM, bo za duża różnica wychodzi. W pierwszej ciąży też różnica była tydzień lub jakoś tak. Nie pamiętam 🤣 A cykle mam podobne jak wtedy to będzie pewnie tak samo. Znalazłam jeden kalkulator, który faktycznie wylicza tak jak powinien jak ktoś ma późne owulacje ☺️
 
U mnie nie wylicza się z OM, bo za duża różnica wychodzi. W pierwszej ciąży też różnica była tydzień lub jakoś tak. Nie pamiętam 🤣 A cykle mam podobne jak wtedy to będzie pewnie tak samo. Znalazłam jeden kalkulator, który faktycznie wylicza tak jak powinien jak ktoś ma późne owulacje ☺️
To lekarz nie powiedział Ci jaki tydzień ciąży masz na wizycie?
 
To lekarz nie powiedział Ci jaki tydzień ciąży masz na wizycie?
W pierwszej?
Najpierw podałam datę miesiączki wtedy miałam 40 dniowe cykle około. Więc powinnam być jakoś w 8 tygodniu a z usg wychodziło, że jestem jakoś w 6. Wtedy powiedział, że nie bierzemy terminu z OM, bo były bardzo rozjechane. Najpierw był sam pęcherzyk, po kilku dniach zarodek i tak określił wiek. Po wielkości pęcherzyka 🤷‍♀️. No, bo jak obliczyć jak ktoś ma naprawdę długie cykle ? I termin z OM się naprawdę sporo różni? 🙈
 
reklama
Do góry