reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

reklama
Kurcze może lekarz z luxmedu rządzi się innymi prawami? I faktycznie nie może? Chociaż ja myśle, ze wszędzie powinno być tak samo i jeśli kobieta jest w ciąży, to nie ma, ze lekarz nie może jej dać recepty na darmowy lek, jeśli jej przysługuje…

Ja nie mam jeszcze założonej karty ciąży, mój lekarz nie przyjmuje nigdzie na NFZ, tylko prywatnie i w obu ciążach dostałam recepte na darmowy lek 🤔
Na pacjent.gov.pl jest napisane:

Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki „C”) będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia lub inny lekarz – na podstawie zaświadczenia potwierdzającego ciążę.

Bezpłatne leki będą przysługiwały kobiecie od momentu stwierdzenia ciąży do 15 dni po planowanej dacie porodu. Ciąża musi być potwierdzona przez lekarza (specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii lub w trakcie tej specjalizacji), położną podstawowej opieki zdrowotnej lub z poradni położniczo-ginekologicznej.
 
Hej dziewczyny!
Z ogromną dozą ostrożności zakładam czerwcowe mamy 2024 i czekam na Was!
U mnie termin wychodzi między 3 a 6 czerwca :)
Jestem po pierwszej becie, zobaczymy co dalej, ale wierzę, że w końcu się udało! ❤️

Lista naszym czerwcowych terminów dzięki pomocy @Wiola.G1234 ❤️❤️❤️

@997TenNumerToKłopoty ❤️❤️ 1.06 🤰
@agata8051 14/15.06 🤰
@Erina123 4.06 🤰
@Wiola.G1234 17.06 🤰
@Żołna 9.06 🤰
@joasia19 9.06 🤰
@mamalina44 11.06 🤰
@Bethany 13.06 🤰
@Mrs.Alice 15.05/1.06 🤰
@Blueballon 16.06 🤰
@Merlot 9/10.06 🤰
@nikeaay 10-16.06 🤰
@Lilayne 17.06 🤰
@Sunflowerxxx 21.06 🤰
@prettyinflowers 26/30.05 🤰
@Evela.6 17.06 🤰
@Sanderson 16.06 🤰
@Anixkson 13.06 🤰
@kokosit 🥥 28.06 🤰
@M.Z. 25.06 🤰
@Lilkamilka97 08.06 🤰
@Piq 🤰
Ja 2.06 :)
 
Na pacjent.gov.pl jest napisane:

Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki „C”) będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia lub inny lekarz – na podstawie zaświadczenia potwierdzającego ciążę.

Bezpłatne leki będą przysługiwały kobiecie od momentu stwierdzenia ciąży do 15 dni po planowanej dacie porodu. Ciąża musi być potwierdzona przez lekarza (specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii lub w trakcie tej specjalizacji), położną podstawowej opieki zdrowotnej lub z poradni położniczo-ginekologicznej.
Hmm czyli ja to rozumiem tak, ze tak naprawdę każdy ginekolog może przepisać recepte na bezpłatny lek, pod warunkiem potwierdzenia ciąży. Nie musi być to karta ciąży, a może być to samo usg, bo nie jest tam określone o jakie dokładnie zaświadczenie chodzi. 😄 Także nie rozumiem czemu są lekarze, którzy nie przepisują takiej recepty kobiecie, która ma potwierdzenie, ze jest w tej ciąży 🙈
 
Hmm czyli ja to rozumiem tak, ze tak naprawdę każdy ginekolog może przepisać recepte na bezpłatny lek, pod warunkiem potwierdzenia ciąży. Nie musi być to karta ciąży, a może być to samo usg, bo nie jest tam określone o jakie dokładnie zaświadczenie chodzi. 😄 Także nie rozumiem czemu są lekarze, którzy nie przepisują takiej recepty kobiecie, która ma potwierdzenie, ze jest w tej ciąży 🙈
Ja tez tak to rozumiem po przeczytaniu. To czemu Ci lekarze nie wypisuja refundacji na receptach ...
 
reklama
Do góry