reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

Hmm czyli ja to rozumiem tak, ze tak naprawdę każdy ginekolog może przepisać recepte na bezpłatny lek, pod warunkiem potwierdzenia ciąży. Nie musi być to karta ciąży, a może być to samo usg, bo nie jest tam określone o jakie dokładnie zaświadczenie chodzi. 😄 Także nie rozumiem czemu są lekarze, którzy nie przepisują takiej recepty kobiecie, która ma potwierdzenie, ze jest w tej ciąży 🙈
Tak. Ja też byłam u lekarza prywatnie. Dostałam recepty 100% bezpłatne.
Przed ciążą podczas starań w związku z moimi 3 poronieniami brałam luteinę od owulacji do okresu. Wtedy płaciłam. Jak tylko poszłam na pierwszą wizytę (6+0), było już 💗, dostałam receptę na bezpłatną. To samo z heparyna. Ale ja słyszałam o takich historiach z tymi "refundowanymi lekami" że nie każdy lekarz przepisuje nie wiadomo czemu. Chyba nawet tu na forum były takie wątki. Proponuję dopytać lekarza no kolejnej wizycie 😉
 
reklama
Ja narazie mam brać jedno opakowanie więc to nie wychodzą jakieś duże koszty, mam zrobić poziom progesteronu przed kolejną wizyta, mam listę badań i o dziwo nie ma na choroby zakaźne, tylko morfologia, mocz, TSH, glukoza i progesteron właśnie :)
 
Wy luteine bierzecie ze względu na niski progesteron zbadany w krwi tak ? Ja nie badałam , ciekawe na jakim poziomie jest u mnie.. biorę ciągle duphaston ze względu na stawianie się macicy , twardnienie brzucha. Ale duphaston to też progesteron.
 
Wy luteine bierzecie ze względu na niski progesteron zbadany w krwi tak ? Ja nie badałam , ciekawe na jakim poziomie jest u mnie.. biorę ciągle duphaston ze względu na stawianie się macicy , twardnienie brzucha. Ale duphaston to też progesteron.
tak, ja mam 13,2 z wczoraj, norma to 26
 
Tutaj macie zdjecie do galerii:)
 

Załączniki

  • ad9fc828-07d2-4e3f-9b2c-f10c38ef7149.jpeg
    ad9fc828-07d2-4e3f-9b2c-f10c38ef7149.jpeg
    59,7 KB · Wyświetleń: 68
Wy luteine bierzecie ze względu na niski progesteron zbadany w krwi tak ? Ja nie badałam , ciekawe na jakim poziomie jest u mnie.. biorę ciągle duphaston ze względu na stawianie się macicy , twardnienie brzucha. Ale duphaston to też progesteron.
Ja nie badałam progesteronu. Miałam zalecony jeszcze w trakcie starań że wzgl na 3 poronienia, "profilaktycznie" Ale ja mam cały zestaw leków, aż kupiłam sobie takie przegródki na leki bo się gubiłam już. Biorę jeszcze acard, encorton , pregne plus i pregne DHA i zastrzyki z heparyny. 🥴
 
Wy luteine bierzecie ze względu na niski progesteron zbadany w krwi tak ? Ja nie badałam , ciekawe na jakim poziomie jest u mnie.. biorę ciągle duphaston ze względu na stawianie się macicy , twardnienie brzucha. Ale duphaston to też progesteron.
Ja dostałam w poprzedniej ciąży ze względu na wcześniejsze poronienie, a w tej ciąży ze względu na krwiaka i to plamienie jednego dnia. Progesteron badałam 2 razy i mialam dobry ☺️
 
reklama
Do góry