reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Dziewczyny, a kojarzycie może coś, co można skutecznie użyć w ciąży na zaparcia? Mam problem- zespół wrażliwego jelita, nietolerancję glutenu, zaburzenia odżywiania (już wyleczyłam się z nich kilka lat temu), przez to bardzo spowolniony metabolizm, mimo, że jestem szczupła. Ale od kilku dni mam zaparcie, na które nie pomaga verdin+kawa+kefir+jabłka... Już nie wiem co robić.
Mnie pomaga sok ze śliwek pity na czczo - i to bardzo niewielka porcja (ok. 150 ml). Możesz też zalać suszone śliwki wieczorem.
A tak poza tym - czopki Eva/q. Drogie, ale bezpieczne.
 
reklama
jak jest z insuliną? Jest refundowana czy nie? Wstrzykuje się tylko w brzuch czy można gdzieś indziej? I czy raz dziennie czy jak to wygląda?
Jest refundowana, wstrzykuje się w udo. A czy raz dziennie czy nie to zależy jaka insulina może być długo działającą, która podaje się raz lub taka do posiłków zależy od stabilizacji cukrów.
 
Zaczęłam od odpowiedzi ale nieśmiało się witam 🙂 jestem Ewelina, mama aniołka 7tydz, Ignacego z 08/2021 i czekamy na obecną fasolkę. Z miesiączki termin powinnam mieć na 28 czerwca więc jako jedna z ostatnich. Bety nie robię jestem po pierwszej wizycie na której widoczny był pęcherzyk ciążowy, kolejna 9.11 mam nadzieję, że wsztstko będzie ok.

Pobolewa mnie podbrzusze i dwa razy zdarzyło mi się delikatnie zaplamić na brązowo. Nie panikuje 🙂
 
Dziewczyny, a kojarzycie może coś, co można skutecznie użyć w ciąży na zaparcia? Mam problem- zespół wrażliwego jelita, nietolerancję glutenu, zaburzenia odżywiania (już wyleczyłam się z nich kilka lat temu), przez to bardzo spowolniony metabolizm, mimo, że jestem szczupła. Ale od kilku dni mam zaparcie, na które nie pomaga verdin+kawa+kefir+jabłka... Już nie wiem co robić.
Ja w poprzedniej ciąży dostałam od gina duphalac, ale nie wiem czy to nie na receptę + w końcu ani razu nie użyłam, przestałam jeść banany i samo przeszło :p
 
Hej mamuski:) Mam pytanie. Jesli mialam usg robione 2 tygodnie temu i serduszko bilo,a nastepno wizyte mam za nastepne dwa tygodnie to powinnam sie moze umowic na jeszcze jedno usg wczesniejsze? Bo dwa tygodnie czekania to ja oszaleje😕
 
jak jest z insuliną? Jest refundowana czy nie? Wstrzykuje się tylko w brzuch czy można gdzieś indziej? I czy raz dziennie czy jak to wygląda?
Nie pamiętam jak to było z refundacja. Ja miałam takie gotowe peny i one starczały na kilka dni, bo miałam niewielką dawkę. Kłułam się w uda, na zmianę, tylko raz dziennie, na noc, bo ja nie mogłam zapanować nad poziomem na czczo.
 
Dziewczyny, a kojarzycie może coś, co można skutecznie użyć w ciąży na zaparcia? Mam problem- zespół wrażliwego jelita, nietolerancję glutenu, zaburzenia odżywiania (już wyleczyłam się z nich kilka lat temu), przez to bardzo spowolniony metabolizm, mimo, że jestem szczupła. Ale od kilku dni mam zaparcie, na które nie pomaga verdin+kawa+kefir+jabłka... Już nie wiem co robić.
śliwki suszone! Zalać wodą kilka sztuk na noc i rano wypić tę wodę i zjeść śliwki, działa nawet na twardzieli :)
 
Hej mamuski:) Mam pytanie. Jesli mialam usg robione 2 tygodnie temu i serduszko bilo,a nastepno wizyte mam za nastepne dwa tygodnie to powinnam sie moze umowic na jeszcze jedno usg wczesniejsze? Bo dwa tygodnie czekania to ja oszaleje😕
nie bardzo rozumiem, między wizytami masz 2 tygodnie czy miesiąc (teraz jesteś 2 tygodnie po wizycie i kolejną wizytę masz za 2 tygodnie)?
Myślę, że zależy wszystko od Twojego nastawienia i cierpliwości 😉 ja między 1 a 2 wizytą będę miała 3 tygodnie (rozważałam wizytę pomiędzy, ale stwierdziłam, że co ma być to będzie i nie jestem w stanie wpłynąć bardziej na to aby było dobrze. Druga rzecz to to, że musiałabym iść do innego lekarza, a nie do swojego i jakby coś złego mi powiedział to bym do kolejnej wizyty u swojego lekarza zwariowała, ale ja mam coś takiego, że nie bardzo ufam lekarzom, musi być sprawdzony przeze mnie albo rodzinę abym zaufała więc stwierdziłam, że bez sensu iść do innego) 😉
 
nie bardzo rozumiem, między wizytami masz 2 tygodnie czy miesiąc (teraz jesteś 2 tygodnie po wizycie i kolejną wizytę masz za 2 tygodnie)?
Myślę, że zależy wszystko od Twojego nastawienia i cierpliwości 😉 ja między 1 a 2 wizytą będę miała 3 tygodnie (rozważałam wizytę pomiędzy, ale stwierdziłam, że co ma być to będzie i nie jestem w stanie wpłynąć bardziej na to aby było dobrze. Druga rzecz to to, że musiałabym iść do innego lekarza, a nie do swojego i jakby coś złego mi powiedział to bym do kolejnej wizyty u swojego lekarza zwariowała, ale ja mam coś takiego, że nie bardzo ufam lekarzom, musi być sprawdzony przeze mnie albo rodzinę abym zaufała więc stwierdziłam, że bez sensu iść do innego) 😉
Od pierwszej wizyty do nastepnej minie 4 tygodnie,a czytalam ze wiekszosc dziewczyn ma wizyty co dwa tygodnie.
 
reklama
Hej mamuski:) Mam pytanie. Jesli mialam usg robione 2 tygodnie temu i serduszko bilo,a nastepno wizyte mam za nastepne dwa tygodnie to powinnam sie moze umowic na jeszcze jedno usg wczesniejsze? Bo dwa tygodnie czekania to ja oszaleje😕
Raczej w standardzie są wizyty co miesiąc, pod koniec ciąży częściej. A który masz już tydzień? Powyżej bodajże 10 można już używać domowego detektora tętna płodu. Mnie to uspokajało w takich oczekiwaniach między wizytami :) tylko czasem ciężko to tętno znaleźć, ale jak już raz znajdziesz to często później wystarczy szukać w tym samym miejscu.
 
Do góry