reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
Cześć dziewczyny ja już nie spie... Przewialo mnie wczoraj boli mnie prawa strona szyi ze mogę tylko głowę miec w jedną stronę... Jutro dzwonię do rodzinnego o zwolnienie bo muszę poprostu to wygrzać, póki co robię ciepłe oklady na szyję bo nawet nie wiem na co mogę sobie pozwolić...
U mnie się na to mówiło złapać wilka. Znam ten ból 😬 ja wygrzewałam, bo żadne maści przeciwbólowe nie działały.
 
Gdy patrzę sobie na ogólne zasady prowadzenia ciąży u nas i czytam o 3 USG w czasie całej ciąży, to w sumie wydaje mi się to... niemożliwe :-D Jestem w 9. tygodniu, a już byłam na 3 - i za parę dni kolejne 😂
Większość gabinetów na szczęście ma aparat USG na wyposażeniu i lekarz robi co wizytę. Ja też nie rozumiem jak mogą być tylko trzy USG na ciążę. Przecież to lekarzowi też daje dobry podgląd czy wszystko ok. Lepsze USG niż gmeranie na każdej wizycie wziernikiem
 
U mnie się na to mówiło złapać wilka. Znam ten ból 😬 ja wygrzewałam, bo żadne maści przeciwbólowe nie działały.
Nie slyszalam tego stwierdzenia. Ja tylko grzeje bo nie wiem czy mogę stosować jakas maśc amol czy cokolwiek. Napisalam do ginekologa czym mogę sobie ulżyć ale odpisuje dość późno, jak nie to jutro rano zadzwonię do gabinetu. Mialam tak kiedyś i zawsze był tylko dyskomfort a ja leżę na jednym boku bo jak mam głowę w drugą stronę to bol niesamowity. Jak mam się podnieś do łazienki to koszmar a siusiam co chwile
 
Większość gabinetów na szczęście ma aparat USG na wyposażeniu i lekarz robi co wizytę. Ja też nie rozumiem jak mogą być tylko trzy USG na ciążę. Przecież to lekarzowi też daje dobry podgląd czy wszystko ok. Lepsze USG niż gmeranie na każdej wizycie wziernikiem
Tylko że nie wszystkie kobiety do tego lekarza idą co miesiąc właśnie... skoro nie trzeba 🤷‍♀️. Często argumentem są finanse, bo ubezpieczenie nie zwraca 100% za pozostałe wizyty.
 
Dziewczyny, powiedzcie ile powinno wynosić pt3 i ft4 w ciazy. Wiem że są normy laboratoryjne i mieszczę się w nich, ale jakie wyniki są optymalne ?
 
Biedna, ale znam Twój ból … tez nie śpię od godziny i od kilku dni mam straszny kaszel z oskrzeli leczę się herbatkami z miodem i imbirem i jest chyba lepiej! ;)

Wczoraj powiedziałam wszystkim współpracownikom , byliśmy po pracy na kolacji zakrapianej alkoholem i później na imprezie i przy kolacji dałam kartki wszystkim „cześć będziesz moja ciocia / moim Wujkiem , wraz z moja mama Ala
Nie możemy się doczekać aby Cię poznać, do zobaczenia w czerwcu „i zdjęcie usg 🥺 moja szefowa zrobiła takie piękne kartki (jesteśmy jak 16 osobowa rodzina w pracy) dziewczyny się popłakały a chłopaki mówili „będę wujkiem nie wierze” mega miło otrzymałam milion buziaków i gratulacji to był super wieczór , kocham tych ludzi ❤️❤️❤️
Weź bo się popłacze jestem taka emocjonalna że aż brak słów do mnie 😝🤣
Ale super że tak wszyscy zareagowali. Ja też w tym tygodniu w pracy powiem wszystkim, bo przed tym świętem większość miała zdalne.

Ja od 6 już 🤢.......eh......te poranki są dla mnie tragiczne, zabrzmi zabawnie ale kurcze liczę na książkowy koniec tego w 3 miesiącu 😅 Odziwo dzisiaj zjadłam śniadanko, mąż mnie rozpieszcza, wszystko prawie ostatnio on robi w domu, a niestety przyzwyczajony do tego nie jest. Na szczęście na tą chwilę jest lepiej, mdłości przeszły, zobaczymy na jak długo, delektuje się zatem herbatką.
Mnie też męczą zaparcia, muszę te śliwki wypróbować koniecznie..
 
Cześć dziewczyny 🌸 weekend miałam leniwy wczoraj okropnie się czułam jakbym miała temperaturę ale jej nie miałam bolały mnie mięśnie dzisiaj już jest dobrze nie miałam nawet siły żeby tu do Was zajrzeć ale już wszystko nadrobiłam. Cieszę się ze wszystkich wizyt serduszkowych ❤️ W czwartek idę na te wszystkie badania z krwi i mocz w sobotę wizyta już się doczekać nie mogę. Dostałam skierowanie na badania genetyczne i raczej zdecydujemy się na te na NFZ ale ja tego kompletnie nie ogarniam z synem robiłam tylko usg prenatalne a teraz jeszcze krew dochodzi wiecie może jak się nazywają te badania na NFZ czy to jest ten test pappa? Bo jeszcze wezmę pod uwagę prywatnie i chciałabym wiedzieć na jaki koszt się ewentualnie przygotować.
 
reklama
Nie slyszalam tego stwierdzenia. Ja tylko grzeje bo nie wiem czy mogę stosować jakas maśc amol czy cokolwiek. Napisalam do ginekologa czym mogę sobie ulżyć ale odpisuje dość późno, jak nie to jutro rano zadzwonię do gabinetu. Mialam tak kiedyś i zawsze był tylko dyskomfort a ja leżę na jednym boku bo jak mam głowę w drugą stronę to bol niesamowity. Jak mam się podnieś do łazienki to koszmar a siusiam co chwile
Ja kiedyś smarowałam szyję olejkiem kamforowym i owijałam szalem. Czuć mnie było na kilometr od tej kamfory 🙈 ale właśnie w ciąży to niewiadomo co można. Mnie i tak trzymało tydzień
 
Do góry