reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Czy jest tu jakaś mama z astmą ?

Jeśli tak, to co bierzecie ?
Ja mam astmę i muszę wziąć w czw od ginekologa skierowanie do pulmonologa. Bo mam kaszel i zaczyna mi świszczeć w oskrzelach i już jak za szybko idę to łapie mnie duszność :/
Na stałe nic nie przyjmuje , doraźnie mam ventolin ale narazie nie używam Bo nie wiem czy można w ciąży
 
reklama
Hej dziewczyny, fajnie, że jeszcze ktoś dołącza do czerwcówek 🥰
U mnie dzisiaj całkiem całkiem, mdłości są ale lekkie więc jakoś daje radę. Najgorsze, że wczoraj zamówiliśmy tę pizzę a mi jak na złość na wieczór znowu było niedobrze i zjadłam jeden kawałek totalnie na siłę 🤣🤢😭 ech…

Zmieniając temat, szukam dzisiaj trochę informacji o testach prenatalnych i mam do Was pytanie, jak to w końcu jest. NIFTY/SANCO wykrywają tylko choroby z którymi i tak nic nie da się właściwie zrobić czy też takie dla których można wdrożyć leczenie w trakcie ciąży żeby dzidziuś jednak urodził się zdrowy? Na kolejnej wizycie mam o tym porozmawiać z moją ginekolog, ale to dopiero za miesiąc…
U części z Was to już kolejna ciąża więc wierzę, że coś mi podpowiecie 😍
Kurczę pod tym względem nie analizowałam co to za choroby, ja robiłam Nifty pro bo mi wyszło średnie ryzyko ZD i po prostu chciałam wiedzieć. Część z tych chorób może nie tyle co można leczyć w ciąży ale może będzie wiadomo że tuż po porodzie dziecko będzie wymagać specjalnej opieki? Ale tak strzelam tylko. Trzeba by w sumie każdą z chorób przeanalizować a jest ich kilkadziesiąt, chociaż może warto spytać gina.
I jak przebiegała ciaza po stymulacji? :=)
Bez większych problemów. Jakoś po 30 tc miałam sporo skurczy przepowiadających i musiałam brać końskie ilości magnezu i bodajże luteiny. A kilka dni przed planowaną CC (z powodu tokofobii) trafiłam na patologię z uwagi na wysokie ciśnienie, ale zanim zdążyli zrobić badania to okazało się że zaczęłam rodzić więc się potem nie dowiedziałam z czego to wynikało :p
staraliśmy się ponad 2 lata, masa badań po drodze i "złotych rad" niestety - za bardzo chcecie, odpuścicie, nie myślcie o tym, wyjedzcie na wakacje, ehhh dołowało jeszcze bardziej... Nie da się tak odpuścić, człowiek cały czas odlicza i ma nadzieję, seks na zawołanie, no bo przecież to te dni, nawet jak się nie ma ochoty. Nie życzę nikomu i nikt kto nie przeszedł przez to nie zrozumie niestety i stąd chyba te złote rady
Noo dokładnie. Ja teraz czułam taką presję bo w grudniu miałam wracać do pracy po macierzyńskim i jakby w tym cyklu się nie udało to musiałabym wrócić, choćby na te kilka tygodni. A że wcześniej miałam cykle 30 dniowe a poprzedni nagle 52 dni to zrobiłam kilka testów po 30dc, bo cholera wie czy okres się spóźnia czy jednak nie. Koleżanka co wiedziała o jednym teście negatywnym i tym najnowszym, pozytywnym skomentowała "nie wiem jak ci się chce robić co chwilę te testy". No kurde jak mam 49 dzień cyklu a dalej okres nie przychodzi to ile mam czekać? Takie słowa bolą i w sumie ktoś głupio coś palnie a nawet nie wie jak to jest źle odebrane :p
Najgorzej Jeszcze jak każdy dopytuje kiedy dziecko, a czemu jeszcze dziecka nie macie, tyle macie już lat na co czekać, czasem nie którzy nie wiedzą że takie słowa mogą bolec :/ nie rozumieją ze moze ktoś ma problemy zdrowotne, coś z hormonamii rozne problemy mają pary, mnie to strasznie wkurzało jak tak pytali
Oo to to! Jak byłam z mężem na jakiejś imprezie rodzinnej z jego strony, to facet którego pierwszy raz widziałam i który w sumie był tylko dalszym znajomym rodziny spytał ile jesteśmy po ślubie, mówimy że trzy lata a on pyta czemu nie mam jeszcze brzucha :p obcy facet, nawet nie pomyśli. Raz mi babcia dowalila, to był pierwszy cykl ze stymulacją, pierwsza owulacja i niestety negatywny test. W ten sam dzień babcia pyta czy nie jestem czasem w ciąży bo miałam luźniejszą spódniczkę. Zawsze wtedy mówiłam że bardzo bym chciała ale nie, może to daje coś do myślenia, nie wiem.
Haha jeszcze raz chłopak mojej młodszej siostry, taka mądrala co wszystko wie najlepiej, pyta mnie czy nie jestem w ciąży bo wyglądam jakbym była. Ale nie że przytyłam tylko jakoś tak po twarzy czy coś. Mówię że nie to jeszcze się upierał czy na pewno bo on się zna na takich rzeczach :D
 
Ja mam astmę i muszę wziąć w czw od ginekologa skierowanie do pulmonologa. Bo mam kaszel i zaczyna mi świszczeć w oskrzelach i już jak za szybko idę to łapie mnie duszność :/
Na stałe nic nie przyjmuje , doraźnie mam ventolin ale narazie nie używam Bo nie wiem czy można w ciąży
No właśnie sie zastanawiam co do ventolinu. Na ultoce pisze, że nie lepiej nie używać w ciąży, widziałam na forach z lat poprzednich, że dziewcyzny dostawały własnie ventolin w ciaży od swoich lekarzy i nie wiem co robić ....
A to trzeba mieć skierowanie do pulmonologa ? Myślałam, że idę, wyciagam jokera ( karta ciaży :D ) i w ciagu 7 dni roboczych mam wizytę.
 
Córka ma bostonkę. Czytam że zarażenie bostonką w 1 trymestrze może być bardzo niebezpieczne. 😭 jestem przerażona i mam nadzieję, że mnie ominie. I że córka dobrze zniesie....
 
Córka ma bostonkę. Czytam że zarażenie bostonką w 1 trymestrze może być bardzo niebezpieczne. 😭 jestem przerażona i mam nadzieję, że mnie ominie. I że córka dobrze zniesie....

Trzymam kciuki! W zeszłym tygodniu mój mąż miał, nie wiem skąd wziął, ale tydzień wcześniej byliśmy w przychodni z młodą i może złapał od jakiegoś dziecka. A w każdym razie ani ja ani córka nie złapałyśmy, także jest to możliwe ;)
 
Dzień dobry. Szykuje się na powoli, idę na test obciążenia glukozą. Kto dzisiaj ma wizytę? Jak Wasze samopoczucie? Udanego dnia
ja mam dzisiaj wizytę na 10:40 i już od 6 nogami przebieram...... nie mogę się doczekać tego serduszka ❤️. Mąż ma po mnie za godzinkę przyjechać do pracy i jedziemy razem, więc będę miała wsparcie.

Dziś poranek znów zaczynaliśmy od cudownej toalety 🤮........ ale już jest lepiej, wcinam owsiankę na siłę by mieć moc dzisiaj, bo weekend przelezałam w łóżku, ciągle mnie mdliło calutkie dnie

Udanego dnia również dla Was i trzymajcie kciuki ! Dam znać po oczywiście
 
reklama
Dzień dobry. Szykuje się na powoli, idę na test obciążenia glukozą. Kto dzisiaj ma wizytę? Jak Wasze samopoczucie? Udanego dnia
a dzień dobry, wyspana, gotowa do pracy 😂 trochę poirytowana, bo dowiedziałam się wczoraj wieczorem ze dzisiaj cały dzień będę sama. 🤷🏼‍♀️ ale tłumacze sobie ze jeszcze trochę i uwolnię się od wampira energetycznego jakim jest moja kiero 😅
Miłego dnia dziewczyny!
 
Do góry