reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
Widziałam, że myślicie o badaniach prenatalnych. Ja w poprzednich ciążach robiłam test pappa, ale jest on obciążony tak dużym ryzykiem błędu, że teraz zdecyduję się na coś dokładniejszego, myślę o Panorama. Nie wiem jak to jest z tymi chorobami, które wykrywa, czy niektóre są się leczyć czy nie, ale wydaje mi się, że lepiej mieć czas i się przygotować na ewentualne wady niż dowiedzieć się w stresie w dniu porodu. Poza tym takie wyczekiwanie dla mnie to za duży stres sam w sobie, ja chcę wiedzieć wcześniej :) Panoramę można podobno juz od 9 tygodnia robić, dopytam na wizycie 07.11.
 
Widziałam, że myślicie o badaniach prenatalnych. Ja w poprzednich ciążach robiłam test pappa, ale jest on obciążony tak dużym ryzykiem błędu, że teraz zdecyduję się na coś dokładniejszego, myślę o Panorama. Nie wiem jak to jest z tymi chorobami, które wykrywa, czy niektóre są się leczyć czy nie, ale wydaje mi się, że lepiej mieć czas i się przygotować na ewentualne wady niż dowiedzieć się w stresie w dniu porodu. Poza tym takie wyczekiwanie dla mnie to za duży stres sam w sobie, ja chcę wiedzieć wcześniej :) Panoramę można podobno juz od 9 tygodnia robić, dopytam na wizycie 07.11.

Na czym polega to badanie? Jakoś nie zglebialam tematu 🤔
 
Na czym polega to badanie? Jakoś nie zglebialam tematu 🤔
Z próbki krwi mamy izoluje się coś co nazywa się wolnym DNA komórkowym płodu i na tej podstawie bada się prawdopodobieństwo wystąpienia najpopularniejszych chorób genetycznych. Badanie jest zupełnie nieinwazyjne a podobno dość miarodajne wyniki daje.
 
Ja dziś pracuję z domu, moj mąż i dzieciaki mają wolne i szykują się na Halloween na osiedlu. Organizujemy z sąsiadami atrakcje dla dzieciaków, myślę, że będzie szał :)
 
A z innej beczki, wskoczyłam dziś na wagę, mam -0.6 kg w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Słabo mi idzie jedzenie, jem z rozsądku, a nie dlatego, że mam ochotę :(
 
Girls! Ja już po wizycie, serduszko pięknie bije wzruszyliśmy się z mężem ja to z łzami w oczach z gabinetu wyszłam a on cała drogę ciagał nosem ❤ termin wychodzi 23 czerwiec 🥰 załączam zdjęcie z USG wiele nie widać ale jest wszystko pięknie jak to lekarz powiedział
 

Załączniki

  • IMG_20221031_115400.jpg
    IMG_20221031_115400.jpg
    566 KB · Wyświetleń: 82
reklama
Girls! Ja już po wizycie, serduszko pięknie bije wzruszyliśmy się z mężem ja to z łzami w oczach z gabinetu wyszłam a on cała drogę ciagał nosem ❤ termin wychodzi 23 czerwiec 🥰 załączam zdjęcie z USG wiele nie widać ale jest wszystko pięknie jak to lekarz powiedział
Super że już było widać serduszko! Noo te pierwsze USG są mało ciekawe, ale za to USG genetyczne pierwszego trymestru jest niesamowite, widać maleńkiego człowieczka. A to tylko kilka tygodni później!
 
Do góry