reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Nie wiedziałam czy pisać, czy nie pisać, ale jednak... Miałam wizytę na 12. I sama nie wiem co myśleć, ale staram się myśleć pozytywnie, bo każdy każe mi tak myśleć i się niczym nie przejmować :) Ale przejdę do meritum... Na usg wyszło, że jest już zarodek, ma 12 mm, a co do serduszka... Lekarz widział serduszko, ale tak jakby słabo, mówił, że może się gdzieś chowa, że może jeszcze za wcześnie i następną wizytę wyznaczył na 9 listopada. Słuchajcie zastanawiałam się nad tym, bo wedle OM wychodzi, że mam 8+1, ale chyba 2 tygodnie się odejmuje, więc 6+1, ale ja też mam bardzo długie i nieregularne cykle od 32 do 38 dnia, a owulacje miałam też w 19 dniu, więc może to tak naprawdę dopiero 5+6? Lekarz mówił, że mam się nie martwić, przyjść za 2 tygodnie i będzie już wszystko widać. Chodzę na nfz, ale nie wiem czy iść prywatnie, bo bardzo lubię tego lekarza, jest dobry, pytałam go nawet o te usg, że podobno przysługują tylko 3 na nfz, a on powiedział do mnie: to co mówią to jedno, ale dobry lekarz zrobi tyle ile potrzeba, zrobię Ci tyle usg i tyle badań, byś czuła się bezpiecznie i by wszystko było dobrze z ciąża. Powiedzcie co o tym wszystkim myślicie, a ja załączam zdjęcie USG.
Może spróbuj prywatnie albo u innego lekarza, będziesz spokojniejsza:)
 
reklama
Ja ogólne się w ogólne nie denerwuje tym, tylko bardziej się zastanawiam. Jestem zdania, że co ma być to i tak będzie, tylko np myślę czy sprzęt nie był za słaby czy coś, bo to jest taka mała mieścinka i może nie mają takich dobrych sprzętów np?
 
Mnie mdłości trzymają właściwie cały dzień 😓 Najgorsze jest to, że poza tym mam wilczy głód, normalnie cały czas chce mi się jeść… Wczoraj chodziły za mną tosty, zrobiłam pyszniutkie z majonezem i keczupem i już w trakcie jedzenia było mi cały czas niedobrze 😭😭😭 Mam też cały czas ochotę na niezdrowe przekąski, zjadłam dziś już batona i pół paczki cheetosów 🙄🙄🙄
A jakich czitosuf? 🤭
 
Ja jeszcze nie mam konkretnych zachcianek czasami mam na coś bardziej ochotę ale bez szału jak nie zjem to nic się nie stanie za to w ciąży z synem codziennie wjeżdżał arbuz taka ochota ze jak nie zjadłam jednego dnia to potrafił mi się przyśnić i codziennie jeździłam do carefoura po arbuza bo tam były najlepsze zimowa pora. Nawet mój mąż nie chciał go jeść bo wiedział z czym to się będzie wiązało jak nie zaspokoje swojej ciążowej zachcianki 😂
 
Ja ogólne się w ogólne nie denerwuje tym, tylko bardziej się zastanawiam. Jestem zdania, że co ma być to i tak będzie, tylko np myślę czy sprzęt nie był za słaby czy coś, bo to jest taka mała mieścinka i może nie mają takich dobrych sprzętów np?
Kochana, jeśli owulację miałaś na pewno w 19dc, to liczysz termin normalnie od ostatniej miesiączki i dodajesz do tego 5 dni :) CRL powinien być adekwatny do wyliczonego terminu. Z tego co widzę, to jakość obrazu na tym USG była naprawdę kiepska i może po prostu z tego względu słabo było widać serduszko, a tak naprawdę wszystko jest dobrze :)
 
Nie wiedziałam czy pisać, czy nie pisać, ale jednak... Miałam wizytę na 12. I sama nie wiem co myśleć, ale staram się myśleć pozytywnie, bo każdy każe mi tak myśleć i się niczym nie przejmować :) Ale przejdę do meritum... Na usg wyszło, że jest już zarodek, ma 12 mm, a co do serduszka... Lekarz widział serduszko, ale tak jakby słabo, mówił, że może się gdzieś chowa, że może jeszcze za wcześnie i następną wizytę wyznaczył na 9 listopada. Słuchajcie zastanawiałam się nad tym, bo wedle OM wychodzi, że mam 8+1, ale chyba 2 tygodnie się odejmuje, więc 6+1, ale ja też mam bardzo długie i nieregularne cykle od 32 do 38 dnia, a owulacje miałam też w 19 dniu, więc może to tak naprawdę dopiero 5+6? Lekarz mówił, że mam się nie martwić, przyjść za 2 tygodnie i będzie już wszystko widać. Chodzę na nfz, ale nie wiem czy iść prywatnie, bo bardzo lubię tego lekarza, jest dobry, pytałam go nawet o te usg, że podobno przysługują tylko 3 na nfz, a on powiedział do mnie: to co mówią to jedno, ale dobry lekarz zrobi tyle ile potrzeba, zrobię Ci tyle usg i tyle badań, byś czuła się bezpiecznie i by wszystko było dobrze z ciąża. Powiedzcie co o tym wszystkim myślicie, a ja załączam zdjęcie USG.
Ja bym się nie martwiła, bo mi lekarz pokazał serduszko gdy maleństwo miało 44mm. Tez mam młodsza ciąże o tydzień pomimo regularnych 28dni (brałam antykoncepcję). Mi lekarz powiedział, ze dopiero ok 20 tyg. poda mi dokładniejsza date, bo w młodszych ciążach zarodek jest czasem mniejszy. On nie jest w stanie tez tak idealnie dokładnie tego zmierzyć, bo jednak jest to kilka mm. Także głowa do góry 😊. Twój zarodek jest jeszcze malutki. Nic ci nie da bieganie co kilka dni do lekarza, sam ci powiedział, ze masz się nie martwić. Mi mój powiedział to samo 😊
 
Po wizycie stres zszedł ze mnie i spałam chyba ze dwie godziny. Co prawda nie słyszałam serduszka, ale lekarz mnie uspokoił, że jest no i że wszystko ok. Przewidywany termin na 15.06, a kolejna wizyta za 3tyg. Muszę zrobić test obciążenia glukozą, bo w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową.

@ola0701Jak Twoja wizyta?

@midnightsky Super, że udało Ci się zarezerwować wizytę w luxmedzie. Do kogo udało Ci się zapisać?

@Iza65431 Cześć:-)
lekarz zmierzył mi ciśnienie 160! Dostałam Dobegyt 1x2 dziennie, nadal przyjmować duphaston, umówić się do endo + zrobić ft3 i ft4, dostałam eutyrox 25. Udało mi sie umówić na sobotę już do endo. 3 razy dziennie muszę mierzyć ciśnienie.
Widziałam serduszko ✊🏼 dr powiedział ze wszystko wyglada dobrze, w piątek mam przyjść dosłownie na 3 min na usg zobaczyć czy płód rośnie.
Stres nie zszedł… teraz stresuje mnie wizyta w piątek + endo 😫
 
reklama
Kochana, jeśli owulację miałaś na pewno w 19dc, to liczysz termin normalnie od ostatniej miesiączki i dodajesz do tego 5 dni :) CRL powinien być adekwatny do wyliczonego terminu. Z tego co widzę, to jakość obrazu na tym USG była naprawdę kiepska i może po prostu z tego względu słabo było widać serduszko, a tak naprawdę wszystko jest dobrze :)
chyba odjąć 5 dni ;)
 
Do góry