reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
Po wizycie stres zszedł ze mnie i spałam chyba ze dwie godziny. Co prawda nie słyszałam serduszka, ale lekarz mnie uspokoił, że jest no i że wszystko ok. Przewidywany termin na 15.06, a kolejna wizyta za 3tyg. Muszę zrobić test obciążenia glukozą, bo w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową.

@ola0701Jak Twoja wizyta?

@midnightsky Super, że udało Ci się zarezerwować wizytę w luxmedzie. Do kogo udało Ci się zapisać?

@Iza65431 Cześć:-)
 
Nie wiedziałam czy pisać, czy nie pisać, ale jednak... Miałam wizytę na 12. I sama nie wiem co myśleć, ale staram się myśleć pozytywnie, bo każdy każe mi tak myśleć i się niczym nie przejmować :) Ale przejdę do meritum... Na usg wyszło, że jest już zarodek, ma 12 mm, a co do serduszka... Lekarz widział serduszko, ale tak jakby słabo, mówił, że może się gdzieś chowa, że może jeszcze za wcześnie i następną wizytę wyznaczył na 9 listopada. Słuchajcie zastanawiałam się nad tym, bo wedle OM wychodzi, że mam 8+1, ale chyba 2 tygodnie się odejmuje, więc 6+1, ale ja też mam bardzo długie i nieregularne cykle od 32 do 38 dnia, a owulacje miałam też w 19 dniu, więc może to tak naprawdę dopiero 5+6? Lekarz mówił, że mam się nie martwić, przyjść za 2 tygodnie i będzie już wszystko widać. Chodzę na nfz, ale nie wiem czy iść prywatnie, bo bardzo lubię tego lekarza, jest dobry, pytałam go nawet o te usg, że podobno przysługują tylko 3 na nfz, a on powiedział do mnie: to co mówią to jedno, ale dobry lekarz zrobi tyle ile potrzeba, zrobię Ci tyle usg i tyle badań, byś czuła się bezpiecznie i by wszystko było dobrze z ciąża. Powiedzcie co o tym wszystkim myślicie, a ja załączam zdjęcie USG.

@daszencja tak jak radzą dziewczyny, umów się jak najszybciej prywatnie dla własnego spokoju. Nie musisz przecież rezygnować z lekarza na NFZ, po prostu rozwiejesz swoje obawy 🥹
 
Po wizycie stres zszedł ze mnie i spałam chyba ze dwie godziny. Co prawda nie słyszałam serduszka, ale lekarz mnie uspokoił, że jest no i że wszystko ok. Przewidywany termin na 15.06, a kolejna wizyta za 3tyg. Muszę zrobić test obciążenia glukozą, bo w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową.

@ola0701Jak Twoja wizyta?

@midnightsky Super, że udało Ci się zarezerwować wizytę w luxmedzie. Do kogo udało Ci się zapisać?

@Iza65431 Cześć:-)

Super, że na wizycie wszystko dobrze 😍
Umówiłam się do Anny Kamińskiej 😉
 
eee tam, kwestia samopoczucia. U mnie poza lekkimi mdłościami, lekkim tępym bólem w podbrzuszu i większą sennością nic się nie dzieje, nie widzę powodu, żeby nie pracować.

Dziewczyny, macie fajne aplikacje ciążowe (pytam o takie wypasione, które liczą moment ciąży, pokazują jak się dzidziuś rozwija, przypominają o badaniach i wizytach).
Ja mam 2 aplikacje moja ciąża i Preglife, można zapisywać badania, wizyty, kg, itp
 
reklama
Mnie mdłości trzymają właściwie cały dzień 😓 Najgorsze jest to, że poza tym mam wilczy głód, normalnie cały czas chce mi się jeść… Wczoraj chodziły za mną tosty, zrobiłam pyszniutkie z majonezem i keczupem i już w trakcie jedzenia było mi cały czas niedobrze 😭😭😭 Mam też cały czas ochotę na niezdrowe przekąski, zjadłam dziś już batona i pół paczki cheetosów 🙄🙄🙄
 
Do góry