reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
To pragna start i omecardin można brać całą ciążę? Dlaczego, skoro jest tylko na start?
Dlatego, bo patrzymy na składy :D ona ma w nazwie start, bo nie ma kwasów omega 3, które oficjalnie są obligatoryjne od 12tc, ale wcześniej też mają udowodnione pozytywne działanie, dlatego warto je brać. Pregna start plus dodatkowo omega 3 w odpowiedniej dawce zapewniają wszystko, co potrzebne w czasie całej ciąży. Jeśli pojawi się anemia, to wtedy lekarz dodatkowo zaleci suplementację żelaza ;)
 
Dlatego, bo patrzymy na składy :D ona ma w nazwie start, bo nie ma kwasów omega 3, które oficjalnie są obligatoryjne od 12tc, ale wcześniej też mają udowodnione pozytywne działanie, dlatego warto je brać. Pregna start plus dodatkowo omega 3 w odpowiedniej dawce zapewniają wszystko, co potrzebne w czasie całej ciąży. Jeśli pojawi się anemia, to wtedy lekarz dodatkowo zaleci suplementację żelaza ;)

Ten Omecardin nie ma za dużej dawki kwasów? W ulotce jest napisane, że przy tym leku ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem. Ma aż 1000mg a zalecana dawka to 200. Chyba, że znalazłam zły lek w necie? Sama też muszę sobie coś kupić z omega3 dlatego jestem ciekawa ;)
 
Ten Omecardin nie ma za dużej dawki kwasów? W ulotce jest napisane, że przy tym leku ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem. Ma aż 1000mg a zalecana dawka to 200. Chyba, że znalazłam zły lek w necie? Sama też muszę sobie coś kupić z omega3 dlatego jestem ciekawa ;)
Ma ok 650mg - tam niżej jest wypisane dokładnie ile czego. ;) ja jestem lekarzem, stąd sama biorę za siebie odpowiedzialność. Mogę jedynie powiedzieć, co ja wybrałam, a każda z was musi zadecydować sama;)
 
Ten Omecardin nie ma za dużej dawki kwasów? W ulotce jest napisane, że przy tym leku ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem. Ma aż 1000mg a zalecana dawka to 200. Chyba, że znalazłam zły lek w necie? Sama też muszę sobie coś kupić z omega3 dlatego jestem ciekawa ;)
A jeszcze się odniosę do jednej sprawy - minimalna dawka to 200mg przy dużym spożyciu ryb, gdy tych ryb nie ma w diecie, to dawka wzrasta do 600mg
 
reklama
Dziewczyny, tak z innej beczki. Patrzcie, na wyniki jakich badań się natknęłam. Przerażające to jest :(
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-10-17-10-21-58-883_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-10-17-10-21-58-883_com.instagram.android.jpg
    277,3 KB · Wyświetleń: 67
  • Screenshot_2022-10-17-10-22-46-390_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-10-17-10-22-46-390_com.instagram.android.jpg
    292,6 KB · Wyświetleń: 63
  • Screenshot_2022-10-17-10-23-03-746_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-10-17-10-23-03-746_com.instagram.android.jpg
    275,1 KB · Wyświetleń: 70
Do góry