reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

ja schudłam na tej diecie 😉 miałam troszkę nadwagi i zniknęła mi trzecia broda 😅
O porodzie myślę pod kątem organizacyjnym. Szczególnie jaki wybrać szpital. Nad resztą nie rozmyślam, bo poprzedni miał zupełnie inny scenariusz niż się spodziewałam. Skończyło się CC. Teraz, jeśli wszystko będzie ok, będę próbować vbac
Ja tez jeszcze nie wybrałam szpitala..
Powiedz mi jak wspominasz CC?
 
reklama
Ja tez jeszcze nie wybrałam szpitala..
Powiedz mi jak wspominasz CC?
dla mnie wtedy to cięcie to była przede wszystkim ulga, bo wlano we mnie tyle oxytocyny i tak długo mnie przeciągnęli, że miałam konkretny odlot.
Samo CC raczej ok. Miałam studenta przy stole ale ładnie mnie zszył. Pionizacja nie najgorzej. Wstawanie i kładzenie się na łóżku dosyć bolesne. Musiałam spać na plecach, a bardzo nie lubię. Każdy metr do przejścia wydawal się dużym wysiłkiem ale wiedziałam, że muszę chodzić. Prawie dwa tygodnie chodziłam lekko zgarbiona, nie było szans się wyprostować. Wszystko do przeżycia. Teraz bym wolała sn, bo w domu 4latka więc powinnam szybciej być na chodzie niż po cc
 
@Margot86 i @asienka:) jak u Was? Jeszcze w dwupaku? Ja mam termin na 20.06, ale jestem już jedna noga na porodówce ( brzuch nisko, czop wypadł🙈).
O jaaaa, kochana trzymam kciuki aby malenstwo posiedziało jeszcze w brzuszku!
Ja tydzień temu w piątek poszlam do szpitala i wyszłam teraz w piątek.
Cesarkę mam już zaplanowaną na 16 czerwca i mam ogromną nadzieję, że młoda tam jeszcze spokojnie posiedzi.
ja jeszcze w dwupaku i nic się nie zapowiada. Brzuch wysoko, szyjka ze stali
 
A jak Wasze wyprawki, łózeczka itp? Ja obawiam się, że nie skończę pokoiku dla Antosi, najpierw remont, teraz szpital więc za dużo czasu mi nie zostało. Cieszę się, że mam chociaż w co maluszka włożyć, zdecydowaliśmy się na baby huga i łóżeczko dostawne chicco next to me magic evo, pasuje idealnie do naszego łóżka i mała będzie na wyciągnięcie ręki, co przy cesarce będzie dobrym rozwiązaniem. Narazie włożyliśmy komodę, bo zabrakło czasu aby szafę zaplanować w Ikei aaaa no i fotel stoi w pokoiku i to narazie całe wyposażenie 😅 a jak u Was?
 
A jak Wasze wyprawki, łózeczka itp? Ja obawiam się, że nie skończę pokoiku dla Antosi, najpierw remont, teraz szpital więc za dużo czasu mi nie zostało. Cieszę się, że mam chociaż w co maluszka włożyć, zdecydowaliśmy się na baby huga i łóżeczko dostawne chicco next to me magic evo, pasuje idealnie do naszego łóżka i mała będzie na wyciągnięcie ręki, co przy cesarce będzie dobrym rozwiązaniem. Narazie włożyliśmy komodę, bo zabrakło czasu aby szafę zaplanować w Ikei aaaa no i fotel stoi w pokoiku i to narazie całe wyposażenie 😅 a jak u Was?
A jak Wasze wyprawki, łózeczka itp? Ja obawiam się, że nie skończę pokoiku dla Antosi, najpierw remont, teraz szpital więc za dużo czasu mi nie zostało. Cieszę się, że mam chociaż w co maluszka włożyć, zdecydowaliśmy się na baby huga i łóżeczko dostawne chicco next to me magic evo, pasuje idealnie do naszego łóżka i mała będzie na wyciągnięcie ręki, co przy cesarce będzie dobrym rozwiązaniem. Narazie włożyliśmy komodę, bo zabrakło czasu aby szafę zaplanować w Ikei aaaa no i fotel stoi w pokoiku i to narazie całe wyposażenie 😅 a jak u Was?
ja miałam ułatwione tym razem, bo wszystko mam po starszym synie. Zakupy apteczne zrobiłam miesiąc temu, tez było mi łatwiej bo zamówiłam polowe tego co we wcześniejszej ciąży. Nie mam tylko rzeczy aptecznych po porodzie naturalnym (bo nie wiem jak się skończy, a trochę szkoda mi pieniędzy na wkładki żelowe, itp). Albo tez plastrów na ranę po Cc - ale to zamowie ze szpitala. Dzisiaj tylko przyjedzie mi wyprawka do odbioru Jasia ze szpitala. Bo po starszaku nie mam - bo je zostawiam jako pamiątka i są już schowane w kartoniku 🤪my tez mamy dostawkę, bo przy starszym świetnie się sprawdziła (mieliśmy kołyskę i dostawkę i kołyska w ogóle była nie używana). Dzisiaj mi jeszcze elektrody tens przyjadą, bo te do szpitala muszę mieć indywidualne. Także torba spakowana, laktator gotowy i lista co jeszcze zabrać 🤪🤪ja dzisiaj mam 37+0 a o północy mały będzie już traktowany jako donoszony, także zaciskam nogi i czekam 😂🤪
 
ja miałam ułatwione tym razem, bo wszystko mam po starszym synie. Zakupy apteczne zrobiłam miesiąc temu, tez było mi łatwiej bo zamówiłam polowe tego co we wcześniejszej ciąży. Nie mam tylko rzeczy aptecznych po porodzie naturalnym (bo nie wiem jak się skończy, a trochę szkoda mi pieniędzy na wkładki żelowe, itp). Albo tez plastrów na ranę po Cc - ale to zamowie ze szpitala. Dzisiaj tylko przyjedzie mi wyprawka do odbioru Jasia ze szpitala. Bo po starszaku nie mam - bo je zostawiam jako pamiątka i są już schowane w kartoniku 🤪my tez mamy dostawkę, bo przy starszym świetnie się sprawdziła (mieliśmy kołyskę i dostawkę i kołyska w ogóle była nie używana). Dzisiaj mi jeszcze elektrody tens przyjadą, bo te do szpitala muszę mieć indywidualne. Także torba spakowana, laktator gotowy i lista co jeszcze zabrać 🤪🤪ja dzisiaj mam 37+0 a o północy mały będzie już traktowany jako donoszony, także zaciskam nogi i czekam 😂🤪
Z aptecznych rzeczy.. możesz rozwinąć 😅 to moje pierwsze dziecko więc wiedza doświadczonych mam jest na wagę złota 😊
Trzymam mocno kciuki aby mały chociaż dwa tygodnie posiedział grzecznie!
Ja w szpitalu dostałam steryd na płuca od małej jakby chciała wyjść wcześniej.
A co do odejścia czopa/czopu to jak to wyglądało?
 
Z aptecznych rzeczy.. możesz rozwinąć 😅 to moje pierwsze dziecko więc wiedza doświadczonych mam jest na wagę złota 😊
Trzymam mocno kciuki aby mały chociaż dwa tygodnie posiedział grzecznie!
Ja w szpitalu dostałam steryd na płuca od małej jakby chciała wyjść wcześniej.
A co do odejścia czopa/czopu to jak to wyglądało?
raczej mało prawdopodobne, ze młody poczeka, bo ja jestem z 39tc. Starszaka rodziłam 38+6, wiec do 40tc na pewno nie doczekamy. Jeśli chodzi o czop - wrzuć sobie w Google, idealnie oddaje. U mnie tylko taka różnica, ze z pierwszym był podbarwiony krwia, a teraz czyściutki. Jeśli chodzi o zakupy to brałam:
-katarek (stary nasz nie bardzo już się nadawał🙈),
- sol morska marimer,
- sol fizjologiczna,
- pedicetamol (brałam krople, ze starszym brałam czopki i ich w ogóle nie użyłam),
- bio gaia ( starszemu podawałam pierwsze pół roku),
- dicoflor (zaleca się przed szczepieniem na rotawirusy),
- smoczek (starszy korzystał do 1,5 roku do usypiania, No i na 11 miesiącu szedł do żłobka - tutaj sytuacja będzie taka sama, wiec na pewno się przyda. Ja tez się nie wzbraniam, bo starszy ładnie pożegnał smoczek, nie miał problemu z kp, później z jedzeniem i obecnie z mówieniem. Kontrole stomatologiczne tez nie potwierdziły u niego wpływu smoczka na zgryz),
- płatki bawełniane,
- patyczki do uszu (oczywiście do pępka ;)),
- olej ze słodkich migdałów, ja brałam Olini, bo mam do nich zaufanie - do masażu dziecka po kąpieli - starszak kochał i się wyciszał ),
- lanolina lansinoh( u starszaka przetestowałam wszystkie i ta jest dla mnie hitem). My podrażnienia okolic pieluszkowych tym leczyliśmy, No i ja na sutki,
- linomag zielony (na codzien pod pieluszke),
- mustela sztyft przeciwsłoneczny - ma dobry skład i fajnie się aplikuje,
- kompresy jalowe,
- szczoteczka silikonowa do mycia dziąseł,
- vigantol (ta wit D sprawdziła nam się u starszaka, na początku brał D-vitum i miał fatalne kupy),
- hipp do kąpieli (ma jeden z lepszych składów),
- pieluszki,
- mokre chusteczki,
- podkłady higieniczne ( takie 60x60, ja je używałam na przewijak po kąpieli i ogólnie przy przewijaniu, materacyk pod prześcieradło tym zabezpieczyłam i teraz tez mam dodatkowo tym materac zabezpieczony swoj 🫢😉🤪)

Poza tym (ja to mam z codziennego użycia od starszaka):
- inhalator,
- altacet (przyda Ci się po szczepieniach, a później przy guzach ;))
- octanisept ( przy starszym mieliśmy zalecenie do pępka, teraz na szkole rodzenia mowili, ze już się nie zaleca tylko należy osuszyć - No ale przy starszaku to jest w użyciu non stop🤦🏼‍♀️),
-szczoteczka do masażu główki.

Dla mnie, z kolei będę zamawiała na bieżąco w zależności od tego jak się porod rozwinie. Chce karmić piersią, wiec laktator mam od ciazy ze straszakiem i kompresy na piersi ciepło/zimno z lansinoh, kupiłam ********** na początek (mi fajnie rozkręcił), wzięłam tez tantum rose, bo nawet jak nie będzie pn to i tak wykorzystam - łapią mnie infekcje grzybicze), No i majtki siateczkowe i wkładki na połóg (ja brałam te z bella, są obleśne, ale chłoną jak żadne 😉🤪.

I chyba w sumie wszystko 🫢 jakby co to pytaj śmiało :) ja nie brałam żadnych emolientow (starszy nie potrzebował, a skory nie chciałam przyzwyczajać), maści na odparzenia tez, płyn na ciemieniuche ( starszy nie miał, ale my jesteśmy zwolennikami hartowania, wiec podejrzewam ze ta głowa nie zdążyła mu się spocić 😂).
 
reklama
raczej mało prawdopodobne, ze młody poczeka, bo ja jestem z 39tc. Starszaka rodziłam 38+6, wiec do 40tc na pewno nie doczekamy. Jeśli chodzi o czop - wrzuć sobie w Google, idealnie oddaje. U mnie tylko taka różnica, ze z pierwszym był podbarwiony krwia, a teraz czyściutki. Jeśli chodzi o zakupy to brałam:
-katarek (stary nasz nie bardzo już się nadawał🙈),
- sol morska marimer,
- sol fizjologiczna,
- pedicetamol (brałam krople, ze starszym brałam czopki i ich w ogóle nie użyłam),
- bio gaia ( starszemu podawałam pierwsze pół roku),
- dicoflor (zaleca się przed szczepieniem na rotawirusy),
- smoczek (starszy korzystał do 1,5 roku do usypiania, No i na 11 miesiącu szedł do żłobka - tutaj sytuacja będzie taka sama, wiec na pewno się przyda. Ja tez się nie wzbraniam, bo starszy ładnie pożegnał smoczek, nie miał problemu z kp, później z jedzeniem i obecnie z mówieniem. Kontrole stomatologiczne tez nie potwierdziły u niego wpływu smoczka na zgryz),
- płatki bawełniane,
- patyczki do uszu (oczywiście do pępka ;)),
- olej ze słodkich migdałów, ja brałam Olini, bo mam do nich zaufanie - do masażu dziecka po kąpieli - starszak kochał i się wyciszał ),
- lanolina lansinoh( u starszaka przetestowałam wszystkie i ta jest dla mnie hitem). My podrażnienia okolic pieluszkowych tym leczyliśmy, No i ja na sutki,
- linomag zielony (na codzien pod pieluszke),
- mustela sztyft przeciwsłoneczny - ma dobry skład i fajnie się aplikuje,
- kompresy jalowe,
- szczoteczka silikonowa do mycia dziąseł,
- vigantol (ta wit D sprawdziła nam się u starszaka, na początku brał D-vitum i miał fatalne kupy),
- hipp do kąpieli (ma jeden z lepszych składów),
- pieluszki,
- mokre chusteczki,
- podkłady higieniczne ( takie 60x60, ja je używałam na przewijak po kąpieli i ogólnie przy przewijaniu, materacyk pod prześcieradło tym zabezpieczyłam i teraz tez mam dodatkowo tym materac zabezpieczony swoj 🫢😉🤪)

Poza tym (ja to mam z codziennego użycia od starszaka):
- inhalator,
- altacet (przyda Ci się po szczepieniach, a później przy guzach ;))
- octanisept ( przy starszym mieliśmy zalecenie do pępka, teraz na szkole rodzenia mowili, ze już się nie zaleca tylko należy osuszyć - No ale przy starszaku to jest w użyciu non stop🤦🏼‍♀️),
-szczoteczka do masażu główki.

Dla mnie, z kolei będę zamawiała na bieżąco w zależności od tego jak się porod rozwinie. Chce karmić piersią, wiec laktator mam od ciazy ze straszakiem i kompresy na piersi ciepło/zimno z lansinoh, kupiłam ********** na początek (mi fajnie rozkręcił), wzięłam tez tantum rose, bo nawet jak nie będzie pn to i tak wykorzystam - łapią mnie infekcje grzybicze), No i majtki siateczkowe i wkładki na połóg (ja brałam te z bella, są obleśne, ale chłoną jak żadne 😉🤪.

I chyba w sumie wszystko 🫢 jakby co to pytaj śmiało :) ja nie brałam żadnych emolientow (starszy nie potrzebował, a skory nie chciałam przyzwyczajać), maści na odparzenia tez, płyn na ciemieniuche ( starszy nie miał, ale my jesteśmy zwolennikami hartowania, wiec podejrzewam ze ta głowa nie zdążyła mu się spocić 😂).
Oooo jaaa dzięki za tak obszerny opis! 😅 po kolei muszę to teraz ogarnąć i poczytać co jest co! Przygotowana jesteś na każdą sytuację, super! 😊 jeszcze ra dziękuję!
 
Do góry