reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Witajcie czerwcowe mamy:) Hallo, Hallo czy ktos tu zagląda? Z duuuuzym opóźnieniem, ale się witam 🙂 po cudownym I trymestrze, II trymestrze pełnym niepokoju, krwawień, stawiania się macicy, itp. termin mam na 20.06. jak samopoczucie pozostałych mam?
 
reklama
Hej hej, ja zaglądam 😀 u mnie też za kilka dni już trzeci trymestr. Pierwszy znośnie, drugi tez jako tako. Czasem jakaś zgaga ale ogólnie to nie jest źle. Miałam w drugim trymestrze duże bóle brzucha i musiałam przestać pracować w 6 miesiącu bo już nie szło... Teraz odkąd nie pracuje to czuje się znacznie lepiej.
W nocy już czasami średnio się śpi, trochę muszę powalczyć aby wygodnie się ułożyć.
Waga zaczęła ostatnio dosyć szybko rosnąć. Boje się trochę, że teraz już do porodu będzie tak szybko szło. Postaram się jeszcze bardziej ograniczyć słodycze itp. No ale aby dzidziuś był zdrowy a później powalczę aby schudnąć.
W sobotę idę na usg to będzie 27 tydzień i jestem bardzo ciekawa jak mały rośnie i ile już mniej więcej waży.
Ja mam termin na 30 czerwca :) ale ogólnie cały czerwiec to już pewnie będę jak na szpilkach bo nigdy nie wiaodmo kiedy bobas się zdecyduje na przyjście 😀
 
Witajcie czerwcowe mamy:) Hallo, Hallo czy ktos tu zagląda? Z duuuuzym opóźnieniem, ale się witam 🙂 po cudownym I trymestrze, II trymestrze pełnym niepokoju, krwawień, stawiania się macicy, itp. termin mam na 20.06. jak samopoczucie pozostałych mam?
Bierzesz cos na stawianie sie macicy? :)
 
@Samanta111 Ja właśnie w nocy tez tak mam, ze się przebudze i nie mogę spać, bo ciężko się ułożyć (pomijając fakt, ze oprócz rogala poznosilam sobie 5 tysięcy małych poduszek 🙈). Z waga to jest paranoja, ja normalnie mam 53 kg, w pierwszej ciąży przywaliłem 30kg, a ostatnie tygodnie to miałam wrażenie, ze tyłam oddychając. W tej ciąży już bym nie chciała tego powtórzyć, ale zobaczymy…

@Aneczka2021 tak, ładuje magnez i wieksza cześć dnia leżę, ale to tez ze względu na niskoschodzące łożysko. Poza tym raz już wylądowałam w szpitalu na to stawianie się - dostałam wlew magnezowy. A ostatnio jak mi się stawiała macica na sorze dali mi globulki, bo im się sluz nie podobał i stwierdzili, ze tez może to być przyczyna ( szyjka ok, z dzieckiem tez ok). U mnie tez dużo głowa robi, bo jak już sobie wkrece, ze mi się stawia to już idzie z górki 🙈🤦🏼‍♀️ tez masz problemy ze stawianiem?
 
A ile takich takich stawiań sie macicy jest mniej więcej normalne? Ja czasami też coś takiego miewam, że brzuch mi stwardnieje ale nie ma tego narazie jakoś dużo. Jaka częstotliwość jest niepokojąca? Ja mieszkam za granicą i tutaj inaczej prowadzą ciążę niż w Polsce z tego co widzę.
 
@Samanta111 Ja właśnie w nocy tez tak mam, ze się przebudze i nie mogę spać, bo ciężko się ułożyć (pomijając fakt, ze oprócz rogala poznosilam sobie 5 tysięcy małych poduszek 🙈). Z waga to jest paranoja, ja normalnie mam 53 kg, w pierwszej ciąży przywaliłem 30kg, a ostatnie tygodnie to miałam wrażenie, ze tyłam oddychając. W tej ciąży już bym nie chciała tego powtórzyć, ale zobaczymy…

@Aneczka2021 tak, ładuje magnez i wieksza cześć dnia leżę, ale to tez ze względu na niskoschodzące łożysko. Poza tym raz już wylądowałam w szpitalu na to stawianie się - dostałam wlew magnezowy. A ostatnio jak mi się stawiała macica na sorze dali mi globulki, bo im się sluz nie podobał i stwierdzili, ze tez może to być przyczyna ( szyjka ok, z dzieckiem tez ok). U mnie tez dużo głowa robi, bo jak już sobie wkrece, ze mi się stawia to już idzie z górki 🙈🤦🏼‍♀️ tez masz problemy ze stawianiem?
Ja biore na to aspargin a ty co bierzesz? :) najważniejsze ze szyjka sie nie skraca, ja z szyjka mam wporzadku i oczywiście mnie to nie boli, tylko czuje taki dyskonfort
 
A ile takich takich stawiań sie macicy jest mniej więcej normalne? Ja czasami też coś takiego miewam, że brzuch mi stwardnieje ale nie ma tego narazie jakoś dużo. Jaka częstotliwość jest niepokojąca? Ja mieszkam za granicą i tutaj inaczej prowadzą ciążę niż w Polsce z tego co widzę.
Chyba do 10, ale to stawianie macicy mozna też pomylić z wypiętym dzieckiem. Stawianie sie to taki dyskonfort, gdy pojawia sie bol to czytalam ze to skurcze przepowiadające i trzeba sie udac na wizytę czy pogotowie ale nie jestem w temacie na tyle ogarnięta zeby odpowiadać na to pytanie. Niech mnie ktoś poprawi jak coś 🙊
 
Ja biore na to aspargin a ty co bierzesz? :) najważniejsze ze szyjka sie nie skraca, ja z szyjka mam wporzadku i oczywiście mnie to nie boli, tylko czuje taki dyskonfort
ja tez biorę Aspargin. Dziewczyny pisały na forach tez o mag B6( jest tez tak przebadany jak aspargin), ale ma wieksza dawkę magnezu. Także lekarze zapisują go zamiennie. U mnie jest identycznie to samo. Mnie to tez nie boli, tylko czuje dyskomfort, ale najważniejsze ze się szyjka nie skraca. A robiłaś ostatnio badanie moczu? Albo posiew? Mi tak dziewczyny na grupie doradziła, żeby zrobić. W prawdzie nigdzie mi nic nie wyszło, ale wizualnie ten sluz podobno wyglada na infekcje grzybicza, wiec się leczę 🤦🏼‍♀️
@Samanta111 ja tez gdzieś czytałam o tych 10, ale mój ginekolog z kolei mówił, ze wyznacznikiem jest szyjka, bo to ze się stawia to Ok, byleby nic nie powodowało. Wiec sama niestety nie oszacujesz🙈
 
ja tez biorę Aspargin. Dziewczyny pisały na forach tez o mag B6( jest tez tak przebadany jak aspargin), ale ma wieksza dawkę magnezu. Także lekarze zapisują go zamiennie. U mnie jest identycznie to samo. Mnie to tez nie boli, tylko czuje dyskomfort, ale najważniejsze ze się szyjka nie skraca. A robiłaś ostatnio badanie moczu? Albo posiew? Mi tak dziewczyny na grupie doradziła, żeby zrobić. W prawdzie nigdzie mi nic nie wyszło, ale wizualnie ten sluz podobno wyglada na infekcje grzybicza, wiec się leczę 🤦🏼‍♀️
@Samanta111 ja tez gdzieś czytałam o tych 10, ale mój ginekolog z kolei mówił, ze wyznacznikiem jest szyjka, bo to ze się stawia to Ok, byleby nic nie powodowało. Wiec sama niestety nie oszacujesz🙈
Mialam tydzien temu badanie moczu, bylam na wizycie i lekarz nic nie widzial niepokojącego w śluzie. Sa kobiety gdzie maja dziennie 2 skurcze takie i szyjka leci w dol a sa takie ze maja ich duzo a z szyjka wporzadku więc chyba reguły nie ma. Najwazniejsza jest szyjka :)
 
reklama
Hej przyszłe mamusie :D Witam się trochę późno, ale siostra mi powiedziała, że kilka lat korzystała z tego forum i ma same super koleżanki stąd. Co prawda było to 13 lat temu haha :D Ale już mam trochę dość wielkich grup facebookowych i wszechogarnijącej tam paniki o wszystko, więc piszę tutaj :)

Jestem Pola i jeszcze przez 5 dni mam 28 lat :D
Planowany poród Alicji to 20.06.
 
Do góry