reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Kochani ja dzisiaj po wizycie u nowego ginekologa. Przede wszystkim - krwiak się wchłonął i go nie ma :) Po drugie: od razu zostały zlecone badania, których nie wykonał poprzednik (czyli m.i.n cytologia, TSH, toksoplazmoza i parę innych badań). Przy okazji wyszło że pierwsze wyniki moczu były złe, o czym poprzednik nie poinformował, dlatego mocz jest do powtórzenia i ewentualnie zostaną wdrożone antybiotyki (zadecydują wyniki). Już nie chce roztrząsać tego poprzednika, ale czuję, że teraz trafiliśmy pod dobrą opiekę, więc w końcu jestem spokojna :)
Wspaniałe wieści odnośnie krwiaka :)
Dobra decyzja że zmiana lekarza.
Ja swojego też zmieniłam. Nie czułam się dobrze prowadzona. Zmieniłam na ginkę która prowadziła moje dwie poprzednie ciąże i odetchnęłam z ulgą, poczułam się u niej "jak w domu". I też jestem spokojniejsza.
 
reklama
Co polecacie dziewczyny przeciw rozstępom? Na początku od razu mi całe piersi popękały i boję się, że to samo będzie z brzuchem.Na razie po prostu nawilżam balsamem, tłustymi kremami i maścią witaminową bo bardzo pomogła mi na suchą skórę na twarzy.Brzuch póki co jest czysty.Ale chciałabym kupić sobie coś konkretnego przeciw rozstępom.Zastanawiam się nad kremem firmy Mustella.Miałyście go może?
Ja tak jak dziewczyny sądzę że niestety geny tu mają najwięcej do powiedzenia... Ja w poprzednich ciążach smarowalam się bardzo sporadycznie bo jestem niesystematyczna jeżeli chodzi o takie rzeczy i nie mam żadnego rozstępu.
A myślałam, że będę miała, bo w okresie dojrzewania zrobily mi się rozstępy na piersiach więc byłam pewna że mam skłonności do nich. A tu miłe zaskoczenie i brzuszek czysty :)
 
Też popadacie w ciążowa korbę? Wczoraj jadłam łososia tzn podsmazylam go trochę na patelni i kilka godzin później dopadł mnie okropny ból żołądka normalne aż mnie skręcało od razu popadłam w paranoję że mogłam się zarazić listeria z tej ryby.... Chyba w pt pojadę zrobić przeciwciała ale na wynik się czeka 10 dni. Teraz stwierdzam że przydałby mi się detektor tętna dla uspokojenia. Ciąża to niby taki szczęśliwy okres a człowiek ciągle się martwi a gdzie tu do czerwca...
Niwdlugo powinnaś zacząć dziś ruchy to i detektor będzie zbędny :) będziesz czuła że maluch jest i ma się dobrze.
 
Ja tak jak dziewczyny sądzę że niestety geny tu mają najwięcej do powiedzenia... Ja w poprzednich ciążach smarowalam się bardzo sporadycznie bo jestem niesystematyczna jeżeli chodzi o takie rzeczy i nie mam żadnego rozstępu.
A myślałam, że będę miała, bo w okresie dojrzewania zrobily mi się rozstępy na piersiach więc byłam pewna że mam skłonności do nich. A tu miłe zaskoczenie i brzuszek czysty :)
Też myślę, że to geny. W poprzedniej ciąży smarowałam się sporadycznie A przytyłam 23kg. Nie mam rozstępów i wróciłam do swojej wagi 50kg. Teraz też się nie smaruje bo przeszkadzają mi zapachy... liczę, że też nie będzie rozstępów.
 
Kurde, ile tu się dzieje ostatnio! [emoji7]
ja dzisiaj również po wizycie i mój bejbik cały czas machał do nas rączką albo dwiema jednocześnie patrząc prosto w ekran. Wyglądało to komicznie i się uśmiałam z lekarką ale jednocześnie tez popłakałam ze wzruszenia [emoji85] no i wyciągnęłam mojego starego do sklepu żeby popatrzeć na wózki i bardzo mi się spodobało jak nam Pani zaprezentowała wszystko, a przede wszystkim, że mój kochany uważnie słuchał i zadawał pytania. Był tym naprawdę zainteresowany bo to typ który „masz kasę, kup sama Ty wiesz lepiej” [emoji14]

@Magdalena09 poproszę o wpisanie mnie 19.01 połówkowe, 9.02 wizyta, a 22.06 termin porodu Książę [emoji8]
I jakiś wózek wam wpadł w oko? [emoji4] Mamy właśnie taką wizytę przed sobą ale zaczynam już po necie buszować żeby wiedzieć na co patrzeć [emoji2960]

@MartaLucky ja miałam koronę w 9tc, trochę mnie wymęczyło, mogę powiedzieć że ponad miesiąc przespałam [emoji85]

@kamejka też będę wdzięczna za listę!
 
Moje drogie, jestem tu krótko, być może ten temat się już tu wcześniej pojawił... więc wybaczcie :)
Może któraś z Was też zastanawia się nad wyborem łóżeczka - dostawki. Waham się między Chicco Next To Me Magic a Kinderkraft Neste Air.
Ciekawią mnie Wasze opinie na ten temat, a może macie jakieś doświadczenia? Dostawki chicco są 2 razy droższe, zastanawiam się z czego to wynika? Czy naprawdę warto dopłacić do chicco?
Szczerze super jest to kinderkraft neste air.Dzięki za dodanie tego posta.Ja się na nie decyduję. 🙂🙂❤.Fajnie,że można je dostawić do łóżka nie miałam pojęcia, że coś takiego jest hah.Jestem jeszcze kompletnie zielona w tych tematach.
 
Szczerze super jest to kinderkraft neste air.Dzięki za dodanie tego posta.Ja się na nie decyduję. 🙂🙂❤.Fajnie,że można je dostawić do łóżka nie miałam pojęcia, że coś takiego jest hah.Jestem jeszcze kompletnie zielona w tych tematach.
Dostawki są o tyle fajne, że.daja możliwość bycia blisko ale.bez narażania dziecka. Spanie na wspólnym łóżku z dzieckiem, pościel, poduchy, dwoje dorosłych zwiększa ryzyko SIDS w pierwszym roku a dostawką zapewnia ten sam komfort bycia blisko ale bez ryzyka. Plus super na karmienie nocne bo nie trzeba wstawać z łóżka.
 
reklama
Poprosimy [emoji120][emoji120][emoji120][emoji16]
Oj jest tego mnóstwo! Można znaleźć dużo takich list wyprawkowych w necie, a jak chcecie to mogę wkleić swoją listę którą robiłam przy pierwszym dziecku, tylko musiałabym ją lekko zmodyfikować bo juz wiem co się faktycznie przydaje ;)
 
Do góry