reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Od początku, ale przed ciążą też miałam problemy, że bolał np. przy długotrwałym stresie. Nie byłam na gastroskopii, bo mega się boję, ale to był chyba błąd :/
A robiłaś USG jamy brzusznej? Ja miałam podobne objawy, zwalałam na żołądek, a bałam się gastroskopii. W końcu zrobiłam USG i okazało się, że mój woreczek żółciowy jest pełen kamieni.

Dziewczyny ja dziś również mam prenatalne.
 
reklama
A robiłaś USG jamy brzusznej? Ja miałam podobne objawy, zwalałam na żołądek, a bałam się gastroskopii. W końcu zrobiłam USG i okazało się, że mój woreczek żółciowy jest pełen kamieni.

Dziewczyny ja dziś również mam prenatalne.
O tym nie wiedziałam. Porozmawiam z lekarzem :)
 
Kurcze, teraz się będę martwić, czy w piątek zrobią mi prenatalne dopochwowo..no kurcze, przez brzuch nie ma szans.. się teraz będę martwila.. no jakas masakra..
Nie martw się na zapas, i tak ci to nie pomoże. Może jak nie jesteś pewna dnia to przedzwoń i porozmawiaj z panią z rejestracji w jaki sposób jest wykonywane badanie i czy na pewno pójdziesz w dobrym terminie :) tak czy inaczej badanie muszą zrobić więc jakoś ci je zrobią :) a pozostałe dziewczyny jak miałyście wykonywane to badanie? Może to tylko u mnie takie dziwne obyczaje, że robią tylko przez brzuch 🤷🏻‍♀️
 
O tym nie wiedziałam. Porozmawiam z lekarzem :)
Kochana ja bóle żołądkowe miałam od 10lat.. Lakarka leczyła mnie objawowo.. A wiesz co się okazało? Poszłam prywatnie do gastroenterologa.. I kazał zrobić badanie z Kału /krwi na Helicobacter.. Okazało się że mam tą bakterie która niszczyła mi jelita i żołądek.. Zrobiłam 5gastroskopi.. Tak co półtora roku.. Widać było że z roku na rok żołądek, jelita, dwunastnica jest coraz w gorszym stanie.. Na leczylam tą bakterie 4tygodnie.. Na leki wysłałam 400xl..ale było warto.. Jak teka odjął...
 
Kochana ja bóle żołądkowe miałam od 10lat.. Lakarka leczyła mnie objawowo.. A wiesz co się okazało? Poszłam prywatnie do gastroenterologa.. I kazał zrobić badanie z Kału /krwi na Helicobacter.. Okazało się że mam tą bakterie która niszczyła mi jelita i żołądek.. Zrobiłam 5gastroskopi.. Tak co półtora roku.. Widać było że z roku na rok żołądek, jelita, dwunastnica jest coraz w gorszym stanie.. Na leczylam tą bakterie 4tygodnie.. Na leki wysłałam 400xl..ale było warto.. Jak teka odjął...
Dziękuję, też sprawdzę! W przyszłym tyg. chcę iść do rodzinnego, mam nadzieję, że da mi skierowania na badania.
 
A do mnie wczoraj dotarł detektor i dzisiaj rano pojeździłam sobie po brzuchu i w sumie to dosyć szybko udało mi się znaleźć dzidzię. Tylko nie jestem pewna, czy to tak powinno być, bo detektor pokazuje tętno ok. 160-170, tylko że bardzo słabo to słychać, na pewno nie tak jak u gina czy jak oglądałam niektóre filmiki na youtube. Tylko że ja dzisiaj jestem dopiero 9+4 i mam trochę tłuszczyku na brzuchu 😅 To pewnie dlatego słabiej słychać, prawda? Ale skoro detektor wykrywa coś z tak wysokim tętnem to raczej nie może być pomyłka i to dzidziuś, tak sobie myślę 🤔
Tak czy siak muszę przyznać, że to bardzo uspokaja. Ja już teraz czuję się naprawdę dobrze, mdłości są sporadyczne i energia mi powoli wraca, a dodatkowo ten detektor tylko upewnia, że jest ok.

Mam nadzieję, że u Was też niedługo będzie spokój, bo strasznie Wam współczuję tych wymiotów 😩
 
Nie martw się na zapas, i tak ci to nie pomoże. Może jak nie jesteś pewna dnia to przedzwoń i porozmawiaj z panią z rejestracji w jaki sposób jest wykonywane badanie i czy na pewno pójdziesz w dobrym terminie :) tak czy inaczej badanie muszą zrobić więc jakoś ci je zrobią :) a pozostałe dziewczyny jak miałyście wykonywane to badanie? Może to tylko u mnie takie dziwne obyczaje, że robią tylko przez brzuch 🤷🏻‍♀️
Hej! Ja bylam już na prenatalnych wiec się podzielę. U mnie z OM 12+3, natomiast z usg 11+3 i tez się martwiłam ze nic nie będzie widać przez brzuch. CRL rozmiar 46,3 mm wiec lekarz wszystko już widział jak się okazało i to przez powłoki brzuszne 😊 co do samych prenatalnych to tez wcześniej nie dopytalam czy będą robić test z krwi czy nie. Przed badaniem usg miałam wywiad z genetykiem, dała mi skierowanie na badanie krwi 2 pokoje dalej. Po usg poszłam na pobranie z krwi, za tydz jadę na omówienie wyników z genetykiem. Dodam ze wizyta na NFZ. 🙂
 
reklama
Ja się obudziłam i czuję się wymięta psychicznie i fizycznie.. [emoji17] Wszystkim wizytującym życzę dziś samych pięknych wizyt [emoji3590]
 
Do góry